Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
evoflex
Wysłany: 2017-08-20, 16:18   Polerki oscylacyjne Evoflex Dual Action
0
UP DOWN

Witam wszystkich.
Zapraszam do zapoznania się z nową marką polerek dostępnych na polskim rynku. Administrację proszę o nieusuwanie tematu, chętnie nawiążemy współpracę z forum.

www.evoflex.pl

lub na facebooku:

http://www.facebook.com/Evoflex-1882901778591286/

GMC
Wysłany: 2017-08-20, 18:57   
0
UP DOWN

Hmm, coś mi przypominają te polerki :roll:

malarz
Wysłany: 2017-08-21, 13:40   
0
UP DOWN

No ciekawe ceny, ta hdx8 to konstrukcja chyba taka jak VRG :shock:

evoflex
Wysłany: 2017-08-21, 16:06   
0
UP DOWN

Tak, wszystkie szlifierki i polerki orbitalne są konstrukcyjnie podobne bo trudno tu coś innego wymyślić. Co do kształtu, to nie są identyczne bo nie mogą być ale jak to mówią trzeba brać przykład z najlepszych i ulepszać ewentualnie to co można aby były jak najbardziej ergonomiczne. Liczy się wygoda użytkowania i solidna jakość a tego się nie boimy.
Jak wiadomo, na cenę końcową zawsze maja też wpływ inne koszty które mocno obciążają produkty najbardziej rozpoznawalnych marek i dzięki temu mniejsze firmy mogą z nimi skutecznie konkurować.

misias
Wysłany: 2017-08-22, 20:37   
0
UP DOWN

Wszystkie macie po tysiaku, a co z tymi co napęndzają gospodarkę,czyli coś do 5 stów.

evoflex
Wysłany: 2017-08-22, 23:41   
0
UP DOWN

To nie jest takie proste wprowadzić na rynek produkt za który bierze się odpowiedzialność i aby był w najniższej półce cenowej. Wiem że są na naszym rynku maszyny w cenie do 500zł i da się nimi coś zrobić ale raczej do ciężkiej pracy nie nadają się. Natomiast jeżeli chodzi o maszynę z przekładnią orbitalną to wyboru nie ma, więc nasza HDX 8 jest dobrą alternatywą. Oczywiście mamy plany na kolejne propozycje i z pewnością będzie mniejsza gabarytowo maszyna DA oraz zwykła rotacyjna ale za wcześnie aby mówić o konkretach.

Maniek89 
Wysłany: 2017-09-15, 11:45   
0
UP DOWN

Witajcie ! Czy polecacie może taką polerkę https://sklep.motogo.pl/Krauss-P7-1200W-maszyna-polerska-rotacyjna dla początkującej osoby, która zaczyna zabawę z detailingiem przy swoim aucie ?

Feiner
Wysłany: 2017-09-16, 09:53   
+1
UP DOWN

Mam taką ale teraz dostała drugie życie ^^ . Na plus to że była mocna i wygodna a na minus że elektronika zaczęła świrować, gubiła ustawienie obrotów aż w końcu regulacja całkiem się zepsuła i teraz pracuje tylko na prawie maksymalnych obrotach więc jako polerka się już nie za bardzo nadaje ale dobrze sobie radzi z tarczą "włosy murzyna" jak mam jakieś większe zdzieranie :spoko:

KK 
Wysłany: 2017-09-16, 19:24   
0
UP DOWN

Mam też takie coś, jeszcze działa.

Maniek89 
Wysłany: 2017-09-18, 10:25   
0
UP DOWN

Dzięki za odpowiedź :)

glover
Wysłany: 2017-10-25, 16:51   
0
UP DOWN

Miałem w rękach te polerki Evoflex i nawet odbyłem szybkie próbne polerowanie. Nic nie wybuchło, nie rozerwało, nie urwało się, choć powiem że skok 21mm miałem pierwszy raz w rękach i jest taki troche przerażający :x:
Wcześniej miałem okazję robić przez 2 tygodnie 15mm Lare pożyczone od kolegi i jeden z techników pokazywał mi Rupesa 15mm tego pierwszego ze słabszym silnikiem. No to powiem tak, że po Rupesie spodziewałbym się większej kultury pracy i mocy patrząc na różnicę w cenie do Lare bo czuć było słabość silnika przy mocniejszym docisku. Te nowe Rupesy są mocniejsze ale nie próbowałem.
Ponieważ już trochę czasu minęło od tamtych prób, trudno mi się jednoznacznie odnieść z porównaniem do Evoflexa ale wrażenie jest bardzo pozytywne. Moc silnika jest na tyle duża że nie robi na niej większego wrażenia dociskanie pada, sama praca silnika i przekładni, odsłuchowo chyba porównywalna do Lare i Rupesa. Genialny, miękki kabel bo w Lare to był taki jak od suszarki do włosów ^^ Regulacja podoba mi się bo startuje od niskich obrotów i mam wrażenie że 15mm była super wyważona i mniej drżała niż tamte wtedy bo 21mm to jednak już czuć że ma co bić ale głównie na niskich bo na wysokich obrotach już uspokajała się.
Natomiast pierwszy raz miałem w rękach polerkę planetarną (Evoflex HDX czyli kopiopodobna do Flexa VRG) i tu już czuć wyższą kulturę polerko-nowości parafrazując reklamę Aliora ;) tyle że skok 8mm to wolniejsza praca. Pewnie też są zwolennicy takich maszynek ale mi jakoś najbardziej podchodzą te ze skokiem 15mm.

Siekiera
Wysłany: 2017-10-26, 16:33   
0
UP DOWN

Jaką pastą robiłeś?

glover
Wysłany: 2017-10-26, 20:43   
0
UP DOWN

Tym co miałem na półce:
1. krążek Norton P1500
2. krążek Kovax P2000
3. trizact P3000
4. zielony korek 3M

Siekiera
Wysłany: 2017-10-27, 09:49   
0
UP DOWN

3M słabo współpracuje z oscylacyjnymi więc jeżeli podobało ci się na zielonym korku to np. na Zephirze Rupesa byłbyś wniebowzięty :D Poważnie. No i odwrotnie, na polerce rotacyjnej to 3M będzie górą.

Patrząc na to jak to robiłeś, podejrzewam że gdyby nie to że świetnie przygotowałeś powierzchnię pod polerkę to byłbyś rozczarowany. Menzerna też nie za bardzo chociaż znam typa który robi ale może tak samo jak ty wycacka powierzchnię przed pastą to wtedy działa.

glover
Wysłany: 2017-10-27, 21:25   
0
UP DOWN

To muszę się zainteresować pastami Rupesa bo pewnie coś pohandluję tymi polerkami. A jakieś tańsze pasty dedykowane do oscylacji, mniej markowe kojarzysz?

Siekiera
Wysłany: 2017-10-28, 09:26   
0
UP DOWN

Koch będzie ciut tańszy ale na stronie Gakry nie ma nic że ta H 8.02 nadaje się do oscylacji choć wielu zachwala. O innych tańszych nie słyszałem a o droższych tak ;) więc póki co weź sobie Rupesa bo sprawdzony a ok. 20 zł różnicy na litrze w stosunku do Kocha to pomijalna sprawa. Jakby było coś fajnego w okolicach 100 zł na półce to już gra warta świeczki.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu