Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Cx69
Wysłany: 2018-04-13, 13:00   Czy na drugi dzień mogę kłaść bazę?
0
UP DOWN

Witam.
Chciałem sobie pomalować trochę maskę bo mi pordzewiala.
Można powiedzieć że tak 1/4 jej maluje jest to srebrna astra g. Tu jak grill i trochę do góry.
Wszystko to robię sprayem
Zeszlifowalem rdze do gołej blachu na to podkład epoksydowy w sprayu -1 warstwa. Później szpachla i na to 3 warstwy i podkładu epoksydowego w sprayu.
I tak minął mi jeden dzień.
Teraz jak mam już pomalowana podkładem myślę na drugi dzień kłaść bazę i lakier.
Teraz zeszlifuje na sucho bazę papierem 500 A miejsca starego lakieru by nie było widać tak różnicy chce przyszlifowac papierem 800 i nie wiem czy to na sucho mogę na mokro.
Następnie dam 3 warstwy bazy w sprayu i 2 warstwy lakieru tez w sprayu.
Proszę o pomoc czy mogę zeszlifowac podkład i kłaść resztę na drugi dzień?

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-04-14, 08:35   
0
UP DOWN

Cytat:
czy mogę zeszlifowac podkład i kłaść resztę na drugi dzień?

Możesz na nastepny dzień przeszlifować podkład wraz z przejściem na tzw. stary lakier i na to położyć bazę oraz lakier bezbarwny
Podkład przematuj papierem na sucho 500-600 albo na mokro 800-1000

Jeśli przeszlifujesz się do blachy lub szpachlówki to połóż jeszcze raz podkład epoksydowy w tym miejscu i na na niego już bez żadnego matowienia nakładaj bazę w tzw. technice mokro na mokro.

Cx69
Wysłany: 2018-04-14, 10:07   
0
UP DOWN

Po jakim czasie od położenia bazy kłaść lakier? I w jakich odstępach następna warstwa?

mirusiek 
Wysłany: 2018-04-14, 13:55   
0
UP DOWN

Baza po wyschnieciu robi sie matowa i wtedy kladz bezbarwny.
czas schniecia bazy zalezy od temperatury i przewiewu w pomieszczeniu.
Nastepna warstwa po wyschnieciu pierwszej-jezeli mowimy o bazie,
jezeli chodzi ci o lakier bezbarwny to jak pierwsza warstwa troche podeschnie, ja dotykam palcem gdzies na oklejonym elemencie i jak lakier zaczyna sie lepic to maluje druga warstwe.

Cx69
Wysłany: 2018-04-14, 18:50   
0
UP DOWN

Koledzy położyłem lakier ale chyba coś źle go nałożyłem bo nie ma tego efektu takiego typowego ładnego lakieru. Zrobił się taki lekki mat z tak jak by plamami. Już nie wspomnę o kilku niedoskonalosciach związanych z tym że ciulowo wyszpachlowalem. Myślę teraz przelecieć to papierem 2500 A potem polerka tylko to wszystko muszę ręcznie bo nie mam szlifierki oscylacyjnej. Może się jakoś to wyrobi jak nie to nie wiem ;/

kalbi 
Wysłany: 2018-04-14, 19:53   
0
UP DOWN

na baze wodną Wave 2.0 bezbarwny można położyć do 72h, na baze konwencjonalną metaliczną np w dynie bezbarwny do 12h, na bazę w Dynie solidową bezbarwny do 4h. Można dodać do bazy utwardzacza i wtedy zwiększa się przyczepność bezbarwnego

Cx69
Wysłany: 2018-04-14, 20:18   
0
UP DOWN

Nie wiem co to za bazę miałem bo pojechałem do gościa co zajmuje się farbami itp i on to mieszal później nabil w puszkę i chyba tyle.
Do tego dał mi lakier w sprayu redcar clear-c. Po położeniu tego lakieru zamiast gładkiej maski zrobił się taki jak by mat w dotyku nie ma tego połysku a warstw dałem pewnie z 5. Jak przejade tak to jest taki jak by mat a nie śliskie jak po lakierze. Po za tym widać takie przebicia za każdym położeniem lakieru to mi w innym miejscu to wychodziło. Na puszce było napisane, żeby lakierowac w odległości około 30cm to też tak lakierowalem. Spróbować to przyszlifowac na mokro papierem 2500 czy jeszcze raz kłaść na to lakier. Nie mam pojęcia co tym teraz zrobić:/Jak położyłem bazę to ładnie wszystko wyglądało nie było żadnych przebarwień czy też przebić. Wiadomo oprócz tych lekkich niedociągnięć od szpachli ale one mi aż tak nie przeszkadzały.

Cx69
Wysłany: 2018-04-14, 21:24   
0
UP DOWN

Nie mogę edytować więc dodam tutaj jak to wygląda.
Wiem, lipa ale wiem że to spray a ja pierwszy raz maluje tego typu.
Jak położyłem bazę było wszystko ok nie było przebarwień były jedynie widoczne niedotarcia po szpachli ale to nie było tak tragedii. Położyłem ze 4 czy 5 warst lakieru i za każdą warstwą były te przebarwienia tyle że ciągle w innym miejscu.
Tak wiem że nie maluje się do taśmy. Ale podkład malowalem trochę niżej później przed bazą stary lakier lekko zeszlifowalem i podkleilem wyżej i na to baza i lakier.
Myślę że ta linia to pod papierem zginie ale co zrobić z tymi przebarwieniami po lakierze? Ten lakier wygląda bardziej jak mat a nie jak taki śliski gładki lakier.
Nie mogę zaliczyć zdjęcia na forumowy hosting więc wstawiam na inny.
http://podforak.rzeszow.p..._1523733739.jpg

KK 
Wysłany: 2018-04-15, 12:55   
0
UP DOWN

Wszystko do zdarcia i pojedź z tym do lakiernika. Przygotuj się, na to, że będą się śmiać z Ciebie u lakiernika do końca życia.
Także, lepiej wyślij dziewczynę i niech powie, że to ona sama pomalowała.
Aha i zastanawia mnie Twoja determinacja, myślałeś, że jak nigdy w życiu nie malowałeś to za 1 razem się uda?

Spreyami to się maluje kwiatki na cmentarzu, ściany w blokach i bezwartościowe rzeczy

Cx69
Wysłany: 2018-04-16, 05:12   
0
UP DOWN

Ja mimo to i tak zeszlifuje to pierwsze papierem 2000 później 2500 i wypoleruje. Zobaczę co z tego wyjdzie.

kalbi 
Wysłany: 2018-04-16, 05:57   
0
UP DOWN

sprey na maske to nie był dobry pomysł.

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-04-16, 23:03   
0
UP DOWN

Cx69 napisał/a:
Zobaczę co z tego wyjdzie.

Musisz kupić sprej z lakierem z połyskiem
weż to zmatuj i na to połóż ten z połyskiem
albo zmyj to wszystko nitrem i zrób od nowa

mirusiek 
Wysłany: 2018-04-17, 08:17   
0
UP DOWN

wyszlo tak bo za daleko prowadziles dysze od elementu i lakier wysychal zanim dotarl do elementu. Wymatuj pomaluj kolor i 2 warstwy ale trzymaj spray ok 15cm od elementu, i jedzi pasy ktore sie zakladaja na siebie w 30%. jak zobaczysz po przejechaniu ze masz chropy albo ziarno to jestes za daleko. Jak bedziesz za blisko to narobisz zlewek.
Tak jak koledzy napisali na maske spray nie jest dobrym pomyslem bo powierzchnia za duza, a miotla spraya za mala.

Cx69
Wysłany: 2018-04-18, 06:31   
0
UP DOWN

Będę to szlifowal papierem 2500 A później polerke ogólnie nie wygląda to tak źle jak na foto myślę tylko jak to wypolerowac bo szlifierki oscylacyjnej nie posiadam. Jakiej użyć szmatki? Gąbki?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu