Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Dbanan992
Wysłany: 2017-08-05, 03:27   Malowanie całego samochodu bez rozbierania
0
UP DOWN

Cześć,
Od razu napomnę, że nie jestem lakiernikiem, nigdy nie malowałem itp. itd. ale interesuje mnie jedna rzecz. Jak to jest z malowaniem całego samochodu? Kolega mi ostatnio opowiadał że jego znajomy pomalował mu hondę całą bez ściągania elementów, no i jak otworzy drzwi to np. na progu widać bardziej wyblaknięty lakier.

No i przechodzę do sedna, czy tak się maluje? Zawsze wyobrażałem sobie że ściąga się drzwi, maskę, bagażnik no wszystkie elementy i maluję się cały samochód a nie z wierzchu tylko.

Wpadłem na ten film: https://www.youtube.com/watch?v=ysQHpjLpYss

Gdzie w jakiejś firmie też malują auto z zewnątrz. I co mnie zaciekawiło, to dlaczego szpary między np. drzwiami nie są oklejone? Czy to nie zapyli? Czy nie będzie takich rantów widocznych?

Dziękuję i pozdrawiam

kalbi 
Wysłany: 2017-08-05, 09:14   
0
UP DOWN

można lakierować bez ściągania drzwi, maski, klapy - są specjalne gąbki na wnęki, które się wkleja aby nie było widać przejścia. Oczywiście resztę galanterii się demontuje - światła, listwy, klamki, lusterka, migacze itp.... Czy lakierujemy z wierzchu, czy razem z wnękami to zależy wg ustaleń z klientem i oczywiście wiadomo, że z wnękami będzie drożej dlatego nie każdy się na to decyduje

mirusiek 
Wysłany: 2017-08-10, 10:28   
0
UP DOWN

Mozna tez przepolerowac wneki i juz nie beda sie roznic od nowego lakieru na zewnatrz

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu