Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Mati28
Wysłany: 2018-04-14, 16:38   Dziwna korozja nawozia
0
UP DOWN

Witam Kolegów,
Sprawa wygląda następująco:
Wyszły drobne pęcherze rdzy, więc zrobiłem kompletną "amatorską" naprawę lakierniczą w lakierni pistoletami. Wyszlifowałem do gołej blachy->odtłuszczenie->podkład epoksyd->podkład akryl->lakier. Po około 3 miesiącach zaczęły pokazywać się znaczne pęcherze, z których wypływała ruda woda.
Postanowiłem na szybko zrobić porządną zaprawkę szlif do gołej blachy->odtłuszczenie->podkład reaktywny->akryl. Tak zostawiłem, żeby sprawdzić czy się to spisze. Parę dni było ok, po deszczu zobaczyłem, że na powierzchni widoczne są podważone kropki oraz wychodziła ruda woda.
Ostatecznie znowu to zdarłem i zabezpieczyłem to podkładem 1K i oczywiście zaczęła pokazywać się ruda woda. Pomimo, że ją czasem wycieram to znowu się pojawia, ale mniejszą intensywnością
Zastanawiam się czy ten próg nie posiada jakiś mikro dziurek i ta ruda woda wychodzi z wewnątrz??
Czy jakiś kolega może nawet w innym aucie miał podobny problem?
Może jakiś pomysł co to może być? Bo w końcu zrobiłbym to porządnie, ale obawiam się że znowu mi to wyskoczy :/ ...

aaaaa.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 298,18 KB

aa.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 668,59 KB

a.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 607,58 KB

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-04-16, 22:53   
0
UP DOWN

Mati28 napisał/a:
Może jakiś pomysł co to może być?

Z drugiej strony masz poważną korozję oraz wilgoć lub normalnie zatkane odpływy i masz tam taki mini basen ...
Grubość tej Twojej blachy to jest na poziomie "papieru toaletowego" ....

Miałem już kilka takich przypadków (drzwi samochodowe) gdzie deszcz dostawał sie do środka po uszczelkach i najnormalniej w środku był basen czasami nawet sięgał do wysokości połowy drzwi
jak nimi ruszałeś to normalnie było słychać "chlupanie wody" w nich...
Po przetkaniu otworów to woda leciała i leciała....

Mati28
Wysłany: 2018-04-17, 14:33   
0
UP DOWN

No tak się domyślałem...
Raczej wody tam nie ma (może wilgoć) bo od spodu jest dziurka mocująca takie dziwne plastikowe podproże, które usunąłem bo były pełne piachu i wilgoci.
Może ktoś z kolegów doradzi jak to by zrobić na jakiś czas żeby nie wychodziły parchy (wiem że trzeba by zrobić wstawkę u blacharza ale na razie nie chcę inwestować). Czy uszczelnienie tego epoksyd potem zestaw naprawy (żywica+włókno) potem wyrównanie szpachlą podkład baza lakier, wytrzyma jakiś czas?

kalbi 
Wysłany: 2018-04-17, 19:29   
0
UP DOWN

tam są DZIURY i wilgoć wydostaje się na zewnątrz. Jedyna z możliwych napraw to wycięcie i wstawienie nowej blachy lub bardziej amatorsko wycięcie - epoksyd - mata z źywicą

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-04-18, 23:01   
0
UP DOWN

Tutaj to stara metoda na tzw. handel ....
wbić to do środka i kształt wyprowadzasz żywicą i matą szklaną ...
reszta szpachlówka z włóknem i wykończeniowa .... i jak to próg to nakładasz "baranka"
po całości i go na koniec lakierujesz ...
A po tym "zabiegu" możesz powiedzieć - "Panie progi w nim jak dzwon ...." ;)

A tak na poważnie to jak mówi stare przysłowie ...
- " z gów..na bata nie ukręcisz..."

Mati28
Wysłany: 2018-04-19, 10:09   
0
UP DOWN

Robertlodz09 no wiem wiem że z bata...:P ale auto fajnie się spisuje tylko ten zasrany próg ! chciałem go jakoś zrobić żeby trochę jeszcze pośmigać bo oprócz tego miejsca (jakieś 4x6cm) z autem nie jest najgorzej. Oczywiście może mi ktoś to "profesjonalnie" zrobić ale już się naoglądałem na youtube jak to potem wygada. Jak nie zrobisz sam to nie masz pewności...;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu