Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mateusz2351
Wysłany: 2019-08-08, 18:54   Pierwsze Malowanie Elemntu i źle położony klar
0
UP DOWN

Witam

Mam pytanie poniewaz dopiero zaczynam z lakiernictwem i Mam taki problem poniewaz nałożyłem bazę i potem po 30 min nakładałem klar na bazę i przetarłem sciereczką tylko nie mialem antystatycznej tylko inną i nie wiem czy to jest przyczyna tego że klar nie równo się nałożył ? Poniewaz mam takie mazaje tam gdzie scierką ..

I pytanie drugie postanowiłem spróbować po splerowaniu klaru papierem wodnym p2000 spróbować nałożyć jeszcze raz bezbarwny po jakimś czasiie zeby wyrównać i niestety efekt jest jeszcze gorszy ponieważ zrobiła sie bardzo duża skórka pomaranczy co widoczne na zdjęciu niżej i lakier jak juz duzo kładałem zaczął sciekać. Może mi ktoś powiedzieć jak powinienem prawidłowo to zrobić ponieważ mam redyktor i myslę że sprzęt odpowiedni tak jak czytałem. Gdzie popelniłem błędy? ]
I dlaczego taki efekt

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f20daf3398a6a998

Czy też nawet po zmatowieniu nie wolno nakladać klaru na klar ?

Zdjecie jak wyglada

sawmaster 
Wysłany: 2019-08-08, 19:53   
0
UP DOWN

pierwszy raz coś takiego widzę, bazę się ściereczką przeciera tylko

mateusz2351
Wysłany: 2019-08-08, 20:04   
0
UP DOWN

wiem antystatyczna a to zdjecie jest po tym jak kladłem teraz klar na klar na klar bo chcialem spróbowac zobacyzc jak wyjdzie. Bo tamten zmatowiłem i jak kładłem teraz klar na klar to mi taki efekt sie zrobil i spływał

mirusiek 
Wysłany: 2019-08-09, 09:53   
0
UP DOWN

Co zrobiles zle.
Bazy nie przecieram nigdy niczym bo czesto zostaja mazie nawet po elektrostatycznej siecierce, oddmuchuje tylko.
Mozesz nakladac druga warstwe klaru po zmatowieniu, ale matowisz maximum P1200, a najlepiej P800 na wode. Ty zmatowiles P2000 czyli jak pod polerowanie. Skutek nowa warstwa nie miala jak sie trzymac zbyt gladkiej powierzchni i sobie splywala jak woda.

Musisz zedrzec wszystko i zaczac od nowa.
pomaluj kolorem- baza, oddmuchaj jak wyschnie. Poloz pierwsza warstwa bezbarwnego, nie staraj sie wymalowac na lustro. Poczekaj z 5 minut i poloz druga juz pelna warstwe, staraj sie wylac na lustro. Zostaw az wyschnie.
Jak nie bedzie super lustro, tylko morka to wymatow dokladnie papierem P2000 lub P2500 na wode, nie poprzecieraj sie przez bezbarwny i polerka pasta mocno scierna M3, albo Farcela. Ale to po okolo 2-3 dniach od malowania i tylko jak konieczne.

mateusz2351
Wysłany: 2019-08-09, 16:47   
0
UP DOWN

oki Dzięki Wielkie dokladnie takie mazaje mi zostaly za peirwszym razem po scierece i i pomyslalem zeby sprobowac jeszcze raz bezbarwny zmatowilem papierem. Ale teraz już wiem . Dzieki Wielkie juz wiem gdzie bląd. a ile razy najkaldac bezbarwny ?

mirusiek 
Wysłany: 2019-08-09, 20:39   
0
UP DOWN

dwie warstwy to standard

mateusz2351
Wysłany: 2019-08-10, 10:36   
0
UP DOWN

oki . Dzięki ile powinien wysychać klar? Bo mi długo schnie dosyć . Nie wiem od czego to zależy dokładnie ? Bo na dworze na słońcu nawet długo 2 -3 dni

mateusz2351
Wysłany: 2019-08-10, 15:08   
0
UP DOWN

Mam pytanie Czy morka może być też spowodowana z powodu lakiery Bezbarwnego ? Były jakieś Z Morką Bo ja klar mam taki

https://www.fotosik.pl/zdjecie/3b8d62702ae94136
https://www.fotosik.pl/zd...b8d62702ae94136

kzychu
Wysłany: 2019-08-10, 20:59   
0
UP DOWN

mateusz2351 napisał/a:
oki . Dzięki ile powinien wysychać klar? Bo mi długo schnie dosyć . Nie wiem od czego to zależy dokładnie ? Bo na dworze na słońcu nawet długo 2 -3 dni

Albo stary utwrdzacz, albo pomyliłeś proporcje albo masz klar wymagający wygrzewania.Do tego
grubo wylne - a raczej nasmarkane.

mateusz2351
Wysłany: 2019-08-11, 09:30   
0
UP DOWN

Niee no propocje są na bank dobre 2/1 jest 1litr klary i 0.5 utwardzacza wiec raczej takie są . Nooo to pewnie jest wolno schnący. Klar niby jest dobry bo kupiony m2 tygodnie temu. A Jaki Klar polecisz? Który jest dobry? noo dzisiaj malowałem jeszcze raz ale elemenet i wyszedł w porządku tylko skórką pomaranczy ( morka) jest nadal trochę bo tam na masce to naglucone a teraz wyszła skórka pomaranczy taka trochę

kzychu
Wysłany: 2019-08-11, 21:15   
0
UP DOWN

Nie znam tego lakieru,ale jeśli kupowłeś w miejscowej mięszalni to chyba by ci nie dali jakiegoś
starocia - chyba że przez neta to wszystko możliwe.Na początek to nie ma sensu żebyś jakieś drogie lakiery stosował - ale lepiej żeby to był lakier znany że nie sprawia problemu niż jakiś wynalazek o którym nikt nic nie wie.Możesz brać choćby jakiegoś tańszego novola.
A skórke pomarańczy zlikwidujesz jak nie będziesz miał spadku ciśnienia w instalacji powietrza
podczas pracy.

mateusz2351
Wysłany: 2019-08-12, 19:43   
0
UP DOWN

Niee ja nie kupowałęm z mieszalni tylko ze sklepu samochodowego o to chodzi /.

Noo to jaki byś polecił lakier najlepszy dla początkującego ? Novol? Czy coś innego bo może być droższe troche z tym nie ma problemu . Albo podaj tanszy i trochę droższy warty uwagi ważne żeby było mi łatwiej

Co masz na myśli jak nie będzie skoków Ciśnienia podczas pracy ? Ale w jaki sposób ją zlikwiduje ? co masz na mysli ?

kzychu
Wysłany: 2019-08-13, 15:29   
0
UP DOWN

Póki się nie nauczysz ,nie ma sensu stosować lakierów nawet trochę droższych, możesz brać np.novol ultra 400,możliwe że ten twój też nie jest zły tylko delikatnie się sypłeś w proporcjach i
do tego grubo nalane -efetk że schnie 3dni.
Co do skóry pomarańczy możesz parę procent rozcienczyć klar,ale będzie większe prawdopodobieństwo zacieków, instalacja od butli min. 1/2cala(lepiej 3/4), do filtra z manometrem na ścianie bez zwężek ,znaczy jedyne zwężki które mogą zostać to szybkozłączka pod pistolet i przy filtrze do przewodu,przewód 10mm wew.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu