Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Mckaroly
Wysłany: 2021-03-15, 23:09   Brunox plus r-stop
0
UP DOWN

Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Mam zamiar zająć się rdzą w moim samochodzie (almera n16). Kupiłem reperaturki progów i będzie się tym zajmował blachar. Po tym wszystkim chciałem się zająć podwoziem i oczywiście lakierowaniem progów. Nie jestem profesjonalista i nigdy z żadnymi naprawami, lakierowaniem ani tego typu rzeczami nie miałem do czynienia. Po odbiorze samochodu kolega lakiernik pokryje mi podwozie Boll do konserwacji podwozia. Wcześniej chciałem podwozie przeszlifować i posmarować app r stop ale mam też brunox epoxyd bo kupiłem zanim poczytałem, że nie jest to najlepszy środek. Czy można nałożyć jeden na drugi tzn. jednego dnia brunox, poczekać dobę, przeszlifować i na to jeszcze app r stop czy nie wolno łączyć z jakiegoś powodu. Czy po czymś takim może iść odrazu Boll czy muszę najpierw podkład epoxydowy? Mam jeszcze neutralizator rdzy z e-lakiernik. Czy np. mogę użyć zamiast podkładu epoxydowego i jeśli tak czy w ogóle ma sens spryskiwać tym podwozie oraz czy będzie się na tym trzymał środek do konserwacji podwozia Boll. Co radzicie, co byście zrobili inaczej?

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-16, 20:17   
0
UP DOWN

Ogólnie nie musisz nakładać r stopa na brunox bo to i tak nic nie da... Połóż na to epoksyd i ta konserwacje... Fachowo powinno się wszystko wypiaskowac zabezpieczyć epoksydem następnie preparat typu cobra z novola lub tym podobne a elementy które da się zdemontować do piaskowania i malowania proszkowego lub galwanizacji...ale tu wchodzimy już w naprawy zabytków... W twoim przypadku zrób jak pisałem na samym początku będzie w miarę ekonomicznie i w miarę trwałe...

Mckaroly
Wysłany: 2021-03-21, 19:50   
0
UP DOWN

Dziękuję za odpowiedź.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu