Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ks63b 
Wysłany: 2017-11-28, 21:52   Ogrzewanie
0
UP DOWN

Witam,zainwestowałem w ogrzewanie mojej dziupli :spoko:
Miałem dosyć palenia w kozie :sciana:
Instalacja napełniona glikolem,mrozu się nie boję.
Oceniajcie :>

2017 j7 358 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 76,42 KB

2017 j7 357 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 97,32 KB

2017 j7 356 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 88,6 KB

KK 
Wysłany: 2017-11-28, 22:36   
0
UP DOWN

Tutaj robisz tylko blacharkę czy jak?

ks63b 
Wysłany: 2017-11-28, 22:46   
0
UP DOWN

Blacharkę też,ale jak mam do tryśnięcia dwa-trzy elementy to też .

KK 
Wysłany: 2017-11-29, 00:01   
0
UP DOWN

Te nagrzewnice Ci się oblepią w środku.
Piec nie powinien stać tam gdzie lakierujesz. Pomijam fakt, że jeśli robisz blacharkę w miejscu w którym lakierowałeś to niszczysz sobie zdrowie. Wszystko krąży w powietrzy przedmuchiwane przez te nagrzewnice.

MARIO06CU
Wysłany: 2017-11-29, 08:03   
0
UP DOWN

Super sprawa nagrzewnice wodne ja u siebie mam już 3 lata nic się nie zakleja tylko taka mała rada że załóż jeszcze ze dwa grzejniki na wypadek braku prądu

ks63b 
Wysłany: 2017-11-29, 22:04   
0
UP DOWN

Dzięki MARIO za dobre słowo,u znajomego w warsztacie też,taki zestaw działa już ze 4-lata i nic się nie dzieje.
A zawory -wyjścia na grzejniki ,też zostawiłem :spoko:
pozdrawiam

MARIO06CU
Wysłany: 2017-11-30, 07:45   
0
UP DOWN

Tak mam zawory a grzejniki mam na grawitacji właśnie na wypadek braku zasilania pompy co gdyby było woda zalane to pal licho a tak to szkoda płynu, ale tak w przyszłości na nowym warsztacie dołączę do nagrzewnic podlogowke uwierz mi ze swietna sprawa miałem z tym doczynienia i rewelacja

ursus1992
Wysłany: 2017-12-03, 18:55   
0
UP DOWN

grzejniki były by lepszym rozwiązaniem :)

ks63b 
Wysłany: 2017-12-03, 20:45   
0
UP DOWN

ursus rozwiń proszę Swoją wypowiedź.
Ja tam jestem,mega zadowolony z tego ogrzewania.Ostatnio miałem w garażu 24 stopnie C ;P
A z grzejnikami,no cóż, będę potrzebował to je zamontuje są już kupione i leżą sobie,kupiłem razem z nagrzewnicami,a a o zaworach do nich, też pomyślałem.
Także bez spuszczania całego glikolu z instalacji,mogę je swobodnie i w każdej chwili zamontować i grzać. :tak:
Pozdrawiam

KK 
Wysłany: 2017-12-04, 16:52   
0
UP DOWN

Tak czytam ks63b co piszesz i się zastanawiam jak to jest, że wszystkie warsztaty w mojej okolicy zaczynały od tych nagrzewnic. Zostali tylko Ci co mają duże hale i nie ma jak tego inaczej ogrzać. Natomiast mniejsze firmy np 2 stanowiska do obsługi aut osobowych czy blacharki to rezygnują z tego.
Raz, że hałas od wentylatorów, dwa, że łatwo się przeziębić bo Ci ciągle w łeb wieje, trzy, że temperatura na piecu musi być najlepiej powyżej 70 stopni wtedy to jest w miarę wydajne. Tak to jak włączysz na 2 stopień dmuchawę to więcej zmarzniesz niż się ugrzejesz.
I każdy co ma te dmuchawy to mówi, że na koniec dnia po robocie to łeb chce rozwalić, a w uszach szumi i dzwoni. No i jeszcze to, że kurz, pył jest ciągle mieszany na hali.

Nie neguję tego, ale dla blacharki to nie ma nic lepszego niż grzejniki CO. Cisza, palić i tak palisz w piecu, czy to dmuchawa czy to grzejnik. Nie musi na piecu być powyżej 70 stopni.

ks63b 
Wysłany: 2017-12-04, 22:10   
0
UP DOWN

I tu masz rację KK,że wentylatory wieją i potrzebna jest większa temperatura na piecu,ale jak ja potrzebuję szybko nagrzać garaż, a zaznaczam ,że nie pracuję codziennie, to w przypadku tych nagrzewnic mogę bardzo szybko nagrzać powiedzmy do 17 s C ,w ciągu 1,5 godziny warsztat o powierzchni 110 m 2,a można do większej temperatury :cool:
Ap ropo wiania w łeb ; specjalnie zamontowałem dwie nagrzewnice,jedna 30 KW (taka jak powinna być na taki metraż )druga 15 KW (mniej wieje a ,daje dużo ciepła) także po całym dniu spędzonym w garażu łba mi nie rozwala :nie: a szumi może po browarku po zakończonej pracy jak się skosztuje ^^
Obydwie pracują na 1 biegu,ta 15 kw czasami na 2.
Jak napisałem wyżej ,mam jeszcze grzejniki kupione /ale na razie ich nie montuje,bo nie widzę takiej potrzeby.
Myślę że 'grzanie grzejnikami ma tylko wtedy sens,kiedy pali się 24/h i ma się stałą temperaturę,wtedy jest ok.
pozdrawiam

KK 
Wysłany: 2017-12-05, 17:43   
0
UP DOWN

Często pracowałem przy naprawie ciężarówek na halach co mają takie nagrzewnice. Niedaleko nagrzewnicy jak stoisz i coś naprawiasz to gorąco + szumi i pogadać nie idzie bo trzeba się przekrzykiwać.
Na środku hali znowu zimno, bo, żeby nagrzać środek hali to trzeba przywalić taką temperaturą, że niedaleko nagrzewnicy nie idzie pracować.

Tak grzanie grzejnikiem to tylko jak 24h na dob.

ks63b 
Wysłany: 2017-12-07, 14:09   
0
UP DOWN

Uwierz mi KK, u mnie nagrzewnice działają na pierwszym,sporadycznie na drugim biegu i śmiało mogę swobodnie rozmawiać z kimś i wcale ten,,SZUM'' nie przeszkadza.
Po całym dniu spędzonym w garażu nie czuję jakiegoś dyskomfortu.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu