Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
pavel007
Wysłany: 2019-08-31, 13:18   Przebarwienia na lakierze bazowym Łaty z podkładu? vol. 2
0
UP DOWN

Witam, mam podobną syutację ktoś temat niżej ale nie taką samą - a przynajmniej nie mam pewności co do tego, otoż miałem do malowania maskę czynności jakich dokonałem to:

- matowanie na sucho p400, w misjcu szpachlowania p240
- szpachlowania, i wyprowadznenie powierzchni papierem p240, p400 na kolocku,
- nakładanie podkładu akrylowego 2 warstywy, kolor - to może mieć znaczenie -grafitowy ciemny
- matowienie p800 i jedziemy z bazą i tu pojawiły się problemy, ponieważ na bazie zaczeły się pojawiać grudki a sama baza zaczęła mieć strukturę papieru ściernego i w pewnych miejscach na masce pojawiły się ciemne pasy- jesli chodzi o grudki to okazało się że problem tkwił w ustawieniach pistoletu, zmatowiłem znowu bazę na gładko i postanowiłem nałożyć nowe warstwy bazy i tu pojawił się problem bo za nic nie idzie przykryć bazą tych pasów - wylałem kupę lakieru a i tak widać takie ciemne pasy jak na zdjęciu, co może być przyczyną? Ze robota do poprawki to wiem, ale chciałbym wiedzieć czy przczyną może być zbyt ciemny podkład? Oczywiscie mam świadomość że nie wyćwiczona ręka też się do tego przyczyniła, ale przy jakichś 6 warstwach na logikę tych poasów powinno nie być, czy możę się mylę?

max2014 
Wysłany: 2019-09-09, 18:38   
0
UP DOWN

witaj co to za lakier to znaczy jakiej firmy
czy brałeś bazę w komplecie z rozpuszczalnikiem
jak dla mnie to jest podkład przebijający jakim ciśnieniem malowałeś

Robertlodz09 
Wysłany: 2019-09-09, 23:17   
0
UP DOWN

Te pasy to jest brak umiejetności nakładania jasnych metalików ...
po prostu kolego "chmurzysz" na całego malując tą maskę ...
Podkład też zapewne robi swoje ponieważ pod jasne kolory dajemy jasne podkłady a nie ciemne .... jakoś użytych materiałów też robi swoje ... tania baza (słaba jakość) i duże zużycie przy słabym kryciu + ten ciemny VS podkładu
Proponuje zakup w innym miejscu (mieszalni) bazy i spróbowania jeszcze raz
będziesz miał wtedy skalę porównawczą pomiędzy jedną a drugą (siła krycia ,rozłożenie ziarna itd)
Możesz nam zdradzić jakim to pistoletem nakładasz tą jasną bazę ?

Czereśniak
Wysłany: 2019-09-10, 13:43   
0
UP DOWN

Panie spoko takie malowanka to muj maister wali cały czas i jeszcze zaden klientos nie mial
problemos jak autosa odbierał :spoko:
jest spoko popryskana macha :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu