Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Tomek93
Wysłany: 2020-03-20, 23:01   Lakierowanie
0
UP DOWN

Witam
Chcem pomalować blotnik i zderzak kupilem podkład epoksydowy w sprayu podkład akrylowy i utwardzacz
Jaki lakier bezbarwny kupic 2:1 czy 4:1 I najważniejsze jak to zrobić żeby było poprawnie tzn jaka ilość warstw jaki czas itd

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-03-21, 12:54   
0
UP DOWN

A czym chcesz pomalować ten zderzak i błotnik ? Sprayem czy pistoletem ?
Kup lakier bezbarwny 2:1 w tej proporcji najczęściej jest spotykany
chociaż to jest tylko proporcja pomiędzy lakierem a dodawanym utwardzaczem czyli na 200ml lakieru dodajesz 100ml utwardzacza + rozcieńczalnik jeśli jest zalecany do danego lakieru
Są też lakiery bezbarwne gdzie nie musisz już dodawać rozcieńczalnika wystarczy zmieszać lakier z utwardzaczem i wlać to do pistoletu ;)

Tomek93
Wysłany: 2020-03-21, 16:58   
0
UP DOWN

Podkład epoksydowy mam w sprayu reszte puszka wiec Bede malować pistoletami.
Chodzi mi co i jak po kolei mam zrobic od zmatowienia blotnika po malowanie jaki czas ile warstw jaki papier do zmatowania itd

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-03-22, 11:42   
0
UP DOWN

Tak naprawdę to nie ma jednakowego schematu dla wszystkich materiałów lakierniczych czy też wykonywanych prac
Masz podkład akrylowy ale to jest jedyna informacja jaką podajesz ...
wiesz wróżką nikt tutaj nie jest żeby wiedzieć że posiadasz podkład akrylowy np. z PPG a może kupiłeś najtańszy za 27zł ... każdy z nich jest inny i to nie tylko pod względem ceny ale też i jakości a przez to też komfortu pracy na takich materiałach ...
Jak to mówią że tanie mięso to psy jedzą ...
Podkład epoksydowy w sprayu to nadaje się tylko na tzw. przecierki
Podkład akrylowy mieszasz tak jak masz podane w karcie technicznej tego produktu czyli jak masz 4:1 to na 400ml podkładu dajesz 100ml utwardzacza i do tego dodajesz rozcieńczalnik
w zależności czy chcesz mieć go w wersji wypełniającej czy izolującej ...
W wypełniającej dajesz (teraz strzelam bo nie wiem co masz) 10% a w izolującej 20% jednak najbardziej pewny i zalecany sposób to jest sprawdzenie jego lepkości na kubku Forda
dodawanie tak na procent nie jest zalecane o wiele dokładniejsze jest przygotowanie materiału w proporcji wagowej a nie procentowej ...
Nakładasz dwie warstwy w odstępie 30 min (widzisz czy element matowieje) wtedy możesz nałożyć kolejną warstwę
Po utwardzeniu obrabiasz go papierem na sucho 500-600 pod lakier nawierzchniowy lub bazę metaliczną

Tomek93
Wysłany: 2020-03-22, 12:36   
0
UP DOWN

Rozumiem a ten nowy blotnik niby ma podkład ale czytałem że lepiej co zmatowic tylko jakimi papierami przed nałożeniem podkładu akrylowegom

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-03-23, 15:58   
0
UP DOWN

Nowy błotnik jest (powinien) być pokryty tzw. kataforeza
Najłatwiej możesz sprawdzić czy warto to zostawić poprzez "próbę nitro"
czyli przykładasz dobrze nasączoną szmatę rozcieńczalnikiem nitro do tego błotnika i patrzysz co się będzie działo ... jeśli to czarne zaczyna schodzić to niestety ale musisz wszystko najnormalniej zmyć tym nitro i cały element póżniej przematowić papierem 320-360 i pokryć podkładem reaktywnym czy epoksydowym a na to położyć już ten podkład akrylowy
w technice m-m (mokro na mokro) czyli bez matowienia dlatego że podkłady połączą się chemicznie jeśli nałożysz je w ten sposób w niedużych odstępach czasu
i dalej to co wcześniej napisałem

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu