Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
sawmaster 
Wysłany: 2021-07-05, 14:47   Stawka za element w waszych rejonach Polski
0
UP DOWN

Mam pytanie ile w waszych rejonach bierze się za element nie mówię o aso i dużych warsztatach bo oni kasują ostro, u mnie w okolicach Białegostoku nikt chyba nie zejdzie niżej niż 600zł za element w warsztacie legalnym. Dziwie się trochę że cenowo za element to w branży lakierniczej wszystko stoi, a jak nie stoi to się niemrawo rusza. Nie wiem czy jest sens robić w tej branży. Jak myślicie? Wykończeniówka 2 dni roboty i praktycznie 1500zł na czysto.

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-06, 13:36   
0
UP DOWN

Branża blacharsko lakiernicza idzie ku upadkowi...
Jak dla mnie to ten zawód wg nie jest przyszłościowy... Chyba że pracujesz w autoryzowanym serwisie bo takie jeszcze przez najbliższe lata będą miały rację bytu lub poważne zakłady zajmujące się renowacja samochodów zabytkowych...
A czy 600zl to dużo czy mało to pojęcie względne bo sam wiesz że różnie schodzi z różnymi elementami.... Dla mnie to nie jest dużo wręcz niezbędne minimum np za nowy przedni błotnik w kataforezie....
Jak nie musisz się w to pchać to się nie pchaj jest dużo innych przyjemniejszych zawodów w których się nie o wkur.... A zarobisz :spoko:

Czereśniak
Wysłany: 2021-07-08, 10:15   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
Wykończeniówka 2 dni roboty i praktycznie 1500zł na czysto.

to 15 tysiaka za 20 dnia roboty ... ale kasiora :cool:
rocznie masz 180 tysia na kontasie ... sporo ...
no walkiem tyle kasy na autosach to nie wymaluje :nie:

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-08, 22:00   
0
UP DOWN

Czereśniak napisał/a:
sawmaster napisał/a:
Wykończeniówka 2 dni roboty i praktycznie 1500zł na czysto.

to 15 tysiaka za 20 dnia roboty ... ale kasiora :cool:
rocznie masz 180 tysia na kontasie ... sporo ...
no walkiem tyle kasy na autosach to nie wymaluje :nie:

Czesiu dobrze gada na usługach to jest hu... Nie zarobek....
Jedynie produkcja lub handel... Ale do pewnych wniosków trzeba dojść samemu... ;)
Dobrych parę lat temu udzielał się tu na forum taki gość jak PROJEKTER i żałuję że go wtedy nie słuchałem żeby tym całym refinischem pieprzn.... I iść w przemysł... Dopiero teraz człowiek zmądrzał ale jak to mówią lepiej późno niż wcale ^^

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-07-10, 01:40   
0
UP DOWN

MichuMachu napisał/a:
Branża blacharsko lakiernicza idzie ku upadkowi...
Jak dla mnie to ten zawód wg nie jest przyszłościowy...

Cała nie idzie tylko sektor "komórkowy" pada na pysk ... no cóż "warsztatów" tyle że roboty brakuje
poza tym teraz już auta nie opłaca się reanimować tylko zezłomować i kupić następnego kondona i przejeżdzić znów jak się uda z 3-4 lata i jak zaczyna już i ten całkiem sypać to następnego ...
Dobry rower kosztuje więcej jak auto które jeszcze ma ważny przegląd i ubezpieczenie ;)
Tylko to nie jest "klientela" która pozwoli się komukolwiek rozwijać ... niestety ale to samobójstwo na własne życzenie ... jak zaczynasz babrać się w takich śmieciach i liczysz na to że będą do Ciebie przyjeżdzać ;)
To działa wg starej zasady - z kim przystajesz takim się stajesz ... lepisz biedakom to zostajesz biedakiem ... ^^
proste jak budowa cepa :spoko:
Trzeba niestety ale uderzyć wysoko żeby były z tego monety i perspektywy rozwoju poza tym nie tylko same usługi ale też np. handel czy produkcja np. bram wjazdowych itp
I tak ludzie idą do przodu a nie klepią że bida straszna bo za element cena nie rośnie ...
600zł ... mało ... a pomyślcie że są biedacy którzy dla handlarzy kładą lakier na te elementy po 250zł nie zależnie czy maska czy drzwi .. też jak to usłyszałem od takiego bieda lakiernika z Przemyśla to myślałem że żle usłyszałem ... :sciana:
Biedak narzekał że tyra tyra i gówno z tego ma a jeszcze mu przyjeżdzają i pokazują że tu paproszek tam coś wpadło żeby z tej bieda ceny urwać jeszcze ... :tak:
Zobaczcie co się już zrobiło na forum ... kiedyś to była jakaś wymiana informacji a teraz to takie "porady" dla takich co zamiast dać bieda lakiernikowi zarobić za pomalowanie elementu to sami sprayem zwłoki swojego auta opryskają ... jeszcze są pełni nadziej że te ich pordzewiałe progi po próbie zeskrobania rdzy okażą się jak prosto z fabryki ... ;)
PROJEKTER nie miał do i dla kogo tutaj przekazywać swoje uwagi i jakie są czy będą trendy na rynku lakierniczym dlatego dał sobie spokój
Chcecie poczytać co pisze obecnie to sięgnijcie po pisma branżowe dla lakierników tam są też i jego artykuły :tak:
Przecież ostrzegał że lepienie za grosze to droga do własnego unicestwienia się ...
Chcesz zarabiać to musisz zainwestować inaczej będziesz wegetować ...
Lakiernictwo było jest i będzie i jest to branża która sie rozwija trzeba tylko popatrzeć gdzie się w niej wkręcić a nie siedzieć u siebie i wygladać czy przyjedzie Pan Klient i może da nam zarobić ... 600zł albo Pan Handlarz i wciśnie nam 500set za 2 elementy ^^
Za polakierowanie Junaka od podstaw wołają już od 4.5 tys zł a wiem że są warsztaty co za taką kwotę nie chcą się dotykać bo tyle mają zleceń
Znam lakiernie która jest tak obłożona że robi zapisy na lakierowanie tylko ceny tych aut zaczynają się od 100 tys zł ... masz coś tańszego to nawet nie masz po co tam jechać :cool:
Znajomy w zakładach lakieruje śmigłowce ... znam ludzi którzy siedzą w szkutnictwie i lakierują jachty motorówki ...
Po co lakierować osobówki jak możesz lakierować ciężarówki busy wagony czyli już wchodzimy do przemysłu ... inna klientela bez wymagań że gdzieś paproszek jest na drzwiach od kabiny albo może troche kolor nie pasuje do tego co był ;)
To są narzędzia pracy do zarabiania a nie oglądania mają przynosić firmie zysk
Co np. w śmieciarce będą pracownicy ogladać czy polakierowana klapa ma inny odcień od reszty auta ... :D

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-10, 08:02   
0
UP DOWN

Zgodzę się z tobą Robercie, ale i tak jakbym miał teraz zaczynać od początku to bym się w to nie pchał ;)
W tej chwili mam warsztat z lakiernia blacharnia i mechanika i tak jak wspomniałeś lakieruje tylko ciężarowe bo w okolicy nikomu nie wjedzie taki samochód na warsztat... Ale i tak się z tego powoli wycofuję i wchodzę w produkcję maszyn i powiem ci szczerze że jak na razie nic mnie nie zachęca żeby wrócić do samochodow ;)
Celować wysoko można owszem ale weź pod uwagę ile to jest nerwów z takimi samochodami powyżej 100 tys. Do tego dochodzą pracownicy bo sam nie ogarniesz wszystkiego. I to jest to co mówiłem wcześniej jest dużo innych zawodów które są zbliżone do blacharstwa czy lakiernictwa i jakby to powiedzieć dużo ,, prostsze" ,,łatwiejsze" a zarobkowo wg mnie dużo lepsze. Ja osobiście bym się już w usługi nie pchał :D
Każdy ma swoje zdanie a co do forum to masz rację dobrych parę lat temu to z samego czytania dało się wiele nauczyć i wyciągnąć wnioski bo był przemiał informacji. Teraz to wszystko klapnelo tak jak te wszystkie przydomowe warsztaciki. Nie chcę tu nikogo obrażać absolutnie ale zerknij jak wyglądają domy właścicieli tam gdzie jest baner BLACHARSTWO LAKIERNICTWO. Myślę że to daje samo do myślenia a jak np wygląda dom czy podwórko u gościa który coś produkuje...
Ja cię Robercie bardzo szanuję bo twoja wiedza jest o wiele większa niż moja i zawsze służysz dobra radą i znajdujesz na to czas całkowicie charytatywnie a to się ceni :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu