Zależy w jakim stanie kupisz,jeśli rzeczywiście bez skaz
Jeśli kupić bez skaz to może i poszukać w kolorze taki zderzak ...
Kup zderzak i wtedy Ci podpowiemy co możesz i musisz zrobić żeby go przygotować do lakierowania
adam1991 napisał/a:
czy podkladowac podkladem do plastiku na "uzywany" zderzak z kolorem.
Nieeee ponieważ jak sama nazwa mówi jest to podkład na plastik (goły) a nie na plastik pokryty materiałami lakierniczymi ... tam gdzie się przeszlifujesz do gołego plastiku (podczas przygotowywania zderzaka do lakierowania) to nakładasz ten podkład a na resztę już normalny podkład akrylowy
Zderzak kupilem do lakierowania i nie obedzie sie bez szlifowania do golego plastiku aby rozszlifowac (niektore miejsca)Tak wiem... Zebym znalazl w kolorze to bym kupil... Po tego jechalem 300km.
Plan jest taki rozszlifowac tam gdzie trzeba do golego; reszte zmatowic/ nalozyc podklad do plastiku na miejsca gdzie trzeba/przeszlifowac calosc/polozyc podklad /przeszlifowac / polozyc baze 3x/polozyc bezbarwny 2x / spolerowac.
Jedna uwaga ...
podkład na plastik czyli tzw. promotor przyczepności nie matujemy po nałożeniu go tylko nakładamy bezpośrednio na niego podkład akrylowy
Dodatkowo jeśli lakierujesz zderzak to należy dodać do podkładu akrylowego uelastyczniacz tzw plastyfikator ponieważ zderzak to element sztuczny nie jest sztywny i "pracuje"
a plastyfikator powoduje że podkład nie jest "sztywny" bez niego możesz mieć po czasie tzw pajączki na lakierze
Pod podkład kończysz papierem 320 na sucho dajesz podkład na plastyk potem mokro w mokro podkład akrylowy następnie szlufujesz to p600i p 800 (skoro wybrałeś obróbkę na mokro tak się domyslam???) I lakierujesz.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum