Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
dcmastiff
Wysłany: 2019-01-29, 13:10   Jaki najlepszy podkład epoksydowy? Jak spisuje się R-stop?
0
UP DOWN

Witam! :)

Próbowałem znaleźć jakieś info odnośnie tego, jaki podkład epoksydowy zapewni najlepszą ochronę.
Na google znalazłem kilka tematów, z różnych forów lakierniczych. Niestety wszystkie były już dość stare i polecane tam produkty, już są nie do dostania. W miedzyczasie, w życie weszła jakaś ustawa o ochronie środowiska i masa produktów musiała zostać wycofana.

Rdzę u siebie piaskuję, następnie wypiaskowane miejsca pokrywam R-stopem, żeby wygasić resztki rdzy, których nie udało się pozbyć. Szukam jakiegoś dobrego epoksydu na to.

Sprzedawca, u mnie w sklepie poleca Novol protect 360. Czy obecnie na rynku znajdę coś, co lepiej zabezpieczy blache po piaskowaniu? Czy ten Nowol będzie ok i można w to iść?

I przy okazji, do kogoś, kto może się wypowiedzieć po kilku latach użytkowania... App R-Stop... Warto, czy nie warto? Rzeczywiście hamuje rozwój rdzy, z resztek które zostały? Czy to zwykła ściema? Wszystkie wypowiedzi, które znalazłem, na temat tego specyfiku, też już malą po kilka/ kilkanaście lat. Ludzie polecają, ale wiadomo, że wszystko najlepiej weryfikuje próba czasu ;)

W moim przypadku, po piaskowaniu dobrze, że używam R-Stopa? Czy, na wypiaskowane powierzchnie lepiej było nałożyć od razu epoksyd? Robię auto dla siebie i pytam na przyszłość ;)

Dzięki i pozdrawiam :)

kzychu
Wysłany: 2019-01-30, 15:58   Re: Jaki najlepszy podkład epoksydowy? Jak spisuje się R-sto
0
UP DOWN

[quote="dcmastiff"]na wypiaskowane powierzchnie lepiej było nałożyć od razu epoksyd?

Tak ,ale jeśli został "papier" to nie licz na trwałość naprawy, takie miejsce to lepiej wstawkę zrobić, a najlepiej to za zardzewiałego rzyncha się nie zabierać bo szkoda czasu i zdrowia,
no chyba że w celach nauki.

malarz
Wysłany: 2019-02-12, 10:14   
-1
UP DOWN

R-Stop to dobry dla amatorów z garażu pod blokiem :cool:
Jak coś ci zostanie po wypiaskowaniu to potraktuj to środkiem do wytrawiania rdzy a to co powstanie po przetrawieniu najlepiej ponownie sypnąć piaskiem albo przynajmniej mechaniczne usunąć i dopiero wtedy na całość epoksyd bo te r-stopy i brunoxy zawierają żywicę i zasklepiają tę delikatnie nadtrawioną rdzę ale ona dalej tam jest tylko jeszcze bardziej groźniejsza niż jakbyś nie dawał r-stopa.

sawmaster 
Wysłany: 2019-02-15, 08:48   
0
UP DOWN

polecam standoxa reaktywny

max2014 
Wysłany: 2019-02-16, 12:23   
0
UP DOWN

dcmastiff, witaj ja na przykład używam APP epoxyd 3:1 i nie mam z nim żadnych problemów
ja stosuję go w metodzie mokro w mokro dla mnie jest super
oczywiście że STANDOX czy SIKKENS albo PPG są na wypasie
ale w stosunku ceny do jakości
APP nie odstaje od czołówki :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu