Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
bartek 
Wysłany: 2019-08-07, 13:00   Podklad na mokro przy nowych elementach - kataforeza
0
UP DOWN

Cześć, jak w temacie. Mam pytanie odnośnie jednowarstwowego przygotowania do lakieru nowych elementów. W Polcarze dostępne sa elementy galwanizowane, pokryte kataforeza. Jak postępujecie z takimi elementami ?

lakier na nie zmatowiona warstwę kataforezy ? nie próbowałem
szlifowanie maszynka, męczące i generuje pełno przecierek, uszkadza warstwę galwaniczna.
szlif czerwona włóknina - czy wystarczający ?

Generalnie najlepiej mi się sprawdziło usuwanie tej warstwy chemia (scansol i podobne produkty) Wszystko pięknie schodzi i nie uszkodzimy warstwy galwanicznej, ale co dalej ?

Mamy do dyspozycji P97 z Hymaxa, który ma tez swoje minusy, w razie błędów czy wtrąceń jest cholernie ciężki w dalszej obróbce, P500 na maszynce zapycha się momentalnie, P800 na mokro idzie ale ciężko.

Zwykle podkłady akrylowe w rozcienczeniu typu 30% do M/M no nie mam jakos zaufania

Jest jeszcze Epoxy primer z NOVOLA classic 3:1 - nie próbowałem, wg karty technicznej nadaje się na jedyna warstwę jeżeli jej grubość wynosi min 80μm. Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym produktem ?

A może macie inny sprawdzony system ?

Robertlodz09 
Wysłany: 2019-08-24, 23:04   
0
UP DOWN

bartek napisał/a:
Jak postępujecie z takimi elementami ?

Robisz tzw. test nitro ... czyli mokrą szmatę nasączoną tym rozcieńczalnikiem przykładasz do takiego elementu ... jeśli zaczyna sie coś dziać z tą powłoką to musisz ją usunąć
natomiast jeśli nic się nie dzieje to nakładasz podkład na nią bezpośrednio podkład akrylowy np. masz w Novol Spectral podkład akrylowy który możesz nałożyć na kataforeze bez matowienia powierzchni elementu który lakierujesz
ewentualnie jak nie ma zaufania to zmatuj włókniną do podkładu (różowa) i nakładaj podkład

bartek napisał/a:
Epoxy primer z NOVOLA classic 3:1

bartek napisał/a:
Moze ma ktos jakies dostwiadczenia z tym produktem ?

Dobry podkład mogę go polecić z czystym sumieniem tak samo jak podkład akrylowy z tej samej linii Novola dedykowanej do renowacji "klasyków"
Tylko jak chcesz nałożyć podkład epoksydowy na kataforeze to musisz ją zmatowić i dopiero
wtedy nakładać epoksydowy podkład

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu