Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
klapek
Wysłany: 2020-06-15, 11:10   Nagrzewnica wodna 50kW
0
UP DOWN

Posiadam ocieplony (wełna mineralna wewnątrz ścian + styropian 10cm na zewnątrz) budynek 60m2.
W pomieszczeniu 40m2 mam zainstalowany piec c.o. o mocy 9kW z pompą obiegową i wentylatorem. Przy 2 grzejnikach 40x100, piec w zasadzie nie ma co robić - rozgrzewa je natychmiast. W drugim pomieszczeniu jest jeden grzejnik 60x120 i tam zdarza mi się lakierować elementy motocykli.

Jako że leję sporo bezbarwnego to czas pomyśleć o nadmuchu, który podgrzeje powietrze jak i wypchnie je przez filtr na zewnątrz (otwory w bramie garażowej.

Powietrze będzie zasysane z pomieszczenia 40m2 z pomocą wentylatora promieniowego, następnie przez filtry podane do pomieszczenia 20m2.

Czy taki wodny wymiennik ciepła o mocy 50kW poradzi sobie z tym pomieszczeniem?

kzychu
Wysłany: 2020-06-15, 18:54   
0
UP DOWN

Jeśli chodzi o możliwści nagrzewania to da radę tzn.jeśli będziesz miał dobry przepływ powietrza
to temp.20 oC nie utrzymasz przy mrozie na zewnątrz, ale utrzymaasz temp.plusową i da radę
bez problemu pracować.Dobrego przepływu powietrza nie uzyskasz z samego nadmuchu, będzie
się powietrze kotłowało ,mósi być jeszcze wyciąg, a w wersji ekonomicznej to sam wyciag a powietrze ogrzane niech nchodzi przez duży filtr.

klapek
Wysłany: 2020-06-16, 08:40   
0
UP DOWN

Czyli zmierzam w dobrym kierunku. Nagrzeję na konwencjonalnych grzejnikach i zarówno element lakierowany, jak i farba będą miały te 20-23'C, to w trakcie lakierowania (włączony nadmuch) może mi spaść temp. Jak będzie nadal źle, to wrzucę mniejszy wentylator wyciągowy.

Co do mocy wentylatorów to myślę o:
- nadmuch 6000-8000m3/h
- wyciąg 3000-5000m3/h (gdy sam nadmuch nie poradzi sobie - wyjdzie w trakcie)

nitroosek
Wysłany: 2020-07-31, 12:22   
0
UP DOWN

To czy da radę zależy od natężenia przepływu. Ile m3/h będzie wdmuchiwane? Generalnie mam taką nagrzewnice w pomieszczeniu 40 M2 i w ciągu godziny robi z 0 st do 20 st przy mrozie na zewnątrz. Ale... Jak zainstalujesz to w kanale gdzie będziesz tłoczył np. 10 tys m3/h to potrzebujesz dużo więcej . Stąd palniki w kabinach mają 250-300 kW.

klapek
Wysłany: 2020-08-04, 14:17   
0
UP DOWN

Jaka u Ciebie moc wentylatora? Budynek mam podwójnie ocieplony i w ciągu zeszłej zimy nie spadło mi poniżej 10'C a palę tylko wieczorami.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu