Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
lukaszLDZ
Wysłany: 2021-03-19, 01:04   Kompresor do 4500zl do warsztatu stolarni
0
UP DOWN

Witam. Muszę zakupić wydajny nie plujący olejem kompresor. Wydajność minimum 400l, najlepiej wiecej. Pod lupę wziąłem abac 5900 kompresor sygnowany ich nazwa, lub nieco słabszy fiac ab 525. Co powiecie o kompresorach gudepol. Też stosują pompy abac.

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-03-19, 08:22   
0
UP DOWN

lukaszLDZ napisał/a:
Co powiecie o kompresorach gudepol. Też stosują pompy abac.

Nie na wszystkich modelach na tych tańszych masz też pompy skośnookich producentów
ale z włoskimi pompami są to kompresory godne polecenia
Znajomy ma Gudepola z pompą Fini i to 25 letniego a nadal się normalnie spisuje ... wodą ani olejem nie pluje. Plus taki że jak pompa padnie to zawsze można kupić nową i zamontować na butli ;)

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-19, 08:24   
0
UP DOWN

Nie myślałeś o śrubówce?
Nie wiem jak to u ciebie wygląda do czego to potrzebujesz ?
Będziesz np malował, szlifował , jakąś prasa do klejonki to wszystko naraz? Czy może tylko samo malowanie?

lukaszLDZ
Wysłany: 2021-03-20, 00:10   
0
UP DOWN

Śrubowa musi mieć czysto. U mnie z tym problem. Zapylenie. Czasem lakierowanie i przedmuchiwanie plus okleiniarka. W tej cenie jest też sygnowana abac z pompa b5900

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-20, 01:13   
0
UP DOWN

To jakoś strasznie nie będzie obciazona :spoko: Powiem tak pompy typu abac cieszą się dobrą opinią. Sam mam jeden kompresor z pompą tego typu i działa do dziś od prawie 10 lat i nie ma z nim problemu. Wg mnie czy weźmiesz pompę 5900 czy 4900 czy jeszcze inna będzie ci dobrze służyć.
Walter też ma podobno dobre kompresory tylko tam jest pompa typu ,,V" lub gwiazda. Na ten temat ci nic nie powiem bo nie wiem jakie one są bo nie miałem z nimi styczności.
Srubowka nie tylko czysto w miarę musi mieć ale i ciepło w zimę ale i też nie za goraco :D tłokowa działa czy to mróz czy upal ;)

lukaszLDZ
Wysłany: 2021-03-20, 10:16   
0
UP DOWN

Walter ma podobno pompy made in taiwan. Wiem że niektórzy chwała ale ja podziękuję. Co do kompresorów z pompami abac. Tutaj gudepol Gd 59 na pompie abac 5900 ma wydajność wiejsza niż kompresor sygnowany przez, abac z, ta sama pompa, dziwne, do tego ten gudepol ma słabszy silnik :)

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-20, 15:23   
0
UP DOWN

Ja już bym tam wolał z mocniejszym silnikiem :D
Przywlokłem srubowka co ma silnik 17 kw zabezpieczenie musi mieć co najmniej 40 bo wali korki ^^
Wiesz te wszystkie kompresory są prawie identyczne ale bardziej wierzyłbym w dane które podaje jak to ładnie ująłeś ,,kompresor sygnowany" przez firmę abac. Ten mój pierwszy kompresor o którym mówiłem na początku jest z firmy Kupczyk i chodzi do dzisiaj. Także musisz decyzję podjąć sam w tej kwestii czy ten czy ten ;)

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-03-21, 01:40   
0
UP DOWN

lukaszLDZ napisał/a:
gudepol Gd 59 na pompie abac 5900 ma wydajność wiejsza niż kompresor sygnowany przez, abac z, ta sama pompa,

Przyznam że z ciekawości zajrzałem na te dwa kompresory na znanym portalu aukcyjnym
i zarówno Gudepol GD 59 jak i Abac 5900 z silnikiem 4KW ma tą samą wydajność
na wejściu masz 653 lit/min a na wyjściu (to co powinno Cię interesować ponieważ to najważniejszy parametr kompresora jaki bierzesz pod uwagę) 520 lit/min
Wielu sprzedawców zawyża parametry kompresora poprzez podawanie tylko jego wydajności ssawnej (na wejściu) gdzie jak wiadomo zawsze pompa zasysa więcej niż wydaje z siebie na wyjściu ...
Pompa Abaca to masz min 10 lat spokojnej głowy że coś Ci padnie podczas jej eksploatacji
tak samo masz z pompami Fini czy też z Fiac

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu