Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
LuckyLuke1st 
Wysłany: 2017-10-31, 09:23   Rama rowerowa carbonowa
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

Witam.
Mało informacji apropo malowania carbonu, więc chciałbym zapytać w nowym temacie:

Mianowicie- zmatowiłem już ramę caronową papierem 1000 wodnym- wydaje mi się, że nie przedarłem się zbytnio do włókna węglowego- carbonu. Chciałbym zapytać czy jak na to po odtłuszczeniu zastosuje PZP typu dupont 800- mogę później prosto na to zastosować podkład akrylowy? i następnie już standardowe lakierowanie?

Może to tak być?

GMC
Wysłany: 2017-10-31, 09:44   
0
UP DOWN

Nawet bez 800R powinien trzymać ale jak masz go pod ręką to nie zaszkodzi. A po co chcesz dawać podkład, porysowana, zmiana koncepcji? Czasami problemy są z samym bezbarwnym ale podkład powinien trzymać.

PS. Pamiętaj o bardzo dokładnym odtłuszczeniu, najlepiej jakimś zmywaczem wstępnym które są bardziej agresywne a najlepiej jeszcze to przed otłuszczeniem delikatnie nagrzewać opalarka zmywaną powierzchnię.
np. taki http://professional.novol...zmywacz-wstepny

LuckyLuke1st 
Wysłany: 2017-10-31, 10:19   
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

Chcę go pomalować bazą:
http://www.elakiery.pl/pr...marrakesh-brown

i ja go zmatowiłem, aczkolwiek nadal jest on ciemny + ma napisy jasne - nie wiem czy to nie będzie przebijać dlatego chciałem podkład akrylowy.

Dziękuje za podpowiedź apropo zmywacza, dajcie znać czy w takim przypadku - nakładania perły faktycznie jest potrzebny podkład akrylowy czy mogę na to co jest .

GMC
Wysłany: 2017-10-31, 11:58   
+1
UP DOWN

Jeżeli ma jasne napisy to lepiej daj ten podkład bo jak zaczniesz bazą przykrywać jeszcze w takim kolorze i bazą z internetu to może się i na 7 warstwach skończyć ;) a wtedy to już loteria czy będzie trzymać.

LuckyLuke1st 
Wysłany: 2017-10-31, 12:49   
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

Ok dzięki wielkie,
Może jesteś/jesteście w stanie podpowiedzieć, bo mam również taką samą ramę tylko aluminiową- czy wystarczy zmatowić stary lakier- ewentualnie w niektórych miejscach będzie delikatnie przetarte do gołego aluminium, czy wtedy muszę dawać ten PZP? czy wystarczy podkład akrylowy?

Gdzieś czytałem, że epoksyd się kładzie na aluminium, ale jeśli nie będzie to typowo gołe aluminium to może nie potrzeba?

Czy lepiej kupić paint remover i zjechać ten lakier do gołego alu?

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-11-07, 07:37   
0
UP DOWN

Jak masz tzw. przeszlifki na ramie aluminiowej (elemencie) to możesz przykryć podkładem epoksydowym albo też samym akrylowym lub epoksydowy jedną warstwę i na niego mokro-mokro akrylowy podkład w odpowiedniej "szarości widmowej" do koloru jaki ma być na ramie (elemencie)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu