Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
fryc
Wys³any: 2019-02-24, 12:19   Fosol i cortanin F
0
UP DOWN

Posty: 55
Witam

Mam trochê elementów w aucie które nie mog± byæ dorobione lub s± troszke zaatakowane jak czê¶c gwintu sruby a reszta sruby jest ok.
Mam te¿ takie podkladki do srub od zbie¿nosci mocno skorodowane których juz nie kupiê nawet w samej Japoni i st±d ten temat.

Kupi³em na próbe fosol i cortanin f

Plan jest taki:

¦ruby:
-Zaatakowane zwoje gwintu przeczyscic delikatnie i zamalowac cortanin F aby nie trawiæ ocynku który na dalszej czê¶ci ¶ruby jest idealny,niezareagowany cortanin F zmyæ,wyczyscic czym?

-£by ¶rub których s± mocno zaatakowane a gwint idea³ wymoczyæ w Fosolu
tak/nie? jak d³ugo? czy reakacja nie os³abi powierzchniowo stali? mo¿e lepiej czysciæ zamalowaæ cortanin F i na to wosk profesjonalny?

W tych miejscach galwanach co my¶la³em o jakim¶ cynkowaniu ¶rub to jest to gorsza robota niz bym to zostawi³ tak jak jest a nic innego nie ma w wielkich okolicach.Zreszt± nie ma skorodowanych du¿o to siê nie op³aca.


Elementy takie jak wszelakie poduszki wyt³umiaj±ce metalowo-gumowe w których zaczyna wybulaæ gume bo blacha w srodku siê ¿re czy moge wrzucic ca³ê do fosolu z gum±?
tak/nie? na jak d³ugo?


Jakie¶ ma³e elementy które bêd± wyczyszczone,piaskowane ale bêd± du¿e w¿ery wrzucic do fosolu czy zamalowaæ cortanin f i zmyæ cortanin ten co niezareaguje-raczej ³atwiejszy by by³ fosol i zwyk³e umycie ca³ego elementu w celu neutralizacji?
tak/nie?


Epoxyd do malowania bedzie?Po jakim czasie?Neutralizowac w pelnej k±pieli wodnej?Zmyæ?
Np fertan pisa³o ze 15 minut strumieniem laæ i po co taki srodek w aucie jak lejemy 15 minut wode do pod³u¿nic???!To jest jakie¶ nieporozumienie!Super pomysl z którego zrezygnowa³em tam gdzie fertan nie dotarl dotrze woda i spowoduje rdze której nie by³o.
 

malarz
Wys³any: 2019-02-24, 14:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Ja wolê te preparaty które s± na kwasie fosforowym ni¿ na taninach ale zawsze mechanicznie usuwam przereagowan± korozjê i powtarzam proces z zale¿no¶ci jak by³ pierwotnie zaatakowany element i czy by³ dostêp do zakamarków czy nie. Np. felce zalewam kilka razy a¿ spora czê¶æ przereagowanej rdzy wyjdzie w postaci takiej jakby piany i zaschnie. Wtedy mechanicznie ¶ci±gam i powtarzam. Na koniec porz±dnie przemywam dwa, trzy razy ale nie wod± tylko zmywaczem antysilikonowym i k³adê wash primera, nigdy epoksyd!!! Na koniec podk³ad akrylowy gruntuj±cy (z ma³± ilo¶ci± wype³niacza).

Fosolu nie lubiê, szukaj innych preparatów. Fertan i te inne na taninach te¿ omijam z daleka bo s± z tym tylko problemy a ju¿ w ogóle te co maj± w sobie dodatkowo ¿ywice to pora¿ka jaka¶ typu Brunox czy R-Stop.
Nie wiem jak guma siê zachowa w kwasie, w sumie to muszê przetestowaæ :)
 

fryc
Wys³any: 2019-02-24, 16:50   
0
UP DOWN

Posty: 55
Fosol niby jest na kwasie fosforowym.

A co z gwintami?tu nie bardzo pasuje malowanie itp to trzeba jako¶ zabezpieczyæ ale nie robiæ warstw na gwincie drobno zwojowym.
Wyczyszcze ale chcia³bym "odkazic" to

A mo¿e gwinty wystarczy czyszczenie i doba w coca coli?skrecane bêdzie na smarze miedzianym.

Co do ma³ych elementów po ca³kowitym wyczyszczeniu ile to moczyc dobe?

Co do przemywania chodzi mi o to ¿e pierwsze nale¿y neutralizowac kwas wod± bo i tak bêdzie wartswa niekorodujaca.mowa tutaj o prostych ma³ych elemntach bez zakamarkow.

Co do samej tej wartwy niektórzy ja usuwaj± i tam niby jest b³yszcz±ca blacha.jak dobrze pamiêtam zmywaczem to schodzilo.
 

fryc
Wys³any: 2019-03-10, 20:25   
0
UP DOWN

Posty: 55
malarz napisa³/a:
Ja wolê te preparaty które s± na kwasie fosforowym ni¿ na taninach ale zawsze mechanicznie usuwam przereagowan± korozjê i powtarzam proces z zale¿no¶ci jak by³ pierwotnie zaatakowany element i czy by³ dostêp do zakamarków czy nie.


Przemy³em wod± i wsadzi³em do k±pieli wodnej na chwile.
Po wyjêciu zaczyna siê zieleniæ oraz czuc intensywn± woñ karbidu czyli acetylen? :cool:

Nie wiem czy powinno byæ dalej czuæ czy za krótka neutralizacja w wodzie i dalej reaguje?Nie wiem te¿ ile to ma le¿eæ przed malowaniem tym podk³adem?

Generalnie chyba fosol spelnia swoj± rolê jako usuniêcie resztek rdzy.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang