Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mafiozo206
Wys³any: 2017-05-31, 00:31   Odbudowa zawieszenia i podwozia - pytania amatora.
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich lakierników :) .
Jak jest to mój pierwszy temat na forum, jak i pocz±tku przygody z lakiernictwem moje pytania bêd± dla kolegów pewnie b³ahostk± lub zdziwieniem, gdzie mo¿na co¶ takiego wymy¶liæ :) .

Zaczynaj±c, mam do odmalowania podwozie + elementy zawiasu. Jest do gruntowna odbudowa i na lata, wiêc elementy stalowe posz³y najpierw w piasek, a pó¼niej w ocynk. Teraz przysz³a pora na jaki¶ mêski kolor.
Planuje od pocz±tku: zmatowiæ ocynk w³óknin±, kolejno epoksyd Novol Protect 360, nastêpnie na mokro pokryæ Felgmalem P, z polecenia jednego z zak³adów od renowacji aut, aby unikn±æ matowienia i na koniec baz± koloryzuj±ca i delikatnym klarem z racji tego, ¿e felgmal wystêpuje tylko w jednym kolorze.

1. Czy Felgmal P mo¿na k³a¶æ bezpo¶rednio na epoksyd? Czy oddzieliæ je podk³adem akrylowym?
2. Pomiêdzy felgmalem a baz± jest konieczny podk³ad akrylowy? Czy wystarczy zmatowiæ bo nie jestem w stanie ogarn±æ wszystkiego w jednym dniu, wiêc matowienie bêdzie konieczne.
3. Przy konserwacji podwozia jak wygl±da ca³y proces? Dobrze rozumiem, ¿e jako podk³ad epoksyd i pó¼niej na to wystarczy sam baranek? Mo¿na k³a¶æ na mokro na epoksyd, czy odczekaæ do pe³nego wyschniêcia, zmatowiæ i na to baranek? Warto jest te warstwy epoksydu i baranka czym¶ oddzieliæ dla lepszego zabezpieczenia? Baranka wybra³em Valvoline Tectyl Bodysafe.

Z góry dziêkujê za odpowiedzi oraz sprowadzenie na dobr± drogê :)
Pozdrawiam,
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania