Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
arczi.mistrz
Wysłany: 2017-11-17, 01:23   Luminescencyjne felgi!!!
0
UP DOWN

Panowie, zbliża się zima a co za tym idzie zmiana opon na zimowe. W moim przypadku oznacza to zastąpenie białych alusików brzydkimi i nudnymi czarnymi stalówami. Wpadłem na pomysł aby je trochę "ożywić" że tak to ujmę metodą luminescencji :D Marketowe farby w sprayu to shit więc w opcje wchodzi proszek z pigmentem. Nie ukrywam że chcę to zrobić jak najniższym kosztem więc profesjonalne mieszanie tego z bezbarwnym i lakierowanie pistoletem odpada.
Mam dwie wizje tego jak to zrobię i zdaję sobie sprawę że u większości z was to co napiszę wywoła salwę śmiechu no ale trudno.

WIZJA NR 1: Felgę psikam warstwą najtańszego bezbarwnego w sprayu, zanim wyschnie prószę ręcznie warstwę pigmentu tak aby przykleił się do bezbarwnego. Czekam aż podeschnie i kolejna warstwa bezbarwnego oraz pigmentu. Łącznie myślę że na 3 takich warstwach skończę.

WIZJA NR 2: Felgę psikam najtańszą białą farbą w sprayu, zanim wyschnie prószę ręcznie warstwę pigmentu tak aby przykleił się do farby. Dalej tak jak w WIZJI NR 1 czyli bezbarwny i pigment.

Skłaniałbym się ku pierwszej opcji gdyż uniknąłbym kupowania farby, poza tym stalówa psiknięta na biało to dla mnie trochę wiocha (jeszcze większa niż świecąca stalówa ;p) No ale z drugiej strony wydaje mi się że na białym pigment da lepszy efekt.
Pigment świecący w kolorze jasno-niebieskim (turkusowym) mogę dostać w cenie 106zł za 500g. Myślę że tyle mi wystarczy.

Domyślam się że nie będzie wyglądać to super profesjonalnie i że większości może się w ogóle ten pomysł nie podobać ale dla mnie to zabawa. No i jakoś nie żal mi tych stalówek więc jak wyjdzie lipa to przeżyję.

Mam do Was tylko pytanie czy to zadziała? W sensie czy ten pigment będzie dawał jakiś efekt jeżeli nałożę go w przedstawiony sposób? Nie chcę tracić czasu i kasy jeżeli to nie ma prawa wypalić. Jeżeli będzie świecił chociaż w połowie tak jak nałożony w prawidłowy sposób to będę zadowolony.

Z góry dziękuję pomoc i czekam na Wasze opinie :)

juny 
Wysłany: 2017-11-18, 10:05   
0
UP DOWN

Niedlugo w sklepach bedzie snieg w sprayu. Tym mozesz ^^ :spoko:

kzychu
Wysłany: 2017-11-18, 19:40   
0
UP DOWN

Mogę tylko zapytać co kolega wciąga?

arczi.mistrz
Wysłany: 2017-11-19, 00:08