Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
doein
Wysłany: 2018-05-06, 15:59   Problem z podkładem t4w. Co teraz zrobić?
0
UP DOWN

Witam wszystkich
Potrzebuje pomocy , ale zacznę od początku: postanowiłem polakierować swoje auto , zaczołem przygotowania , elementy przeszlifowałem szlifierka oscylacyjna , były przetarcia wiec dałem epoksydowy , później szpachla , obróbka i na koniec dałem 2 warstwy podkładu epoksydowego , przygotowałem auto do lakierowania , zamierzałem na epoksydowy dać podkład akrylowy w miejscach naprawy , ale później pomyślałem , że lepiej będzie , jak pokryje wszystkie elementy podkładem , będzie lepsze krycie , wiec zmatowiłem lakier pod podkład , i tutaj pojawił się problem , podkład wymieszałem zgodne z zaleceniami producenta na opakowaniu , nawet dałem trochę więcej rozpuszczalnika , ale gdy zacząłem podładować podkład słabo krył i pluł , domyślałem się , że jest zbyt gęsty , ale poniosło mnie i za podkładowałem całe auto , problem w tym , że są prześwity , ale podkład nie ma żadnej chropowatej powłoki , jest gładki . Wieczorem siadłem przy komputerze i dowiedziałem się że ten podkład potrzebuje rozpuszczalnika na poziomie 60%, jest to podkład firmy t4w . Mam pytanie co teraz mam zrobić? czy przetrzeć to papierem p600 i p800 i dawać lakier akrylowy , czy drzeć ten podkład i położyć go raz jeszcze?
Pistolet który posiadam to speedway 1.8.
https://zapodaj.net/8533e87befb75.jpg.html

KK 
Wysłany: 2018-05-06, 18:41   
0
UP DOWN

Dokładki też uświgotałeś?

doein
Wysłany: 2018-05-06, 20:15   
0
UP DOWN

Które dokładki? Te w nadkolach?

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-05-07, 08:56   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Dokładki też uświgotałeś?

Pewnie mają być zarzucone w kolor auta ... ;)

doein napisał/a:
Mam pytanie co teraz mam zrobić?

Weż to przeszlifuj papierem na sucho np. 400 i pokryj jeszcze raz podkładem akrylowym
(cieńko) i dopiero na to nakładaj lakier nawierzchniowy.
Jeszcze jedną warstwą wyrównasz powierzchnię i uzyskasz jednolite tło podkładu

doein
Wysłany: 2018-05-07, 13:54   
0
UP DOWN

Dzięki za radę , tak zrobię .
Co do dokładek to w sumie lakierujena czarno , więc może byc :D

Guinness 
Wysłany: 2018-05-07, 15:43   
0
UP DOWN

hej który to podkład nr ? ja używam też i nie mam problemów , miałem 505 i do niego faktycznie troszkę więcej rozcieńczalnika dawałem ale nie aż tyle , miałem 555 i do niego dawałem rozcieńczalnik według karty , wszystko nakładałem dyszą 1,7 .

doein
Wysłany: 2018-05-07, 21:24   
0
UP DOWN

Ten podkład to 505 , dzisiaj podkladowalem jeszcze raz , tym razem dałem więcej rozcieńczalnika i było wszystko ok

Guinness 
Wysłany: 2018-05-07, 22:02   
0
UP DOWN

ja ten podkład wylewałem na gładko , i to z pistoletu auarita mp-400 , ale nie z taką ilością rozcieńczalnika .

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu