Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
guciofilucio
Wysłany: 2018-04-15, 22:04   Przetarłem podkład akrylowy do gołej blachy ,można kłaść baz
0
UP DOWN

Nie znalazłem nigdzie takiej samej sytuacji więc pytam .
Przetarłem delikatnie dosłownie milimetr na milimetr podkład akrylowy na masce do gołej blachy.
Co się stanie jak pokryję bazą a potem klarem ?
Pytam ponieważ maluje już podkładem piąty raz i za każdym razem w jakimś miejscu gdzieś przecieram , zawsze w innym miejscu . Trwa to już tydzień i mam już dość :sciana:

Mati28
Wysłany: 2018-04-16, 08:00   
0
UP DOWN

Jeśli to ciemny kolor to nic się nie stanie ładnie pokryje bez przejścia-wiem bo sam to robiłem na czarnej bazie, jednakże to miejsce (nie wiem po jakim czasie czy miesiąc czy rok) będzie miało bardzo słabą przyczepność z podłożem i może dojść do podważenia powłoki w tym miejscu no i oczywiście szybko się tam może pokazać korozja.
Ja bym zamaskował maskę z wyłączeniem tego przetarcia zrobił 2 lekkie warstwy podkładu z łagodnym przejściem i bardzo delikatny szlif ręczny szarą włókniną lub papierem P600 i finał ;)

mirasr
Wysłany: 2018-04-16, 09:19   
0
UP DOWN

Na przetarcia podkład 1K. Ja używam Duxone DX1061, delikatnie zapylić przetarcie i po 15 minutach baza, a później bezbarwny.

kalbi 
Wysłany: 2018-04-16, 20:48   
0
UP DOWN

kup sobie epoksyd 395 w sprayu - kładziesz cienką warstwę epoksydu i bez matowania epoksydu kładziesz bazę. Nie można kłaść bazy na gołą blachę

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-04-16, 23:07   
0
UP DOWN

guciofilucio napisał/a:
Trwa to już tydzień i mam już dość

To kup sobie podkład w spraju na tzw. przecierki Spectral 395 tak jak Ci kolega kalbi
zaleca i masz po problemie ponieważ robisz nim w technice mokro na mokro

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu