Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
alshrom
Wysłany: 2018-04-25, 21:57   Jak i z czego wykonać maskowanie napisów na ramie rowerower.
0
UP DOWN

Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

Informuje, że nie zajmuję się zawodowo lakiernictwem, więc jeśli kogoś urażę swoimi zwrotami to z góry przepraszam.
W niedalekiej przyszłości planuję przemalować swoją ramę rowerową. O ile z wymyślonymi przeze mnie wzorami nie powinno być problemu by je zamaskować (użyję taśmy 3m) to problem pojawił mi się z tematem wykonania napisu producenta ramy (GIANT). Przeglądając filmiki na YT zauważyłem, że często przy lakierowaniu ramy rowerowej ludzie mają wycinarkę do naklejek (a raczej jakieś foli maskującej, bo naklejki się ciężko odkleja). Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakaś firma, która zajmuje się wycinaniem takich rzeczy?
Na jakiego materiału wykonuje się takie maskowania by krawędzie po oderwaniu były równe?
Ramę chcę malować bazami, a potem przykryć bezbarwnym.

giant.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 34 KB

mirusiek 
Wysłany: 2018-04-26, 07:36   
0
UP DOWN

Ja maluje napisy w nastepujacy sposob:
- kupuje naklejke z napisem jaki chce miec, musi byc na foli transferowej zeby bylo rowno
- maluje pasek pod naklejka na kolor w jakim ma byc napis
- naklejam naklejke na pomalowane miejsce tam gdzie ma byc napis ( warto przed tym kilka razy nakleic na reke zeby oslabic klej, tylko nie za duzo zeby sie szczelnie trzymala)
- maluje reszte ramy na kolor w jaki ma byc
- sciagam delikatnie naklejke, podwazajac na brzegach
- maluje calosc bezbarwnym

Tak byly malowane te zolte napisy na zdjeciu

IMAG0880.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 2,32 MB

alshrom
Wysłany: 2018-05-03, 14:40   
0
UP DOWN

Dziekuje za poradę. Wyszło Ci naprawdę ładnie. Czy mógłbyś mi powiedzieć czy znasz jakąś sprawdzoną firmę, która wykona takie naklejki na zamówienie?

GMC
Wysłany: 2018-05-04, 09:13   
0
UP DOWN

Tylko tego żółtego napisu pewnie nie udało się zalać na równo bezbarwnym w 2-3 warstwach. Wtedy najlepiej poczekać kilka tygodni, przeszlifować bezbarwny do równego i jeszcze raz prysnąć.

KK 
Wysłany: 2018-05-04, 21:58   
0
UP DOWN

Ta owiewka to jest po zrobieniu czy przed? Widać tam, że odcinki nie wyszły dobrze między kolorami, poodrywało bazę przy rozklejaniu?

mirusiek 
Wysłany: 2018-05-05, 15:08   
0
UP DOWN

przed ten zolty byl malowany jeszcze raz.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu