Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
waszka 
Wysłany: 2017-10-09, 13:27   Problem z taśmami
0
UP DOWN

Cześć. Od paru miesięcy coś staram się pomalować i zacząłem od kasków. Po drodze miałem wiele problemów, ale główny to maskowanie. Zaopatrzyłem się w mały ploter i do momentu wycinania nie ma problemów. Problemy pojawiają się w momencie nałożenia grafiki. Robię to folią transportową , ale czy macie jakieś sposoby nakładania na zakrzywiony kask żeby się nie marszczyło i ładnie nałożyło ?
Drugie pytanie - jak już jakoś nałożę to czy czekacie aż wyschnie ? Czy malujecie cieniutkimi warstwami ? U mnie przy próbie odklejeniu na świeżo - farba potrafi się ciągnąć z maskowaniem i postrzępić, a czasem zostawić klej pod szablonem.
Trzecie pytanie - jakiej folii używacie do maskowania - ja używałem oracal i teraz hansa , ale wg mnie i ta i ta nie jest do końca dobra. Oracal zostawia klej , a pod Hanse mi wcieka farba.
Czwarte pytanie czy jeżeli mam kask pomalowany czarnym podkładem i chce napis czerwony - to czy najpierw pod kolor maluje na biało czy odrazu czerwonym ? Czasem jak odkleję taśmę maskująca to widzę białą farbę pod czerwonym np. https://ibb.co/h4sNWG

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu