Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
niuniek 
Wysłany: 2020-02-20, 12:56   Jak i czym naprawić odprysk lakieru bezbarwnego
0
UP DOWN

Część.
Witam serdecznie wszystkich :--)
Jestem na forum bo mam mały problem.
Mam mały odprysk lakieru zewnętrznego na klapie bagażnika,wielkości pudełka zapałek.Od spodu przebija zmatowiony kolor farby.
Autko jest wiekowe ma swoje lata,mimo to cały pozostały lakier zewnętrzny trzyma się dobrze,choć nie ma już tego połysku.
Chcę ten odprysk zamalować aby nie rzucało się to tak w oczy,myślałem o sparaju,ewentualnie jakimś innym lakierze.
Bardzo proszę doradźcie czym to najlepiej zrobić.
Z góry dzięki.

klapek
Wysłany: 2020-02-20, 15:56   
0
UP DOWN

Mały odprysk to 1-2mm a nie wielkości pudełka od zapałek ;)
Obawiam się że nie uratujesz tego... Mógłbyś przejechać delikatnie 1500 na mokro i zalać bezbarwnym 2-3 razy, ale pewnie będzie to szło dalej. Niestety..

niuniek 
Wysłany: 2020-02-20, 19:46   
0
UP DOWN

Próbowałem to paznokciem skrobać jak na razie nie łuszczy się dalej.
Czy mógłbyś mi polecić jaki spray kupić do tego malunku.

klapek
Wysłany: 2020-02-21, 08:28   
+1
UP DOWN

Idź do mieszalni lakierów i pogadaj ze sprzedawcą. Nabije Ci "puchę" czymś dobrym, ale to nie koniec Twoich problemów.
Po wylaniu bezbarwnego, czeka Cię szlifowanie i polerka całej klapy. Czy stary bezbarwny to wytrzyma..?
Pojęcia nie mam.

niuniek 
Wysłany: 2020-02-21, 10:59   
0
UP DOWN

Dzięki.Tu pewnie Masz rację lakier oryg. jest już po pełnoletności i może nie wytrzymać szlifu.
Ale spróbuję,jak to nie wytrzyma,może kiedyś pomyślę nad pomalowaniem całego elementu.
Proszę Cię jeszcze jak byś rozwinął to:szlifowanie i polerowanie,jak i czym to zrobić,sprzętu nie mam ,czy ręcznie da radę to zrobić.

klapek
Wysłany: 2020-02-21, 14:00   
+1
UP DOWN

"Dłubię" tylko przy motocyklach, więc non stop robię ręcznie.
Papier wodny 2000 na klocku, następnie papier 2500.
Musisz uważać bardzo, bo nie wiesz jaka jest grubość lakieru. Jak przetrzesz się do bazy to jesteś w d...
;)
Jak już przeszlifujesz to pasta polerska na padzie. Ja osobiście używam zestawu Menzerna.

Dobrze by było, jak jakiś lakiernik samochodowy, zweryfikuje moje podejście do tematu.
;)

niuniek 
Wysłany: 2020-02-21, 14:33   
0
UP DOWN

A gdybym tak się szarpnął na szlifierkę elektryczną,jest tego bardzo dużo ,czy możesz wskazać konkretny model bardziej budżetowy ale spełniający swoje zadanie.
Mam wiertarkę z regulacja obr i wkrętarkę aku.można by było kupić przejściówkę na gwint 14 mm,ale nie wiem jak takie narzędzia by się sprawdziły.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu