Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
fryc
Wysłany: 2019-02-24, 12:19   Fosol i cortanin F
0
UP DOWN

Witam

Mam trochę elementów w aucie które nie mogą być dorobione lub są troszke zaatakowane jak częśc gwintu sruby a reszta sruby jest ok.
Mam też takie podkladki do srub od zbieżnosci mocno skorodowane których juz nie kupię nawet w samej Japoni i stąd ten temat.

Kupiłem na próbe fosol i cortanin f

Plan jest taki:

Śruby:
-Zaatakowane zwoje gwintu przeczyscic delikatnie i zamalowac cortanin F aby nie trawić ocynku który na dalszej części śruby jest idealny,niezareagowany cortanin F zmyć,wyczyscic czym?

-Łby śrub których są mocno zaatakowane a gwint ideał wymoczyć w Fosolu
tak/nie? jak długo? czy reakacja nie osłabi powierzchniowo stali? może lepiej czyscić zamalować cortanin F i na to wosk profesjonalny?

W tych miejscach galwanach co myślałem o jakimś cynkowaniu śrub to jest to gorsza robota niz bym to zostawił tak jak jest a nic innego nie ma w wielkich okolicach.Zresztą nie ma skorodowanych dużo to się nie opłaca.

Elementy takie jak wszelakie poduszki wytłumiające metalowo-gumowe w których zaczyna wybulać gume bo blacha w srodku się żre czy moge wrzucic całę do fosolu z gumą?
tak/nie? na jak długo?

Jakieś małe elementy które będą wyczyszczone,piaskowane ale będą duże wżery wrzucic do fosolu czy zamalować cortanin f i zmyć cortanin ten co niezareaguje-raczej łatwiejszy by był fosol i zwykłe umycie całego elementu w celu neutralizacji?
tak/nie?

Epoxyd do malowania bedzie?Po jakim czasie?Neutralizowac w pelnej kąpieli wodnej?Zmyć?
Np fertan pisało ze 15 minut strumieniem lać i po co taki srodek w aucie jak lejemy 15 minut wode do podłużnic???!To jest jakieś nieporozumienie!Super pomysl z którego zrezygnowałem tam gdzie fertan nie dotarl dotrze woda i spowoduje rdze której nie było.

malarz
Wysłany: 2019-02-24, 14:26   
0
UP DOWN

Ja wolę te preparaty które są na kwasie fosforowym niż na taninach ale zawsze mechanicznie usuwam przereagowaną korozję i powtarzam proces z zależności jak był pierwotnie zaatakowany element i czy był dostęp do zakamarków czy nie. Np. felce zalewam kilka razy aż spora część przereagowanej rdzy wyjdzie w postaci takiej jakby piany i zaschnie. Wtedy mechanicznie ściągam i powtarzam. Na koniec porządnie przemywam dwa, trzy razy ale nie wodą tylko zmywaczem antysilikonowym i kładę wash primera, nigdy epoksyd!!! Na koniec podkład akrylowy gruntujący (z małą ilością wypełniacza).

Fosolu nie lubię, szukaj innych preparatów. Fertan i te inne na taninach też omijam z daleka bo są z tym tylko problemy a już w ogóle te co mają w sobie dodatkowo żywice to porażka jakaś typu Brunox czy R-Stop.
Nie wiem jak guma się zachowa w kwasie, w sumie to muszę przetestować :)

fryc
Wysłany: 2019-02-24, 16:50   
0
UP DOWN

Fosol niby jest na kwasie fosforowym.

A co z gwintami?tu nie bardzo pasuje malowanie itp to trzeba jakoś zabezpieczyć ale nie robić warstw na gwincie drobno zwojowym.
Wyczyszcze ale chciałbym "odkazic" to

A może gwinty wystarczy czyszczenie i doba w coca coli?skrecane będzie na smarze miedzianym.

Co do małych elementów po całkowitym wyczyszczeniu ile to moczyc dobe?

Co do przemywania chodzi mi o to że pierwsze należy neutralizowac kwas wodą bo i tak będzie wartswa niekorodujaca.mowa tutaj o prostych małych elemntach bez zakamarkow.

Co do samej tej wartwy niektórzy ja usuwają i tam niby jest błyszcząca blacha.jak dobrze pamiętam zmywaczem to schodzilo.

fryc
Wysłany: 2019-03-10, 20:25   
0
UP DOWN

malarz napisał/a:
Ja wolę te preparaty które są na kwasie fosforowym niż na taninach ale zawsze mechanicznie usuwam przereagowaną korozję i powtarzam proces z zależności jak był pierwotnie zaatakowany element i czy był dostęp do zakamarków czy nie.

Przemyłem wodą i wsadziłem do kąpieli wodnej na chwile.
Po wyjęciu zaczyna się zielenić oraz czuc intensywną woń karbidu czyli acetylen? :cool:

Nie wiem czy powinno być dalej czuć czy za krótka neutralizacja w wodzie i dalej reaguje?Nie wiem też ile to ma leżeć przed malowaniem tym podkładem?

Generalnie chyba fosol spelnia swoją rolę jako usunięcie resztek rdzy.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu