Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
RafsoN
Wysłany: 2018-08-14, 09:43   Postępowanie po użyciu FerTanu
0
UP DOWN

Witam szanownych forumowiczów.

Mam do Was pytanie jak w temacie. Ale najpierw krótkie intro: zastosowałem FerTan dwukrotnie. Przed naniesieniem wyczyściłem wszystko z korozji w miarę możliwości (przy użyciu tarczy ściernej do szlifierki kątowej i szczotek drucianych do wiertarki) i trzy razy przemyłem benzyną ekstrakcyjną. Po pierwszej aplikacji i odczekaniu ok. 36 godzin zmyłem go wodą (nie zwilżałem po godzinie od naniesienia). Usunąłem warstwę preparatu tarczą z tzw. włosów murzyna i tam gdzie był goły metal występowała tylko warstwa fertanu, natomiast w miejscach wżerów pod tą warstwą był rudy nalot. Następnie ponownie odtłuściłem powierzchnię tym razem tylko raz ale już zmywaczem antysilikonowym i naniosłem warstwę preparatu ponwnie. Po ok. 36 godzinach zmyłem wodą. Teraz niepokoi mnie ten żółto-rudy nalot na obrabianych powierzchniach (po pierwszej aplikacji go nie było). Czy aby na pewno wszystko zrobiłem dobrze?

Teraz zasadnicze pytanie. Czy na taką powierzchnię po zmyciu wodą i osuszeniu można już kłaść podkład epoksydowy czy najpierw przed podkładowaniem przemyć to zmywaczem antysilikonowym?

Zastanawia mnie jeszcze jedno: Podczas mycia wodą kontakt z nią miała szpachlówka z poprzedniej naprawy (dawno temu pewien Belg rozwalił najprawdopodobniej całą lewą stronę) odsłonięta w trakcie usuwania korozji. Czy tą szpachlówkę w tym miejscu gdzie dostała wodą usunąć czy dać sobie spokój?

20180812_161348.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 1,25 MB

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu