Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
LuckyLuke1st 
Wysłany: 2018-01-10, 11:30   Pytanie o lakiery bazowe
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

Witam.
Mam pytanie apropo przechowywania bazy, która została od malowania.
Ja jeszcze nie potrafię wycelować w ilość kupowanej bazy, ponieważ maluje różnorodne elementy, ramy rowerowe, kaski, baki motocyklowe etc.
Zawsze gdy zostanie mi baza w pudełku z rozlewni to po zamknięciu i paru tygodniach, miesiącach. Ona zastyga i wysycha. Jak się przed tym ustrzec?

Oraz jeszcze jedno pytanie co do malowania bazami aerografem.
Ostatnio kupiłem farbę do aerografu, ale znajomy mi powiedział, że to tak naprawdę zwykła baza
zmieszana z odpowiednim rozpuszczalnikiem.
Zauważyłem jednak, że ta farba mniej "śmierdzi" od takiej typowej bazy z rozcieńczalnikiem, który używam.
Czy ten ostry zapach zależy właśnie w głównej mierze od rozpuszczalnika? Czy są jakieś mniej ostre? Aby móc zastosować do aerografu gdzie maluje raz po raz w mieszkaniu (osobnym pokoju). Ofc. w masce.

kzychu
Wysłany: 2018-01-11, 21:35   
0
UP DOWN

Baze możesz przechowywać w metalowej puszce lub słoiku, wieczkiem do spodu ,najlepiej jeśli ta co zostanie będzie nie dorobiona rozpuchem. Rozpuszczalnik masz do bazy czy jakiś uniwersalny,czy może nitro? Kiedyś kupiłem nitro 5l-coś koło 20zł ,smród że pistolet trzeba było myć zewnątrz.

LuckyLuke1st 
Wysłany: 2018-01-12, 09:05   
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

kzychu napisał/a:
Baze możesz przechowywać w metalowej puszce lub słoiku, wieczkiem do spodu ,najlepiej jeśli ta co zostanie będzie nie dorobiona rozpuchem. Rozpuszczalnik masz do bazy czy jakiś uniwersalny,czy może nitro? Kiedyś kupiłem nitro 5l-coś koło 20zł ,smród że pistolet trzeba było myć zewnątrz.

Rozcieńczalnik akrylowy. Nitro używam tylko do czyszczenia pistoletów...

kamil1988
Wysłany: 2018-02-06, 16:30   
0
UP DOWN

Witam,
Kolego nie wiem jak sie odbywa w mieszalniach w których się zaopatrujesz ale u mnie reguła to wlewanie koloru do metalowej puszki i dobre zamknięcie. Na każdej puszcze naklejamy co było wylane i z jaką data a ostatnio odwiedził nas klient z farbą wylaną w 2009 roku. Wszystko było w porządku nic się z farbą nie stało. Także jak najmniej plastiku bo jest nie szczelny i szybko odparowuje rozcieńczalnik a jak najwięcej puszek metalowych, chociaż mieszalnie od tego uciekają bo plastik tańszy :)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu