Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Marekc 
Wysłany: 2020-12-06, 13:47   Reduktor powolna praca
0
UP DOWN
Marekc

Na wstepie przywitam się. Po długim okresie powróciłem do amatorskiego lakierowania. Na początek przeróbka powiazana z lakierowaniem mojego motocykla.
Posiadam sprężarkę maktek SKY 100 3F ciśnienie 10 bar.Wyposazona jest w reduktor z odwodnieniem 1/2 cala z wyjściem na szbkozłączkę 1/4. Reduktor ustawiony na 7 bar pod narzędzia pneumatyczne. Problem to , podczas pracy ciśnienie na reduktorze spada np. do 5 bar, po zaprzestaniu poboru powietrza wzrasta szybko do 6 bar, po czy do ustawionego 7 bar wzrasta bardzo powoli, około 8 sekund. Czy powodem powolnego powrotu ciśn. na reduktorze jest odwadniacz , czy może to normalne, czy uszkodzony reduktor. Rozbierałem go, uszczelki posmarowałem olejem silikonowym, tłoczek przesuwa sie płynnie. W zbiorniku zawsze cisnienie miedzy 7,5 a 10 bar.

MichuMachu
Wysłany: 2020-12-07, 22:16   
0
UP DOWN

Moim zdaniem zbyt mała wydajność kompresora..
Możesz ewentualnie wykręcić korek z butli ten który jest od czoła butli i tam wkręcić szybko złączkę, potem wężem o średnicy 10 mm do reduktora z odwadniaczem na ścianie z większą przepustowością...

Czereśniak
Wysłany: 2020-12-09, 13:54   
+1
UP DOWN

Marekc napisał/a:
Posiadam sprężarkę maktek SKY 100 3F

Kozak machina :spoko:

Marekc 
Wysłany: 2020-12-09, 19:30   
0
UP DOWN
Marekc

Wydajność raczej nie, nawet jak w butli jest 9-10 bar to reduktor tak pracuje.

MichuMachu
Wysłany: 2020-12-09, 20:41   
+1
UP DOWN

Skoro ciśnienie trzyma to zrób tak jak pisałem wyżej nie puszczaj powietrza przez reduktor na kompresorze tylko z króćca z butli nawet na próbę bez reduktora i Zobaczysz co się będzie działo wtedy :spoko:

Marekc 
Wysłany: 2020-12-09, 21:50   
0
UP DOWN
Marekc

Na wyjściu z butli z boku mam reduktor 1/2 bez odwadniacza, ten działa prawidłowo, podłączam pod niego klucz pneumatyczny udarowy 1500Nm. Problem z reduktorem z odwadniaczem, używam go jak chcę powietrze odwodnione. Do malowania nie ma problemu , ustawiam na 4 bar i działa prawidłowo. Problem w zakresie działania od 6 do 7 bar.Jak napisalem powyżej, powoli wzrasta ciśnienie. Przed zakupem nowego wolałbym miec pewność , że to wina reduktora , a może to manometr.Brałem pod uwagę sitko odwadniajace, że może muli przepływ powietrza. Ma przepracowane ledwie kilka godzin pracy kompresora i nie powinno być zanieczyszczone.

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-12-13, 01:28   
0
UP DOWN

Marekc napisał/a:
reduktor z odwodnieniem 1/2 cala z wyjściem na szbkozłączkę 1/4.

Zrób mu wyjście na szybkozłączce 1/2 cala a nie dusisz przepływ mniejszą średnicą ....

MichuMachu
Wysłany: 2020-12-13, 08:48   
+1
UP DOWN

Jeżeli chcesz mieć jako taka instalację powietrzną to i tak musisz zawiesić osobny reduktor z odwadniaczem na ścianie pomijając te chińskie które znajdują się na kompresorze :spoko:

Marekc 
Wysłany: 2020-12-13, 15:50   
0
UP DOWN
Marekc

Trochę się temat rozjechał . Njbardziej interesuje mnie czy taka praca reduktora z odwadniaczem jak napisałem na wstepie jest prawidłowa, czy u kogoś są takie same objawy. nie chce kupować nowego reduktora i okaże się że jest to samo .

MichuMachu
Wysłany: 2020-12-13, 18:45   
+1
UP DOWN

Nie jest prawidłowa... Jakby było wszystko ok to przecież nie zakladalbys takiego tematu... Zrób tak jak pisaliśmy ci powyżej i wszystko będzie ok :)

Marekc 
Wysłany: 2020-12-14, 10:18   
0
UP DOWN
Marekc

Dzięki za pomoc. Kupię porządny reduktor 1/2 "i zainstaluję na ścianie.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu