Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 06:00
Autor Wiadomo¶æ
kpopis
Wys³any: 2008-06-25, 13:42   Mercedes Vito calosciowka - jak wycenic
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Mam do pomalowania Mercedesa Vito bialy akryl calosciowke z zewnatrz. Jest troszke rdzy, troszke wgniotek ale nic wielkiego. Samochod dzisiaj podjezdza do mnie na wycene, jest to chyba wersja van czyli z zabudowanymi szybkami z tylu. Ile nalezaloby krzyknac za taka robote, juz ze wszystkim materialami?
 

dooku 
Wys³any: 2008-06-25, 16:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
to zalezy ile rdzy i wgniotek :mrgreen:
ale pewnie robisz to na fuche wiec jak bys powiedziedzial cos ok 3tys to bys spoko na tym wyszedl.
tylko nie wiem czy klient sie nie bedzie burzyl a tym bardziej koledzy z forum co prowadza wlasne warsztaty :razz:
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-25, 16:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Sam prowadze warsztat ale zajmuje sie tylko osobowymi i powiem szczerze ze 3 tys to wyceniam zrobienie osobowki a to Vito bardziej widzi mi sie 3-4 tys plus koszt lakieru.
 

pitterek 
Wys³any: 2008-06-25, 18:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Fakt, samochod duzy ale we¼ pod uwage ¿e przy busie nie musisz przykladac az takiej wielkiej wagi do równosci elementów . Akryl ¶wietnie kryje rysy zw³aszcza bia³y i na takim kolorze mozna zamaskowac pewne niedopracowania na szpachli, z matowanbiem podkladu pod akryl tez jest mniej pracy wiec ja bym wyceni³ jak zwyk³± osobowkê zw³aszcza ¿e z duzymi plaszczyznami bocznych scian w miare szybko pójdzie( np nie musisz bawiæ sie w oklejanie 4 drzwi itp itd) No chyba ¿e klient chce mieæ zrobione na cycus glancu¶ to wtedy naci±gnij go na bia³± bazê i swoja cene tez oczywi¶cie podnie¶

[ Dodano: 2008-06-25, 18:10 ]
po wszystkim podziel sie z kolegami z forum informacja o ustalonej cenie :smile:
_________________
Pit
 

ksenonn 
Wys³any: 2008-06-25, 18:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
i daj zdjecia :)
a powiedz jeszcze gdzie to lakierujesz, masz kabine czy w garazu?
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-25, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Okazalo sie ze jest to wersja z szybami, troche przegnita ale nie trzeba spawac, wszystko jest do zrobienia z kitu. Za oblecenie z zewnatrz bez dachu i bez zderzakow - drzwi wprawdzie dwustronnie lacznie z suwanymi, policzylem 2500zl plus lakier.
 

dooku 
Wys³any: 2008-06-26, 17:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
czyli prawie ze trafilem :mrgreen:
2.5tyls 3l akrylu z novola po 120zl plus rozpucha daje prawie 500zl
pozD
btw podklad bym tylko rozjechal 400 na kolko i nic go nie moczyl :wink:
ostatnio pojechalem tak 320 i juz 3 miesiace i nie ma rys :razz:
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-26, 23:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Ja ostanio Skode Favorit pod akryl z HAYA rozjechalem krazkiem 240 na sucho i po 2 miesiacach nie ma rys.

A lakieru to pojdzie wiecej niz 2,5l - tyle to mi poszlo na Favorite.

Lakier wezme chyba z Haya, najtanszy mieszalnik jaki znam, od 60zl/l . Robilem nim kilka calosciowek i bylo git.
 

online 
Wys³any: 2008-06-27, 17:35   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
wez lepszy akryl, co¶ dro¿szego, a zobaczysz, ze wyjdizesz na tym taniej i lepiej! (mniej Ci tego zejdzie, szybciej bedzie sie lakierowa³o)
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-27, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Tez mi sie tak wydawalo. Wzialem kiedys Haya na probe jako tlo, potem na jakas calosciowke i powiem ci ze naprawde bylem zaskoczony. Ten lakier wstretnie smierdzi w porownaniu np do DuPonta ale pozostale wlasciwosci jak sila krycia sa w moim odczuciu porownywalne do markowych lakierow. Nawet mam wrazenie za Haya jest gestsza i lepiej kryje. Widzialem samochody ktore robilem hay'a po kilku miesiacach (wiem ze to krotko) ale wszystko wygladalo jak w dniu wyjazdu ode mnie. Problem jest taki ze to do niczego nie pasuje (w mieszalniku nawet nie ma fiszek, jest jedynie mozliwosc zmieszania podstawy do numeru, nie ma zadnych alternatyw) wiec w praktyce nadaje sie tylko na calosciowki.
 

online 
Wys³any: 2008-06-27, 23:20   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
nie dalej jak 3/4 dni temu lakierowa³em traktor znajomemu, ogólnie w moim warsztacie przeszed³ ca³kowit± renowacjê. nigdy juz nie wjedzie w pole, wiêc mia³ byæ jebniêty metalikiem, ale, ze jak narazie zabraklo kasy to walnêli¶my akrylem. wybór pad³ na haye, robi³em ni± pare razy i znowu siê potwierdzi³o- tragedia :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

pitterek 
Wys³any: 2008-06-27, 23:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
online a co to za arcydzie³o? jakis zabytek z lat 50tych? jak masz mozliwo¶æ to daj jakies foto
_________________
Pit
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-28, 00:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
online napisa³/a:
nie dalej jak 3/4 dni temu lakierowa³em traktor znajomemu, ogólnie w moim warsztacie przeszed³ ca³kowit± renowacjê. nigdy juz nie wjedzie w pole, wiêc mia³ byæ jebniêty metalikiem, ale, ze jak narazie zabraklo kasy to walnêli¶my akrylem. wybór pad³ na haye, robi³em ni± pare razy i znowu siê potwierdzi³o- tragedia :wink:


napisz cos wiecej, tzn co bylo nie tak?
 

online 
Wys³any: 2008-06-28, 23:01   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
pitterek napisa³/a:
online a co to za arcydzie³o? jakis zabytek z lat 50tych? jak masz mozliwo¶æ to daj jakies foto


jaki¶ ursus, jaki to nie wiem. w chu-chu i jeszcze troche chromów i polerek+ czarny i czerwony lakier. jak posk³ada w te lato jeszcze to na pewno bede mia³ foty.

Cytat:
napisz cos wiecej, tzn co bylo nie tak?


krycie/wydajnosc- bardzo, bardzo s³abe
schniêcie- lato, 2 dni i dalej miekkie na oryginalnym utw
rozlewalnosc- taka sobie.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-29, 11:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Ja robilem ostatnio Skode Favorit w bordowym akrylu. Calosc moglem przykryc na dwie warstwy, dalem 3 na wszelki wypadek...

Co do czasu schniecia, samochod mozna bylo szlifowac na nastepny dzien (12 godzin).
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-06-29, 12:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Ja te¿ robi³em Hay± pare ca³o¶ciówek i by³o git. Oczywi¶cie nie to samo co dro¿szymi bazami, bo Haya jest mniej wydajna ale efekt przyzwoity, tyle ¿e klar Standoxa :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group