Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Read
Wysłany: 2019-12-10, 19:45   Co zastosować na taką powierzchnie felg
0
UP DOWN

Witam :)

Przygotowałem felgi do podkładowania przeszlifowane zostały papierem P320. Zakupiłem podkład wypełniający akrylowy Novol Solid Filler 2200 ale po konsultacji z kolegami lakiernikami ( jest ich 3 ) każdy mówi mi co innego. Jeden powiedział mi, że podkład akrylowy się zważy na tych przetarciach lakieru, drugi powiedział to samo ale, żebym kupił np. Novol Protect 360 i zrobił mgiełkę z epoksydu odczekał do wyschnięcia i bez matowania itd Zaczął nakładać podkład akrylowy. Zaś następny powiedział mi, że nic się nie zważy i bez obaw kłaść odrazu akryl. I co teraz drodzy koledzy z forum mi radzą bo ja już mam mętlik w głowie haha Felgi wyglądają tak

Ta felga jest najgrosza

Robertlodz09 
Wysłany: 2019-12-10, 22:53   
0
UP DOWN

Możesz nałożyć podkład epoksydowy na te felgi i na niego po około godzinie nakładasz (bez matowienia) podkład akrylowy pózniej czekasz aż się to utwardzi matujesz i lakierujesz

Tutaj aby sprawdzić co masz za powierzchnie i jak się zachowa po nałożeniu podkładu zrób tzw. próbę nitro
polega ona na przyłożeniu do powierzchni którą chcesz polakierować szmaty nasączonej rozcieńczalnikiem nitro
jeśli po 10-15 minutach nic się nie będzie działo (nie spuchnie i nie odskoczy stary lakierczy też powierzchnia nie zacznie się rozpuszczać) to możesz śmiało nawet sam akrylowy podkład na to położyć natomiast jeśli zacznie się coś dziać to przeszlifuj to i następnie połóż podkład reaktywny na te felgi i na niego (bez matowienia) nakładasz podkład akrylowy. Podkład reaktywny nie zawiera w sobie żadnych rozcieńczalników dlatego nie jest agresywny w stosunku do starych lakierów np. lakiery z sprayu

Read
Wysłany: 2019-12-10, 23:38   
0
UP DOWN

A ile warstw i jakie grube tego Protect 360 1:1 ? Mógłbym dać

To spróbuje zrobić test nitro bo wygodniej byłoby położyć sam akrylowy

Robertlodz09 
Wysłany: 2019-12-17, 08:52   
0
UP DOWN

Połóż 2 warstwy tak aby było ponad 90 micro grubości powłoki tego podkładu epoksydowego

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu