Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
smoku
Wysłany: 2017-09-10, 14:24   Lakierowanie starego motocykla i szparunki
0
UP DOWN

Witam wszystkich,odrazu zaznaczam,że nie jestem lakiernikiem :-)
Mam do polakierowania kilka motocykli typu WSK WFM itp. i chciałbym zrobić to sam :-)
Z pistoletem lakierniczym miałem już kilka razy do czynienia ale głownie z autorenolakiem i akrylem i wychodziło mi to nawet dobrze :-)
Mam do was kilka pytań a mianowicie:
Części zamierzam dać do piaskowania następnie odtłuścić to zmywaczem NOVOL 780 na to położyć dwie warstwy podkładu epoksydowego NOVOL PROTECT 360, później dać szpachle tam gdzie potrzeba i na to dwie warstwy podkładu akrylowego NOVOL PROTECT 300 a później baza firmy T4W i klar NOVOL.
Czy ta kolejność będzie dobra?Jaki utwardzacz zastosować do podkładów i czy te podkłady będą dobre czy może akrylowy użyć inny bo widziałem że są różne?
Jaki najlepiej zastosować Klar do warunków garażowych będe lakierował w około 20 stopniach?

I teraz tak motocykl ma szparunki złote a kolor motocykla czarny i myślałem żeby zrobić tak najpierw pomalować tam gdzie będą szparunki złotą bazą później wykleić szparunki taśmą 3M i prysnąć wszystko czarną bazą odkleić taśmę i na to klar czy to będzie dobre rozwiązanie? Nie będzie uskoków na lakierze?

Z góry dziekuje wszystkim za podpowiedzi

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-09-12, 00:09   
0
UP DOWN

Lakierujesz czarnym lakierem i na to nakładasz złote szparunki
Ewentualnie możesz kłaść czarną bazę solidową i na to wykonać szparunki złotą bazą
a całość pokryć bezbarwnym
ale prawidłowo to jest tak jak napisałem na początku

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-09-12, 00:15   
0
UP DOWN

smoku napisał/a:
później dać szpachle tam gdzie potrzeba i na to dwie warstwy podkładu akrylowego NOVOL PROTECT 300

Na szpachlówkę po tzw. obróbce nałóż epoksyd i na niego możesz po ponad godz. położyć już ten akrylowy bez szlifowania w tzw. technice mokro na mokro.
Po 12 godz. od nałożenia ten epoksyd należy już przeszlifować
przed położeniem podkładu arylowego
ponieważ już nie nastąpi tzw. międzywarstwowe wiązanie chemiczne

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-09-12, 00:18   
0
UP DOWN

smoku napisał/a:
Jaki utwardzacz zastosować do podkładów

Utwardzacze i rozcieńczalniki stosujemy takie jakie zaleca (przewidział) producent tych podkładów czyli w tym konkretnym przypadku firma Novol

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu