Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
paciumek
Wysłany: 2021-02-26, 13:24   Schodzący podkład na feldze
0
UP DOWN

Witam, mam problem otóż chciałem sobie amatorsko odnowić felgi aluminiowe. Zdarłem stary lakier trochę recznie a trochę maszyną, gdzieniegdzie do gołego aluminium ale w większości został stary podkład. Odtłuściłem i położyłem nowy podkład, zostawiłem na noc w piwnicy. Jest tam 10 stopni i trochę wilgotno. Następnego dnia chciałem go zmatowić 800 już na mokro, ale jak robię to z wodą podkład cały schodzi i robi się mulasty. Na sucho wydaje się że trzyma się solidnie. Jaka może być przyczyna? Za słabo przetarłem 320 przed podkładowaniem? Czy może za wilgotno w miejscu pracy?

fela.jpg
Plik ściągnięto 1694 raz(y) 7,46 KB

MichuMachu
Wysłany: 2021-02-26, 21:50   
0
UP DOWN

A może położyłeś go za cienko i go poprostu scierasz do zera....???
Podkład w sprayu czy pod pistolet?

paciumek
Wysłany: 2021-02-27, 20:54   
0
UP DOWN

Podkład niestety w spreju bo innych możliwości nie mam. Jest to zwykły akrylowy podkład motip. Wczoraj położyłem 3 warstwy i dam mu dwa dni na schnięcie, 12h w piwnicy pozniej felgę przeniosę do domu. W instrukcji jest napisane 2h do pełnego wyschnięcia no ale cóż...

MichuMachu
Wysłany: 2021-02-28, 09:28   
0
UP DOWN

Jeśli w sprayu to musisz szukać mocno wypełniający.
Roberlo ma bardzo fajny podkład tego typu używam go na przecierki.
Jakim papierem trzesz i jaka gradacja?

paciumek
Wysłany: 2021-02-28, 16:01   
0
UP DOWN

Przecierałem na mokro 800 ale niestety podkład bardzo szybko schodził. Aktualnie matuje bardzo delikatnie 500 na sucho, jednak nie wiem czy baza się będzie tego trzymała. Czyli najlepiej zmienić podkład?
Felgi są w bardzo dobrym stanie nie mają głębszych rys ani nic takiego, w paru miejscach zadziory które zalepiłem szpachlą z aluminium. Daje zdjęcia po zmatowaniu 500. Dawać na to bazę? Suchą szmatką tylko przetrę bo benzyną penie cały podkład zmyje

xyz.jpg
Plik ściągnięto 1641 raz(y) 8,88 KB

xyz2.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 229,36 KB

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-01, 09:03   
0
UP DOWN

Jeśli podkład ci schodzi pod benzyna ekstrakcyjną czy zmywaczem silikonowym to zmień podkład bo odtluscic musisz przed lakierem... Druga sprawa jak ci się to tak kiepsko trzyma to jest duże prawdopodobieństwo że ci to odleci z lakierem jak to pomalujesz...
Ja używam taki na przecierki
https://allegro.pl/oferta/roberlo-aircolor-extrafiller-400ml-podklad-szybki-10073960308?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_&ev_adgr=Chemia+-+Chemia+blacharsko-lakiernicza&gclid=EAIaIQobChMIgJOC2s-O7wIVjQWiAx2v8wA0EAQYASABEgJgovD_BwE
I jest ok..
Jak robisz na sprayu to połóż podkład zmatuj to 600 na sucho papierem na gąbce potem włóknina 1500 na sucho i włóknina z firmy ,,mirka''" ta przynajmniej matuje. Odtlusc i polakieruj :D

paciumek
Wysłany: 2021-03-01, 15:32   
0
UP DOWN

Ok udało się odtłuścić podkład i o dziwo nie schodził :D Wydaje mi się że jest to kwestia schnięcia, 2 dni w domu zrobiły swoje. Przy wcześniejszej próbie zostawiłem felgę na 12h w piwnicy i była tragedia.
Jedna już zrobiona i wygląda nieźle, zobaczymy jako z trwałością. 3 warsty bazy i 2 bezbarwnego

qwer.jpg
Plik ściągnięto 1615 raz(y) 8,36 KB

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-01, 15:40   
0
UP DOWN

paciumek napisał/a:
Ok udało się odtłuścić podkład i o dziwo nie schodził :D Wydaje mi się że jest to kwestia schnięcia, 2 dni w domu zrobiły swoje. Przy wcześniejszej próbie zostawiłem felgę na 12h w piwnicy i była tragedia.
Jedna już zrobiona i wygląda nieźle, zobaczymy jako z trwałością. 3 warsty bazy i 2 bezbarwnego

:spoko: :spoko: :spoko:
A z trwałością się okaże po pierwszym myciu na myjni ;)

paciumek
Wysłany: 2021-03-01, 18:33   
0
UP DOWN

Jeszcze mam pytanko, bezbarwny lakier również potrzebuje 20st do pełnego utwardzenia?

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-02, 07:11   
0
UP DOWN

Wszystko powinno ci pisać na puszce, ale im cieplej tym lepiej ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu