Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Sneak
Wysłany: 2020-11-28, 13:24   Problem z wyschnięciem epoksydu
0
UP DOWN

Witam panowie. Mam taki problem, a mianowicie piaskowałem ostatnio elementy od ciągnika, odtluscilem i na to położyłem podkład epoksydowy. Położony został w dwóch warstwach (pierwsza niepełna jako kontaktowa, odczekałem około 10 minut i wylałem drugą pełną aczkolwiek wcale nie jakąś grubą). Warunki były spartańskie gdyż było około 0-1 stopni. Odczekałem z pół godzinki i zaniosłem do garażu gdzie było mniej więcej 8-10 stopni. Po dwóch dniach chciałem szlifować a na papierze robią się takie grudki które się przyklejają do papieru i podkładu mimo ze lakier w dotyku jest suchy i paznokciem nie da się go ściągnąć a powstają tylko drobne rysy. Dodam ze jak na sile przeszlifuje to pod spodem jak powoli zaczyna świtać blacha to juz takiego zjawiska nie ma. Jest to podkład epoksydowy app 3:1+20-25%, a rozcieńczalnik typowo do epoksydu odlany w sprawdzonym sklepie lakierniczym. I teraz co z tym zrobić? Jest szansa ze on doschnie sam z siebie lub jakoś go wygrzewając? Czy jedynie zdzierać i malować od nowa w dobrych temperaturach? Niestety jest tam tyle zakamarków i zabawy ze wolałbym uniknąć ponownego czyszczenia do gołej blachy,

kzychu
Wysłany: 2020-11-28, 19:31   
+1
UP DOWN

Jak nie masz odpowiednich warunków to lepiej stosować podkład akrylowy, epoksydowy długo się utwardza w odpowiednij temp., a w takiej zimnej to bardzo długo.Zanieś do pomieszczenia 20oC i sprawdź po dobie czy się mocno trzyma.Jak się wałkuje to nie jest utwardzony.I to jest tak że jak długo będziesz czekał w 10oC to nawet jak wyschnie to nie będzie miał pełnych właściwości epoksydu.

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-12-01, 19:20   
0
UP DOWN

Sneak napisał/a:
było około 0-1 stopni. Odczekałem z pół godzinki i zaniosłem do garażu gdzie było mniej więcej 8-10 stopni.

Poniżej 15 C nie nakładamy epoksydów ....

MichuMachu
Wysłany: 2020-12-02, 20:31   
+1
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
Sneak napisał/a:
było około 0-1 stopni. Odczekałem z pół godzinki i zaniosłem do garażu gdzie było mniej więcej 8-10 stopni.

Poniżej 15 C nie nakładamy epoksydów ....

:spoko: :spoko: :spoko: :tak: :tak:

Czereśniak
Wysłany: 2020-12-04, 00:01   
+1
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
Poniżej 15 C nie nakładamy epoksydów ...

To trza se w kozie dobra rozpalic i bydzie ciplo ze i byz gaci se posiedzisz :cool: :spoko:

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-12-04, 01:20   
0
UP DOWN

Czereśniak napisał/a:
trza se w kozie dobra rozpalic i bydzie ciplo ze i byz gaci se posiedzisz

Najlepiej to chyba zaraz po malowaniu albo jeszcze w trakcie ... ;)

Czereśniak
Wysłany: 2020-12-09, 13:58   
+1
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
jeszcze w trakcie ...

Ja tam zawse se w kozie napole i se malujem :cool: ciplo mom i lakirek se schnie szybciachem :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu