Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
cdr
Wysłany: 2019-09-06, 00:13   Mój pierwszy raz
0
UP DOWN

Witam.
Ze względu na ostatnią obcierkę postanowiłem pobawić się w lakiernika i naprawić uszkodzony element...jako iż robię to pierwszy raz nie mam odpowiedniego sprzętu stąd inwestycja w spraye i zaczynamy.
szlif P120-320 następnie cienka warstwa szpachli. Po wyrównaniu podkład zwiększający przyczepność 3 warstwy, podkład akrylowy 2 warstwy. Szlif na mokro P600-800 osuszenie, baza dobrana po kodzie lakieru 4 warstwy w odstępach 7 minut. Po ok 30 minutach 2 warstwy lakieru bezbarwnego.
I jak widać na zdjęciu efekt końcowy nie powala. Pytanie tylko czy to wina tego ze spray a nie pistolet? może ja coś skopałem? a może to ta słynna "skórka pomarańczy" i wystarczy to potraktować polerką?
Jeśli ktoś potrafi pomoc to gorąco zachęcam do pisania :help:
Dzięki za pomoc ;)

69955023_661622947663670_994321698239021056_n.jpg
Plik ściągnięto 86 raz(y) 804,5 KB

sawmaster 
Wysłany: 2019-09-06, 07:52   
0
UP DOWN

robiłeś do taśmy to pierwszy błąd, spreyem Ci tak nie wyjdzie jak pistoletem do tego trzeba umieć cieniować bazę i bezbarwny, długa droga przed tobą , aha i widzę że szpachlówka chyba źle wyszlifowana

cdr
Wysłany: 2019-09-06, 10:06   
0
UP DOWN

Nie jestem perfekcjonistą i jedyny defekt dla mnie to ten zmatowiały kolor reszta tak nie kuje w oczy. Jest szansa jakoś się tego pozbyc?

sawmaster 
Wysłany: 2019-09-06, 12:11   
0
UP DOWN

myślę że sam tego nie ogarniesz bo nie masz sprzętu, pewnie i wiedzy oraz nie umiesz malować pistoletem, jak chcesz się pobawić to weź kup sprzęt i zaczynaj na jakimś uszkodzonym elemencie które jest już do wywalenia, typu drzwi błotnik,

Emejcz
Wysłany: 2019-09-24, 08:25   
0
UP DOWN

Ja sobie też tak kiedyś naprawiłem :)
Byłem w miarę zadowolony, ale teraz szykuję sobie informacje i sprzęt aby zacząć zabawę na wyższym poziomie.
Jak już zostało wspomniane musisz mieć trochę sprzętu.
Po tym jak wygląda naprawa widać też, że nie czytałeś wystarczająco (a nawet prawie wcale) jak powinna wyglądać taka naprawa.
Ze swojej strony polecam serie na Youtube gościa MójGaraż czy coś takiego. Według mnie dużo można się tam nauczyć na początek i widać ile pracy potrzeba aby dobrze zrobić element.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu