Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
marlon
Wysłany: 2019-11-26, 18:18   Kilka pytań w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego
0
UP DOWN

Mam kilka pytań w kwestii zabezpieczenia antykorozyjnego.

1. Mam do pomalowania obie belki zderzaka w busie vw t3. Oczyściłem je z luźnej rdzy. na belkach jest dość sporo wżerów toteż pomalowałem belki Fertanem w celu pozbycia się rdzy. Jak najlepiej zabezpieczyć dalej te belki by ruda nie pojawiła się zbyt szybko?
Plan mam taki by pomalować belki cienką warstwą podkładu reaktywnym corina, a następnie nałożyć na to podkład akrylowy novol. Czy to dobry pomysł czy może lepiej zamiast reaktywnego i akrylowego pomalować belkę podkładem epoksydowym?

2. Co nałożyć później na wyżej wymienione podkłady? Gumę, mastykę? Będę wdzięczny za podanie konkretnego produktu.

3. Są też meijsca trudno dostępne które potraktowałem fertanem jednak ciężko się tam dostać żeby dobrze przygotować te miejsca pod podkład. Czym najlepiej takie miejsca zabezpieczyć? Woskiem? Jesli tak to jakim?

4. Spotkałem się z takim produktem jak NEUTRALIZATOR RDZY Coo-Var Rust Gdzie maluje się podobnie jak fertanem jednak, nie zmywa się go, a na powstała warstwę można nanosić podkłady. Czy warto takiego produktu użyć jako dodatkową warstwę zabezpieczającą na oczyszczoną blachę? Czy wystarczy samo potraktowanie fertanem?

Będę wdzięczny za wyrozumiałość ponieważ jeszcze zdobywam wiedzę i doświadczenie w tym temacie.

hematol 
Wysłany: 2019-11-27, 00:32   
0
UP DOWN

marlon napisał/a:
obie belki zderzaka w busie vw t3

Witaj,o jakie belki ci chodzi?Sam jestem fanem Vw T3 i chetnie pomogę,robiłem dużo w T3 ale najlepiej wrzuć foto o co chodzi i jaki stopień korozji. ;)

klapek
Wysłany: 2019-11-27, 08:47   
0
UP DOWN

Jakie by nie były te belki, to odkręć je i zawieź do piaskowania.
Niech je wypiaskują i od razu pomalują proszkowo. Po co pchać się w koszty z odrdzewiaczami i inną chemią, którą będziesz musiał zaaplikować. Efekt i tak będzie na 2-3 lata...

marlon
Wysłany: 2019-11-27, 12:54   
0
UP DOWN

hematol napisał/a:
marlon napisał/a:
obie belki zderzaka w busie vw t3

Witaj,o jakie belki ci chodzi?Sam jestem fanem Vw T3 i chetnie pomogę,robiłem dużo w T3 ale najlepiej wrzuć foto o co chodzi i jaki stopień korozji. ;)

Nie mam jak zrobić zdjęcia teraz bo bus stoi w garażu na drugim końcu miasta ale bede posiłkował sie zdjeciem z internetu. Belka czyli to meisce na które nachodzi metalowa blacha zderzaka. Z tyłu jest podobnie :) zderzak

Stopień korozji raczej niewielki. Nie ma jakiś głębokich wżerów - można szczotka to całkiem ładnie doczyścić ale jednak powierzchnia mniejsze wżery ma, jest nieregularna i jakieś maleńkie ogniska korozji tam są. Stąd aplikacja fertanu na to.

hematol 
Wysłany: 2019-11-28, 01:30   
0
UP DOWN

marlon napisał/a:
Nie mam jak zrobić zdjęcia

Więc dupa będzie z pomocy :/

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu