Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ghost2255
Wysłany: 2020-02-23, 18:07   Prace przy antykorozji spodu
0
UP DOWN

Witam.
jestem tu nowy.

Wkrótce, gdy pogoda pozwoli i temperatury podskoczą do 15-18*C zamierzam zabrać się za podwozie mojej Toyoty.

Korozja powierzchniowa występuje od spodu auta. Rdzawy nalot jest na prawie połowie podłogi z tyłu auta.
Perforacji nie ma.

Będę dysponował garażem z podnośnikiem na weekend, więc całość prac musi się zmieścić w 2 dni.

Zamierzam zerwać co się da za pomocą szczotki drucianej/włosów murzyna/tarcz z papierem ściernym, drapania śrubokrętem i czym jeszcze się da.

Na to chcę zadziałać odrdzewiaczem DRAGON-działa szybko i nie wymaga zmywania(jest na bazie kwasu fosforowego).
Po odtłuszczeniu położę APP R-Stop, a potem podkład 2K NOVOLA=pędzlem.

Na epoksyd chcę dać NOXUDOL 900, a w profile NOXUDOL 750-obficie.

Proszę o opinie, czy dobrze dobrałem środki, czy może coś zmodyfikować.

Dotychczas robiłem drobne zaprawki czyszcząc rdzę mechanicznie, potem odrdzewiacz Dragon, potem R-STOP i jakiś lakier na wierzch i nic nie wychodziło, dlatego zdecydowałem się podłogę zrobić podobnie.

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-02-29, 10:19   
0
UP DOWN

Wiesz ja zawsze usuwam po procesie usuwania miejscowego korozji wszelkie pozostałości po odrdzewiaczu na bazie kwasu fosforowego nie zależnie jak on sie nazywa ponieważ to są wszystko podobne produkty
na to możesz położyć jak chcesz R-Stop i na to podkład epoksydowy a na niego resztę
materiałów
Mastykę z podwozia możesz usuwać też za pomocą opalarki elektrycznej i szpachelki
podgrzewasz mastykę opalarką i zeskrobujesz ją szpachelką

ghost2255
Wysłany: 2020-02-29, 18:44   
0
UP DOWN

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli poza pozostawieniem/usunięciem odrdzewiacza, to materiały i kolejność według ciebie jest prawidłowa?
Wiem, że nie pozbędę się korozji na zawsze, ale chcę spowolnić ten proces i mieć spokój na jakieś 2 lata. Liczę się z koniecznością robienia poprawek co jakiś czas.

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-03-05, 00:02   
0
UP DOWN

Tak kolejność masz poprawną jak dla mnie ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu