Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
sp200
Wysłany: 2019-09-14, 19:10   Dobór filtrów do instalacji powietrza
0
UP DOWN

Czy filtry 40 mikronów, a następnie 5 mikronów(w obudowie z reduktorem ciśnienia) będą wystarczające do lakierowania?

KK 
Wysłany: 2019-09-15, 20:23   
0
UP DOWN

Zależy w jakim stanie będzie Twoja sprężarka.

sp200
Wysłany: 2019-09-15, 20:33   
0
UP DOWN

Niby ma rok, ale to chińczyk więc coś tam może pluć. Co polecasz żeby było na lata?

mirusiek 
Wysłany: 2019-09-16, 04:10   
0
UP DOWN

Na lata nie do zajechania Devilibis Finish Line

KK 
Wysłany: 2019-09-19, 22:05   
0
UP DOWN

Mam u siebię satę prep 100, do tego jeszcze zrobiłem filtr wstępny z wkładu spiekanego od saty prep. Mam instalcję ze ślepą nitką.
W drugim pomieszczeniu mam blok CKD 5000.

Najpier powietrze filtruję przez blok Saty potem CKD. Czy mam czasem oczka? Mam.

Sprężarkę mam nową Airpola, ma teraz około 300mth dopiero.

Jakbym drugi raz coś miał kupić to chyba za sprężarką w pomieszczeniu kilka metrów dalej ustawiłbym zwykły zbiornik na stojąco jakieś 30-50L. Najlepiej taki wysoki.

Może zasypałbym go zmywakami nierdzewnymi.
Z niego wyszedłbym do pomieszczenia i tam zrobił odwadniacz na pół cala CKD, za nim może filtr z silikażelem na wzór devilbissa, a za tym odolejacz CKD.

Jak będzie woda w powietrzu to żaden filtr tego nie wyłapie, ale zbiorniki osobne wyłapują dużo, wiem bo piaskowałem swojego czasu.

fryc
Wysłany: 2019-10-12, 03:46   
0
UP DOWN

Są te odwadniacze i filtry,mam takie yato i gdzie mam kupić taki wkład do tego filtra jak nigdzie nie widze żeby takie wkłady sprzedawali.

KK 
Wysłany: 2019-10-12, 21:15   
0
UP DOWN

Kup w Yato.

fryc
Wysłany: 2019-10-29, 00:41   
0
UP DOWN

Yato nie sprzedaje tego,nie widzę nigdzie,nawet nie wiem jaki to filtr bo nie pisze.Wymyłem to ale to nie rozwiązanie.

Generalnie sprężarka Kraft nie generuje do układu dużo syfu ale trochę poszło zanim jeszcze uszczelniłem po swojemu kiepskie filtry na zasysaniu.
Jakieś minimalny fillm oleju na sciankach filtra-odwadniacza a tak to woda jak chodzi non stop to coś tam się wykropli ale najwiecej wykrapla się w butli kompresora 200l.Patrząc ile dostał w dupe na ciaglej pracy to jak narazie ma sie dobrze.

Taki mam yato jak z linka, cosik jakby stracił na przepływie powietrza.Na poczatku nie reagował praktycznie na nacisnięcie pistoletu a teraz jest inaczej.

Ale chodzi o to ze chce pomalowac troche rzeczy bezbarwnym i tu nie bedzie zadnego polerowania,musi byc bez paprocha.

https://rg-narzedzia.com.pl/naolejacze-i-odwadniacze/yato-filtr-reduktor-z-manometrem-1-2-promo.html

Nie wiem co by dobrał do tego jakie CKD czy coś?Mnie dziwi ze wymiarow filtrow w sklepach nie ma.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu