Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
therl
Wys³any: 2008-06-25, 18:35   jakie farby do trenowania
0
UP DOWN

Posty: 14
witam

Jakie farby do trenowania u¿ywacie na kartkê i gdzie kupiæ>

>pozdrawiam
 

acidhouse
Wys³any: 2008-06-25, 23:17   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Witam

Mo¿esz u¿ywaæ tuszy kre¶larskich je¶li tylko masz ochotê trenowaæ na kartkach, oczywi¶cie musisz posiadaæ pozosta³± cze¶æ, czyli sprawny kompesorek z dobranym ci¶nieniem i sprzêt do malowania, szczerze je¶li chcesz mo¿esz malowaæ wszystkim, jednak¿e strata czasu okazuj± sie wyroby z Chin dostêpne na allegro. 1 taki aerograf na cale ¿ycie wystarczy i nigdy wiêcej, trochê wiedzy dlatego proponujê poszperaæ na forum - rozwieje to du¿o w±tpliwo¶ci.
_________________
Training all life
 
 

therl
Wys³any: 2008-06-29, 00:46   
0
UP DOWN

Posty: 14
No w³a¶nie.. tak jak powiedzia³e¶ "du¿o w±tpliwo¶ci", i to a¿ za du¿o. Je¿eli chodzi o aerograf to my¶lê nad iwata HP-B, a co do kompresorów to nie mam ¿adnego pojêcia, i tu w³a¶nie jest pytanie.. Czy wystarczy zwyk³y kompresor MA-2000+ czyli tak jak na tej aukcji. proszê o pomoc i propozycjê gdy¿ nie mam pojêcia nic o tym temacie
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-06-29, 15:30   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Szczerze to wola³bym kupiæ taki kompresor za 250z³ 25l, do tego odwadniacz itp, na pewno lepsze ni¿ takie ma³e g...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

aleksyb 
Wys³any: 2008-06-29, 15:52   
0
UP DOWN
Straszna maruda


Pomóg³: 2 razy
Posty: 13
Sk±d: Toszek
Witam
wracajac do temau szanownego forumowicza. Beda sie nadawac farby akrylowe ze sklepu plastycznego?? (odpowiednio rozrobione z woda), napewno bedzie duze ryzyko zastygniecia w iglicy. Ale wiem ze jest jakas substancja co spowalnia wysychanie czy jakos tak.
Pozdrawiam
Aleksy Bujara
 
 

therl
Wys³any: 2008-06-29, 17:01   
0
UP DOWN

Posty: 14
tak jak napisa³ aleksyb.. co z tymi farbami akrylowymi ? jest jaki¶ sposób ?


>pozdrawiam
 

acidhouse
Wys³any: 2008-06-29, 18:47   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Sposób jest nastêpuj±cy :arrow: uwaga recepta :arrow: znajdujesz dobry sklep dla plastyków :arrow: wchodzisz :arrow: pytasz o farby akrylowe (w p³ynie) :arrow: pytasz o reduktor spowalniaj±cy zasychanie :arrow: kupujesz lub nie :arrow: idziesz do marketu lub na stacje benzynow± :arrow: kupujesz wodê destylowan± (nie pijesz i nie robisz komu¶ z niej herbaty, nie u¿ywasz tak¿e takiej z kranu) :arrow: rozcieñczasz akryl i dodajesz reduktora :arrow: malujesz (lub nie).
_________________
Training all life
 
 

dawid
Wys³any: 2008-06-29, 19:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
nie musi byc akryl w plynie wystarczy w tubie dobrej firmy ( liqiteq Windsor& newton) nie musi byc reduktora styknie destylowana jesli bedzie rzadziutka nic nie zastygnie
_________________
hmmm
 

aleksyb 
Wys³any: 2008-06-29, 19:17   
0
UP DOWN
Straszna maruda


Pomóg³: 2 razy
Posty: 13
Sk±d: Toszek
Witam
wielkie dzieki acidhouse. Prosto i zrozumiale.

Pozdrowienia
Aleksy Bujara
 
 

therl
Wys³any: 2008-06-30, 04:45   
0
UP DOWN

Posty: 14
dos³ownie, dziêkuje, bardzo pomogli¶cie. Oby wiêcej takich ludzi na forum


>Pozdrawiam
 

artkol 
Wys³any: 2008-11-13, 23:10   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam, mam pewien problem, kupi³em ju¿ wreszcie upragnion± iwate hp-ch :D
i mam problem... jakie farby na pocz±tek, ¿eby nabraæ wprawy wiem ze akrylowe Windsor& newton ale jakie konkretnie? mog± byæ te? : http://www.maluje.pl/c/pl...ong/120+ml.html
Bo kupi³em sobie na szybko jakie¶ tanie akrylowe w tubce ale tylko aerograf mi zapcha³y i za bardzo nie chcia³y siê pomieszaæ z wod± destylowan± :/
Proszê o pomoc!
 

acidhouse
Wys³any: 2008-11-14, 08:00   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
od biedy mo¿na je przekszta³ciæ na co¶ w rodzaju p³ynu w tym celu polecam rozetrzeæ wybran± czê¶æ farby z wod± destylowan± w objêto¶ci 1:3 mo¿e nawet do 5 lub 10 nie wiem jak gêste s± te farby, a nastêpnie utart± papkê (¿el b±d¼ co to tam wysz³o) spróbowaæ jeszcze przetrzeæ przez sitko lakiernicze do farb wodnych - 190 mikronów to co sp³ynie byæ mo¿e w jakim¶ stopniu bêdzie siê nadawa³o do malowania aerografem-to 1 pomys³ od biedy który bym wypróbowa³ - ewentualne straty - brudne rêce, zu¿yte materia³y - zysk - bezcenne do¶wiadczenie
_________________
Training all life
 
 

artkol 
Wys³any: 2008-11-14, 13:31   
0
UP DOWN

Posty: 4
Chyba kupie sobie porz±dne farby... bo z tymi moimi to raczej nie da siê malowaæ aerografem :/ ... a co s±dzicie o tych farbach : http://www.maluje.pl/c/pl...ong/120+ml.html
bêd± siê nadawa³y do aerografu????
 

acidhouse
Wys³any: 2008-11-14, 15:48   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
I don't thin so - sposób u¿ytkowania piêtro wy¿ej
_________________
Training all life
 
 

dawid
Wys³any: 2008-11-14, 20:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
sa ok ale jak acid pisze trzeba je nocno podlewac co da efekt bardzo transparetnych farb co spowoduje powolniejsze budowanie koloru co akurat np mi odpowiada a co co co:) ale Windsor zrobil cos bardziej na areo sprobuj np to http://www.maluje.pl/c/pl...long/50+ml.html drozej ale to jest koncentrat co daje leprze krycie i konsystecja bardziej sie nadaje nie probowalem ale rozmawialem z typkami co niezle sobie sobie tym radza, ale co wybierzesz twoja broszka

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

artkol 
Wys³any: 2008-11-14, 22:23   
0
UP DOWN

Posty: 4
Ok. dziêki za pomoc, próbowa³em z tym sitkiem ale raczej to co przelecia³o nie nadawa³o siê do malowania... a szkoda bo aerograf le¿y i siê marnuje :nie:
kupie jednak porz±dne farby i zobaczê co z tego wyjdzie...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group