Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Dennzor
Wysłany: 2021-05-21, 15:31   jak samemu naprawic lewizne?
0
UP DOWN

siemka
nie jestem zadnym znawca kolorow czy lakiernikiem,wiem jak sie maluje sprejem i znam zasade matowanie rozpuch baza klar i to cala moja wiedza ^^

w pazdzierniku ubieglego roku znajomy przedstswial sie jako fachowiec lakiernik (tak pozniej typowi pomalowql po miesiacu czekania felgi ze na myjni kolor mu zszedl)
w duzym skrocie mowil ze jak przygotuje auto do malowania to mi je malnie bo to cenzura
w duuuuzym skrocie tak mi polozul lqkier pod namiotem przy nagrzewnicy ze bylo pelno niedociagniec bialego podkladu uzupelniajacego ponadto w nocy mi gada o 00 ze zabraklo mu z 300ml czarnej perly...no to panika,nad ranem dokupilem popsijal tp tu to tam i kladl klar teraz juz wiem ze machal tym pistoletem jak pojeb na cenzura nie wiedzac chyba jak sie kladzie no ale suma sumarum bo to za dluga historia
miala byc czarna perla
a jest gdzieniegdzie na masce jakby pol mat na dachu takie pasy jakby no mat perla mat
pewnir za malo klaru dal no nie wiem sam juz wtedy die wkurzylem wzialem lance i pomalowalem cos 1wszy raz-felgi spoiler wyszlo zacnie
i w sumie moglem skeocic pytanie do
czym i jak najtaniej pomalowac samochow.stracilem prace pare dni temu
nie mam dojacia do garazu jedynie 2 piwnice z pradem a auto wyglada okropnie
jest to celica z 91r
slyszalem zeby chlorokauczukiem pomalowac na walku lub akrylem w spreju
predko kasy nie nazbieram teraz wiec szukam tanich rozwiazan xd

MichuMachu
Wysłany: 2021-05-21, 21:22   
0
UP DOWN

He he niesamowita historia nie żebym się śmiał ale tak na chłopski rozum z tej całej sytuacji to nie wiem co gorsze malowanie w namiocie czy chlorokauczukiem wałkiem ^^
Kup sobie plastdipa albo coś podobnego i sobie tym psiknij wtedy będziesz miał w miarę możliwości tanio i warunków do tego też nie musisz mieć ,,extra''. Ewentualnie baranek 👍

Dennzor
Wysłany: 2021-05-21, 21:50   
0
UP DOWN

polprzytomny to pisalem xp historia jest duzo bardziej powalona bo ogolnie jezdzilem 2 tygodnie do goscia z ponaklejanymi tasmami rozbieralem auto a potwm przylazil mowil jednak nie dzis jak juz nagrzewnica nadmuchala namiot 6x10
ja sie nie znalem totalnie wtedy i dalem sie zrpbic w wala

zalezy mi najbardziej na masce i dachu,jutro sprobuje wypolerowac pierw maske itd bo po malowaniu nie bylo polerki wcale.
plasti tip kladzie sie w kilku warstwach wiec z tego co sie orientowalem to na cale auto poszlo by z 700zl
a co do baranka to nie wiem czy se jaja robiisz xd

MichuMachu
Wysłany: 2021-05-22, 08:40   
0
UP DOWN

No to chyba 700 zł to nie jest jakoś dużo ;)
Jak się do bazy nie przetrzesz to może ci się coś uda ,,wyciągnąć" ta polerka.
Oj ludzie takie fajne kultowe auto i go tak poniewierać... Tosz to się tak nie robi.... :x: hołek by się załamał ^^

Dennzor
Wysłany: 2021-05-24, 06:42   
0
UP DOWN

kupilem gabke do polerki na szlifierke jakas paste 3m lekkoscierna na sucho-tylko maszynowo, sklepikaz gadal cos ze sie papierem 1500 robi potem maszynka ale chyba nie bede ryzykowal bo moge w jednym miejscu dojsc do podkladu a w drugicm zrobic perle hehe

MichuMachu
Wysłany: 2021-05-24, 07:58   
0
UP DOWN

Żebyś tej gąbki na szlifierkę nie założył bo ci ją rozerwie na kawałki....

Dennzor napisał/a:
kupilem gabke do polerki na szlifierke jakas paste 3m lekkoscierna na sucho-tylko maszynowo, sklepikaz gadal cos ze sie papierem 1500 robi potem maszynka ale chyba nie bede ryzykowal bo moge w jednym miejscu dojsc do podkladu a w drugicm zrobic perle hehe

A co ci zależy i tak gorzej chyba nie będzie z tego co piszesz ;P
Najwyżej jeszcze raz pomalujesz :spoko:

Dennzor
Wysłany: 2021-05-25, 01:09   
0
UP DOWN

czemu rozerwie?niedawno lasce polerowalem lampy wlasnie na szlifierce ale jakas zolta gabka i nic jej nie bylom
boshowka ma za duze obrotu na tego typu robote?

MichuMachu
Wysłany: 2021-05-25, 07:17   
0
UP DOWN

Dennzor napisał/a:

boshowka ma za duze obrotu na tego typu robote?

Tak :spoko: zwykła polerka ma max 3000 Obr a szlifierka 11000 ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu