Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mihau 
Wysłany: 2017-09-01, 10:57   Lakierowanie chropowatych elementów z tworzywa
0
UP DOWN
Amator

Witam.
Ze względu na to, że w moim aucie popękała mi konsola środkowa, postanowiłem kupić używaną w dobrym stanie. Niestety środek mojego samochodu nie jest typowy dla tego modelu, więc dokupiona konsola nie pasuje do reszty (kolorystycznie) poza tym reszta elementów jest mocno podrapana. Postanowiłem więc polakierować wszystkie elementy.

Udałem się po sprej ale Pan w mieszalni doradził, że efekt będzie dużo trwalszy jeżeli polakieruje to pistoletem. Dzisiaj odebrałem materiały z mieszalni, ale zastanawia mnie 1 sprawa. Mianowicie po przeczytaniu wielu wątków na forum wszędzie mówi się o podkładzie akrylowym po zagruntowaniu plastików. W zestawie dorobionym w mieszalni nie widzę takiego podkładu (jest tylko coś opisane jako "Goldcar + podkład na plastik")... a Pan powiedział, że tutaj mam wszystko co mi potrzeba do lakierowania tych elementów (zdałem się na pomoc fachowca). Czyli podkład akrylowy jest zbędny?

Na początku zaznaczam, że jest to moja 1 styczność z lakierowaniem. Kiedyś robiłem drobne naprawy garażowe sprejami, ale nigdy pistoletem. W kilku punktach opisze jak zamierzam to zrobić, a Was proszę o skorygowanie mojego planu działania:
1. Przygotowanie elementów do lakierowania: Elementy są mocno chropowate i pokryte taką jakby gumą, więc:
- papier na sucho 120->180->240->400 (to już mam zrobione)
- papier na mokro 600->1000 - czy to wystarczy? czy szlifować jeszcze mniejszą gradacją?
- odtłuszczenie - w garażu mam duże ilości alkoholu IPA, benzyny ekstrakcyjnej oraz nitro. Czy mogę którymś z tych preparatów odtłuścić powierzchnię przed lakierowaniem? Konieczny jest zakup zmywacza silikonu?
2. Położenie 1 warstwy preparatu "Goldcar + podkład na plastik" - jak długo po tym preparacie czekać z położeniem bazy?
Brak podkładu akrylowego, od razu baza?
3. Położenie 2 warstw bazy
4. Położenie 2 warstw bezbarwnego

Bazę oraz bezbarwny planuje położyć mokro na mokro. Ze względu na brak podkładu akrylowego nic nie będę już szlifował. Czy to jest dobre podejście do tematu?

Poniżej zamieszczam zdjęcia materiałów z mieszalni:

8.jpg
Utwardzacz do bezbarwnego
Plik ściągnięto 1 raz(y) 324,1 KB

1.jpg
Bezbarwny półmat
Plik ściągnięto 1 raz(y) 305,67 KB

9.jpg
Rozcieńczalnik do bazy
Plik ściągnięto 0 raz(y) 295,75 KB

14.jpg
Grunt do plastiku ?
Plik ściągnięto 1 raz(y) 272,36 KB

10.jpg
Lakier bazowy
Plik ściągnięto 0 raz(y) 304,73 KB

kalbi 
Wysłany: 2017-09-01, 12:11   
+1
UP DOWN

jeśli cchesz zniwelowac chropowatość to możesz zrobić tak jak napisałeś, z tym,że po papietrze p400 daj podkład na plastik i po 10 minutach musisz dać ze 2 wartswy podkładu akrylowego aby wyrównać niedoskonałości, na drugi dzień p600/p1000 i przeleć zmywaczem do usuwania silikonu przed lakierowaniem i oczywiscie sciereczką antystatyczną aby zebrac kurz

mihau 
Wysłany: 2017-09-01, 12:34   
0
UP DOWN
Amator

Dziękuje bardzo kolego za podpowiedź. Czyli po położeniu tego preparatu "Goldcar + podkład" daje dodatkowo podkład akrylowy. Powiedz mi czy to musi być jakiś specjalny podkład akrylowy do plastiku, czy może być taki najzwyklejszy podkład jak do elementów ze stali? I czy musi on być dwuskładnikowy z pistoletu, czy mogę użyć podkładu w sprayu?

Chodzi o to, że mam 1 pistolet z dyszą 1.4 i boje się, czy dam radę się wyrobić z mieszaniem, lakierowaniem, myciem pistoletu itd.

Aktualnie na powierzchni (po papierze 400) nie ma już chropowatości. Mimo to radzisz dać dodatkowo podkład? Tak elementy wyglądają w tej chwili:

5.jpg
Sprzęt
Plik ściągnięto 5 raz(y) 351,13 KB

3.jpg
Widok z bliska
Plik ściągnięto 4 raz(y) 321,42 KB

2.jpg
Wszystkie elementy
Plik ściągnięto 3 raz(y) 388,13 KB

kalbi 
Wysłany: 2017-09-01, 19:33   
0
UP DOWN

tak daj podkład akrylowy bo nie bedziesz zadowolony z efektu. Jak dasz podkład na plastik (taki transparentny) to potem wystarczy dowolny podkład akrylowy i oczywiście nie spray bo ja szprai nie uznaję gdyz efekt bedzie mizerny. Dasz rade takim pistoletem

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu