Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
michallodz
Wysłany: 2018-08-07, 17:46   Czy drzeć klar?
0
UP DOWN

Cześć, zabrałem się po wielu latach obiecywania za blacharkę w moim aucie. Po za miejscową rdzą problemem od zawsze był łuszczący się klar. Ktoś kiedyś chciał odświeżyć auto i popsuł do końca.
Od paru dni po pracy szlifuję sobie maskę papierem 120 na szlifierce oscylacyjnej i dziś dojrzałem, że tam jest chyba z 10 warstw :D
Po kolei jest tam:
podkład fabryczny taki zielonawy
jakiś biały chyba podkład
kolor
znowu jakiś podkład najpierw jasno bezowy później ciemniejszy
baza
klar
i w niektórych miejscach znowu baza i klar albo drugi klar bo ciężko mi to odróżnić.
Główne pytanie brzmi czy jeśli zeszlifuję klar tam gdzie się łuszczy i później już nie czuć pod palcami przejścia między klarem a innymi warstwami to mogę już sobie odpuścić szlifowanie i mogę to pryskać podkładem? Czy mam drzeć wszystko aż do? No właśnie dokąd? Ostatniej bazy? Do podkładu?
Nie chcę niepotrzebnie tracić czasu i naruszać warstwę która jest dobra i nie ma pod nią rudej.
Druga kwestia, auto chcę malować całe ale nie bardzo są warunki na to, żeby pryskać całość w jednym momencie. Czy są jakieś przeciwwskazania żebym sobie robił to element po elemencie?

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-08-08, 00:10   
0
UP DOWN

michallodz napisał/a:
pytanie brzmi czy jeśli zeszlifuję klar tam gdzie się łuszczy i później już nie czuć pod palcami przejścia między klarem a innymi warstwami to mogę już sobie odpuścić szlifowanie

Zedrzyj tylko to co Ci "złazi" reszty nie musisz ruszać jak jest dobra i nie ma żadnych oznak że coś się tam "dzieje" ....

michallodz napisał/a:
auto chcę malować całe ale nie bardzo są warunki na to, żeby pryskać całość w jednym momencie

A w jaki kolor będziesz wrzucał to nadwozie ?
Jak jakiś jasny metalik czy perła to możesz polec ....

michallodz napisał/a:
jakieś przeciwwskazania żebym sobie robił to element po elemencie?

Jeśli już to staraj się lakierować stronami tj. raz lewa strona a drugi raz prawa strona

michallodz
Wysłany: 2018-08-08, 14:43   
0
UP DOWN

Kolor złoty :D
oczywiście bok jeden w całości na raz to zrobię tak z resztą zakładałem maska, pas przedni na pierwszy rzut potem boki później tył i dach a wnętrze czy komorę silnika to już zrobię bez spiny bo tam nikt nie zagląda :)
Czyli jadę wszystko P120 i kładę podkład. Ewentualne miejsca podejrzane szlifuję głębiej i wypełniam głębsze dziury szpachlą.
A jakiej Wy jesteście szkoły odnośnie szpachli? Na podkład czy na gołą blachę też można? :D

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-08-12, 17:55   
0
UP DOWN

Cytat:
A jakiej Wy jesteście szkoły odnośnie szpachli? Na podkład czy na gołą blachę też można?

Jak masz Daewoo Lanos i tym podobne "kapiszony" to możesz śmiało gipsować na gołą blachę nic mu i tak już nie może zaszkodzić ... ;)
W innych przypadkach nakładasz podkład epoksydowy i na niego szpachlówkę

michallodz
Wysłany: 2018-08-16, 20:25   
0
UP DOWN

Haha mam scirocco z 84r.
Mam jeszcze pytanie z racji tego, że natrafiłem na sporo rdzy w pewnych miejscach gdzie trudno dotrzeć ale kupić drugi element w dobrym stanie graniczy z cudem. Są różne specyfiki (neutralizatory korozji niby) jak np. APP R-STOP albo BRUNOX EPOXY. Kolega kiedyś polecał stosować na gołą blachę najpierw podkład reaktywny np. z Spectral czy jakoś tak. Jak tego wszystkiego używać jeśli obawiam się, że mógł gdzieś zostać drobny ślad rdzy? którego używać i w jakiej kolejności?
A odnośnie jeszcze zwykłego podkładu to jeśli spód maski nie musi być bóg wie jaki gładki bo i tak pełno tam będzie wygłuszenia to czy robić aż 2-3 warstwy czy wystarczy jedna skoro i tak nie będę tego szlifował? Czy więcej warstw w tym przypadku prze szlifowania bardziej zabezpieczy antykorozyjnie? Czy to tylko po to żeby wyrównać ewentualne nierówności?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu