Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
alien.leli
Wysłany: 2017-07-12, 16:21   Proszę o pomoc przy wyborze kompresora
0
UP DOWN

Witam.
Zamierzam kupić kompresor do amatorskiego użytku.
Kwota jaką dysponuję to ok 2tyś zł.
Zastanawiam się nad zakupem takiego modelu :
Airbox pro100f www.air-box.pl
Czy ktoś miał kontakt z takim kompresorem?
Nie mogę znaleźć żadnej opinii.
Ewentualnie co byście polecili w tej cenie.
Ważne by wydajność była na poziomie 300l/min bo kompresor sporadycznie będzie zasilał małą piaskarkę.
Z góry dziękuję za pomoc. Łukasz.

kzychu
Wysłany: 2017-07-12, 20:26   
0
UP DOWN

Wygląda jak najzwyklejszy chińczyk, ale może działać , ale na jakieś piaskownie typu komplet felg to nie licz , zabijesz ją szybko ,a robota będzie czasochłonna .

alien.leli
Wysłany: 2017-07-13, 12:38   
0
UP DOWN

felg nie mam zamiaru na niej piaskować, ma służyć głównie do malowania i zasilania narzędzi, piaskować chcę tylko małe zardzewiałe elementy bo mam dostęp do profesjonalnej piaskarki tylko z małymi elementami nie chce mi się jeździć

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-07-13, 22:29   
0
UP DOWN

alien.leli napisał/a:

Za 2 tys zł nie kupisz nic trwałego na tzw. lata takze proponuje dołożyć jeszcze i kupić coś firmowego gdzie pompa spokojnie wytrzyma 10 lat intensywnej eksploatacji np. Abac czy Fini

magister_123
Wysłany: 2017-07-13, 23:12   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
alien.leli napisał/a:

Za 2 tys zł nie kupisz nic trwałego na tzw. lata takze proponuje dołożyć jeszcze i kupić coś firmowego gdzie pompa spokojnie wytrzyma 10 lat intensywnej eksploatacji np. Abac

Porównując pompę powietrza Abac 3800 do chińskiej 2070 to mam nie odparte wrażenie że są to te same pompy z jednej fabryki. Nasuwa się pytanie: Abac leci w kulki i każe płacić za markę? Czy też chińczyki w jednej fabryce produkują Abaca a na linii obok produkują to samo tylko z małymi optycznymi zmianami?

hematol 
Wysłany: 2017-07-14, 00:34   
0
UP DOWN

magister_123 napisał/a:
Abac leci w kulki i każe płacić za markę?

Tak jak Adidas,czy Nike a w Auchan widziałem tez buty "no name" po 19,90zł....Po co przepłacać?
Jakby ktoś czepiał sie,ze o butach pisze to była przenośnia. :D

alien.leli
Wysłany: 2017-07-14, 09:02   
0
UP DOWN

to może coś takiego

http://allegro.pl/mocny-k...6734437793.html
albo
http://allegro.pl/kompres...5739889916.html

Którą polecacie??

sawmaster 
Wysłany: 2017-07-14, 10:11   
0
UP DOWN

celuj tylko w używkę

misias
Wysłany: 2017-07-15, 09:44   
0
UP DOWN

alien.leli, Na twoje potrzeby taki Maktek sky 200 spokojnie wystarczy,musisz wygospodarawać trochę więcej miejsca zbiornik jest spory,dobrze zrobiony,rurki doprowadzające się zczelniają i puszczaja olej,trzeba sprwdzić przed puszczeniem go do roboty,najlepiej na serwisie niech sprwdzą przed wysłaniem.czy wszystko dokręcone i będzie chodził,nie zapomnij o filtrze ściennym z odolejaczem,bo sobie wyrzuca olej jak każda sprężarka tego typu.

alien.leli
Wysłany: 2017-07-17, 12:20   
0
UP DOWN

Znalazłem jeszcze coś takiego
http://allegro.pl/kompres...6871358514.html
Sprężarka włoska abac na silniku 2,2KW osiąga 270 l/min.
Można wymienić silnik na 3KW wówczas wydajność (według producenta pompy) wzrasta do 335l/min.
Albo ta GGA z pompą ABAC albo Maktek sky 200, cena podobna, wydajności podobne (po wymianie silnika) tylko różnica w zbiorniku na korzyść Makteka.

Którą wybrać ?

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-07-25, 18:42   
0
UP DOWN

magister_123 napisał/a:
Porównując pompę powietrza Abac 3800 do chińskiej 2070 to mam nie odparte wrażenie że są to te same pompy z jednej fabryki.

Takie same wrażenia masz jak porównujesz wygląd zewnętrzny chińskich pistoletów i ich
pierwowzorów z tzw. górnej półki czyli firmowych ?
One też dla Ciebie są z jednej fabryki ? Wygląd i kształt jest w niektórych "modelach" taki sam jak w tych logowanych renomowanym producentem .....

magister_123 napisał/a:
Nasuwa się pytanie: Abac leci w kulki i każe płacić za markę?

Raczej płacisz za tzw. jakość i 10 letnią bezproblemową eksploatację takiej pompy co w przypadku jej "skośnookiego" zamiennika jest już nieosiągalne ...

Rodrigo
Wysłany: 2017-08-17, 21:42   
0
UP DOWN

Nie lepiej faktycznie trochę dorzucić? Bo ja wielkich sukcesów nie wróże. Lepiej naprawdę zapłacić więcej i mieć po prostu solidny sprzęt. Sprawdź sobie co mają solidny sprzęt.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu