Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Robertlodz09 2021-03-05, 23:49
Autor Wiadomość
bialy.23
Wysłany: 2021-03-05, 21:46   Który mini pistolet lakierniczy wybrać?
0
UP DOWN

Witam.
W związku z tym że to mój pierwszy post, witam wszystkich na forum.
Potrzebuję pomocy w wyborze pistoletu lakierniczego w wersji mini. Pistolet miałby służyć do zaprawek oraz lakierowania niedużych elementów (np. owiewki motocykla).
Sprężarka jaką posiadam to Metabo Mega 350-100 D o pojemności butli 90 l i wydajności około 220 l/min.
Zastanawiam się nad jedną z poniższych opcji:
1. Pistolet Star mini hp z dyszą 1,0 mm (z tego co się orientuję, to pistolet z dyszą 1,2 mm jest już niedostępny).
2. Pistolet Star evo-t slv z dyszą 1,0 mm lub 1,2 mm.
3. Pistolej Jonnesway JA-6112 z dyszą 1,0 mm (hp).
Jeśli chodzi o pistolety marki Star zastanawiam się czy lepszy byłby pistolet hp czy slv.
Z kolei przy pistolecie slv zastanawiam się czy do moich zastosowań lepsza byłaby dysza 1,0 lub 1,2 mm.
Za pistoletem jonnesway przemawia lepszy dostęp do zestawów naprawczych jak również dobre opinie o tej marce.
Cena wszystkich wymienionych pistoletów jest bardzo zbliżona w związku z czym chciałbym wybrać najbardziej odpowiedni do moich potrzeb. Zastanawiam się również czy są jakieś istotne różnice w jakości tych pistoletów.
Jeżeli ktoś posiada jakieś doświadczenie z pracy wyżej wymienionymi pistoletami to prosiłbym o podzielenie się opiniami na ich temat.

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-06, 07:45   
0
UP DOWN

Z moich doświadczeń z pistoletami mini to z czystym sumieniem mógłbym ci polecić sate ;) nie posiadam żadnego z tych które wymieniłeś ale ja raczej szukałabym na twoim miejscu coś z dysza 1.2. bo 1.0 używam do rozcieńczalnika do cieniowania i tylko do tego a ten pistolet akurat to zwykły chińczyk. 1.2 w twoim przypadku będzie wydajniejsze przy lakierowaniu np bezbarwny m nie będziesz się musiał tyle na machać.
Co do pistoletu jak już mówiłem nie miałem z żadnym doczynienia ale wybrałbym pewnie z tych co podałeś star Evo.
To że mam jonneswaya w miniaturce to nie znaczy że będę ich wszędzie promował dobre klucze mają poprostu ;) co do zestawów naprawczych to uwierz mi że zanim zużyje ci się ten pistolet to zarobisz już na następny :spoko:
Co do systemu to HP bym odpuścił bo jest to stara technologia i mało wydajna jeśli chodzi o nakładanie materiału. Ten slv będzie miał lepsza wydajność i mniej ci będzie ,,pylil" przy lakierowaniu:)

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-03-08, 11:59   
0
UP DOWN

MichuMachu napisał/a:
Co do systemu to HP bym odpuścił bo jest to stara technologia i mało wydajna jeśli chodzi o nakładanie materiału. Ten slv będzie miał lepsza wydajność i mniej ci będzie ,,pylil" przy lakierowaniu:)

Wierzysz w te "oznaczenia" na chińskich produktach ? ;)
Prawdziwe HP pomimo tego że to "stara technologia" nadal są w ofercie ponieważ przez nie przepuścisz każdej lepkości materiał co w przypadku innych systemów pistoletów nie zawsze się sprawdza ...

Od siebie polecam mini Italco albo za około 100zł mini o symbolu MP-102 z dyszą 1.2
jest kilku importerów dlatego nazwy tych pistoletów są różne także patrz tylko na symbol oznaczenia modelu
prosty pistolet którym sobie obmalujesz to co potrzebujesz ;)
Plus jego jest taki że mało kosztuje i się szybko nie rozpada jak inne pistoleciki w kwocie do 100zł

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu