Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Czteryjedynki
Wys³any: 2019-04-03, 02:05   Lakierowanie plastiku
0
UP DOWN

Posty: 1
Dzieñ dobry! Potrzebujê pomocy w lakierowaniu.
4 godziny spêdzi³em na czytaniu w internetach o lakierowaniu powierzchni sztucznych -plastiku
Zamierzam w samochodzie pomalowaæ listwy zewnêtrzne w kolor lakieru. Zabieg bêdê przeprowadzaæ sam i to moje wnioski do których doszed³em
1. Zmatowiæ papierem 600 powierzchniê listew, odt³u¶ciæ benzyn± ekstrakcyjn±
2. Zaaplikowaæ podk³ad zwiêkszaj±cego przyczepno¶æ PZP
(Novol plus 700 to dobry wybór?)
3. Nastêpnie podk³ad akrylowy z dodatkiem ¶rodka uelastyczniaj±cego
(Novol PLUS770 bêdzie ok?)
4. zmatowiæ wodnym 1200
5.Baza
6.Klar

i tu moje pytania
1. Czy dobrze dopasowa³em produkty? Jeszcze ich nie zamówi³em, wiêc mogê co¶ zmieniæ
2. Dla lakierników wszystko jest takie proste i b³ache, podklad podklad baza klar. Dla mnie niekoniecznie, nie wiem ile warstw poszczególnych podk³adów, ile czekaæ czasu miêdzy warstwami, kiedy nale¿y matowiæ ponownie, z tego co wiem to po drugim podk³adzie ale czy nie trzeba gdzie¶ wcze¶niej/pó¼niej jeszcze?
Wiem, ¿e schniêcie zale¿y mocno od temperatury otoczenia ale w jednych poradnikach jest, ¿e robi± kilka warstw podk³adu i k³ad± co 7 minut inni, ¿e czekaj± 2 godziny, jakby kto¶ móg³ mnie lekko naprowadziæ na to by³bym przeogromnie wdziêczny
 

sawmaster 
Wys³any: 2019-04-03, 23:08   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
ma³o czyta³e¶ bo benzyn± ekstrakcyjn± siê nie przemywa
 

GMC
Wys³any: 2019-04-04, 00:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
eee tam, takie listwy to nie wiadomo ile maj± w sobie ró¿nych wosków wiêc nawet podgrzanie ich opalark± i przemycie nitrem im nie zaszkodzi. I tak nak³adasz na nie podk³ad wiêc nie ma siê co baæ o strukturê.

Ten wodny P1200 w pkt. 4 to przesada. normalnie P800

P600 do matowania pod podk³ad za drobny, we¼ P320
 

MichuMachu
Wys³any: 2019-04-20, 14:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Listwy s± prawdopodobnie chropowate wiec najpierw na sucho 180 na klocku bo maszynki pewnie te¿ nie masz pó¼niej 320 lub 400 na sucho przebywasz zmywaczem dajesz pzP czekasz 15 min i na to zaraz mokro w mokro podk³ad akrylowy czekasz a¿ wyschnie matujesz 800 na mokro i k³adzieszy bazê a¿ pokryje i bezbarwny potem piwko i na 2 dzieñ zak³adasz ☺ do podk³adu i bezbarwnego powiniene¶ dodaæ uelastyczniacz
 

mirusiek 
Wys³any: 2019-06-24, 18:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
po co ulastyczniacz na listwy, bo sa plastikowe?
Ulastyczniacz tylko na elementy plastiowe ktore pracuja , wyginaja sie w czasie urzytkowania.

Tak to na listwy przyklejone do drzwi na stale nie ma to sensu
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group