Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
GrzegorZ
Wysłany: 2021-02-07, 21:07   Konserwacja nadkoli 126p - czy można nowa warstwę na stara ?
0
UP DOWN

Cześć wszystkim,
Prośba o poradę w temacie konserwacji.
Otóż mam 126p i po zdjęciu nadkoli plastikowych okazało się ze nadkola pod nimi są w bdb stanie. Do wyczyszczenia pozostaje kawałek przy mocowaniu amorka.
I tutaj pytanie czy mogę wyczyścić tylko rdzę, zostawić stara konserwacje i na całość położyć nowa warstwę konserwacji ?
Chce uniknąć skrobania starej warstwy.
Z góry dziekuje za odpowiedzi

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-02-09, 17:22   
0
UP DOWN

GrzegorZ napisał/a:
czy mogę wyczyścić tylko rdzę, zostawić stara konserwacje i na całość położyć nowa warstwę konserwacji ?

Jeśli jesteś pewny że pod tą starą konserwacją nie ma rdzy to możesz ją zostawić i tylko uzupełnić ją w miejscach oczyszczonych a na całość położyć zabezpieczenie antykorozyjne i + nadkola z tworzywa sztucznego ;)

MichuMachu
Wysłany: 2021-02-09, 19:10   
0
UP DOWN

Jak wyczyścisz to nałóż epoksyd na gola blachę i później konserwacje :spoko:

GrzegorZ
Wysłany: 2021-02-10, 11:45   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
GrzegorZ napisał/a:
czy mogę wyczyścić tylko rdzę, zostawić stara konserwacje i na całość położyć nowa warstwę konserwacji ?

Jeśli jesteś pewny że pod tą starą konserwacją nie ma rdzy to możesz ją zostawić i tylko uzupełnić ją w miejscach oczyszczonych a na całość położyć zabezpieczenie antykorozyjne i + nadkola z tworzywa sztucznego ;)

Wyczyszczę w miejscach nalotów, ale chce położyć nowa warstwę na całość.
I pytanie czy na stara mogę położyć nowa warstwę konserwacji?
Pod nie jest zdrowa blacha, sprawdzałem w kilku miejscach.
Czy na stara konserwacje położych nowa? Czy tez wcześniej podkładowac?

MichuMachu
Wysłany: 2021-02-10, 22:11   
0
UP DOWN

Możesz położyć jak najbardziej 👍 tylko wyczyść i odtlusc dobrze powierzchnię. A na miejsca czyszczone do gołej blachy nałóż podkład epoksydowy.
Piszesz że pod nie jest zdrowa blacha w kilku miejscach jeśli te miejsca zostawisz tak jak są i ich zakonserwujesz bez jakiejkolwiek ingerencji z twojej strony to tylko opóźnisz działanie korozji...
Teoretycznie i fachowo ;) powinieneś zlikwidować ogniska korozji i dopiero zabezpieczać i konserwowac :spoko:

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-02-13, 09:12   
0
UP DOWN

GrzegorZ napisał/a:
czy na stara mogę położyć nowa warstwę konserwacji?

GrzegorZ napisał/a:
Pod nie jest zdrowa blacha, sprawdzałem w kilku miejscach.

Jeśli masz pod starą konserwacją ogniska korozji (w końcu to 126p) to raczej musisz ją zerwać oczyścić zabezpieczyć i dopiero możesz konserwację-zabezpieczenie nakładać
w innym przypadku za jakiś czas i tak Ci wyjdzie ta "gangrena" spod świeżo nałożonej konserwacji ...

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu