Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Hwoarang
Wysłany: 2017-09-01, 13:26   FLG 5 - wąska miotła
0
UP DOWN

Witam szanownych forumowiczów.

Chciałem się Was zapytać, czy miotła mierząca 19cm. (z krańcowym odkurzem około 21cm) w przypadku pistoletu DeVilbiss FLG 5, to rzecz normalna?

Myślałem, że ten pistolet dysponuje nieco szerszym strumieniem, a tu lekkie niemiłe zaskoczenie.

Pistolet jest nowy, wczoraj malowałem nim po raz pierwszy.

lakierownik
Wysłany: 2017-09-01, 14:00   
0
UP DOWN

Witam. Posiadam dwie sztuki tego wynalazku i faktycznie z szerokoscia natrysku szału nie robią, ale jak za takie pieniadze wiecej byb sie nie spodziewal.Osobiscie wydalem na nie 60 £ czyli niecale 300zl . 1.8 poszedl do podkładu a drógim coś tam maluję. Mam też devilbis GTI Pro który rozpyla troche szerzej ale to już troche wyższa polka devila . Flg dobra mocna stara konstrukcja ale niestety troche mu brakuje.

Hwoarang
Wysłany: 2017-09-01, 14:09   
0
UP DOWN

Ja się na niego zdecydowałem, bo na necie można znaleźć testy jak to niby ten pistolet dmucha miotłą około 30cm.

Te 20cm. w moim, to lekka udręka, szczególne przy aplikacji srebrnej bazy... trzeba się sporo napocić by efekt wyszedł przyzwoity.

Teraz się zastanawiam, czy nie zakupić GTI Pro Lite, a FLG 5 zostawić do epoksydu.
Tylko co będzie, jeśli GTI też będzie mieć miotłę poniżej 30cm? (brałbym z dyszą TE10) ;P

lakierownik
Wysłany: 2017-09-01, 19:59   
0
UP DOWN

Szczerze nie sprawdzalem w centymetrach ale jutro zrobie probe to Ci napisze. Jak sie nie mylę to też mamdysze TE10

lakierownik
Wysłany: 2017-09-01, 20:00   
0
UP DOWN

W każdym razie jak dla mnie daje rade i przy srebrnych

Hwoarang
Wysłany: 2017-09-01, 20:55   
0
UP DOWN

Jeśli Ci się będzie chciało zrobić taki test porównawczy obu pistoletów i pomierzyć te miotły, to będę Ci bardzo wdzięczny :)

lakierownik
Wysłany: 2017-09-02, 12:28   
+1
UP DOWN

Zrobilem testa i co do flg to mam ten sam wynik 20 z chaczykiem . Gti pro spisuje się lepiej -30cm, bylo by wiecej ale przy pelnym rozkreceniu "gubi środek"ale co do glowicy to się pomyliłem bo mam TE20

Hwoarang
Wysłany: 2017-09-02, 23:02   
0
UP DOWN

Dzięki wielkie :)
Teraz rodzi się kolejne pytanie, czyli czy jest różnica w szerokości strumienia między głowicą TE10, a TE20. Może ktoś ma takie info :)

lakierownik
Wysłany: 2017-09-03, 09:19   
0
UP DOWN

Wybierajac ten pistolet mialem okazję uzyc tej TE10 ale testowalem to dmuchajac w powietrze rozcienczalnikiem zeby nie pobrudzic nowego pistoletu technika. Nie pamietam dokladnie co za roznica byla miedzy nimi ale wybralem ta Te20

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-09-03, 11:42   
0
UP DOWN

Hwoarang napisał/a:
czy jest różnica w szerokości strumienia między głowicą TE10, a TE20. Może ktoś ma takie info

Wszystkich info odnośnie tego modelu oraz przeznaczenia poszczególnych typów głowic
otrzymasz u autoryzowanego przedstawiciela DeVilbiss Polska Łódz tel. 42 636-13-13
Tam również możesz kupić ten model DeVilbissa

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu