Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
piotr_16
Wysłany: 2021-07-11, 17:49   Zlewka na bezbarwnym
0
UP DOWN

Witam,
polakierowałem błotnik i niestety przy rozlewaniu klaru ciut za dużo w 1 miejscu mi się go nalało i powstała zlewka.
Wyczytałem na forum sposób ze szpachlą i w miarę to ogarnąłem, że aż tak nie rzuca się w oczy.
Powstał 1 problem. Tam gdzie była zlewka inaczej tak jakby układa się teraz metalik. Ciężko mi to określić więc wrzucę zdjęcie. Tak jakby ilość tych "białych kropek" jest w tym miejscu większa.
zał1
zał2
Da się coś z tym zrobić?

Jeszcze w 1 miejscu tak jakby ciut inny odcień się zrobił, ale to taki 1x1cm, więc praktycznie go nie widać. Czy mógłby ktoś poglądowo pokazać jak wygląda przetarcie do bazy, bo nie znalazłem zdjęcia?

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-11, 23:04   
+1
UP DOWN

Nic z tym nie zrobisz ,, podniosło" bazę w tym miejscu i tutaj tylko powtórne lakierowanie wchodzi w grę jeśli chcesz to poprawić.
Przetarcie do bazy wygląda tak jakby tam nie było klaru w tym miejscu choć delikatnie się świeci bo jest baza ,, wypolerowana" gąbka od polerki :)

piotr_16
Wysłany: 2021-07-12, 13:23   
0
UP DOWN

MichuMachu, dzięki wielkie.
Zostało mi trochę bazy więc pewnie szybciej i lepiej będzie pomalować to od nowa. Tym razem trzeba będzie uważać żeby znów przypadkowo za blisko nie dać pistoletu.
A tak ładnie wyszło, gdyby nie ta zlewka ^^

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-12, 15:21   
0
UP DOWN

Poprawisz i będzie :spoko:
Tylko teraz nie przesadz z lakierem w tym ,,felczyku" bo tam lubi też plynac ;) opel jak mniemam??? :)
I jak będziesz lakierowal jeszcze raz to wyrownaj dobrze miejsce zlewki na kostce bo później polakierujesz i będzie i tak widać załamanie w tym miejscu :tak:

piotr_16
Wysłany: 2021-07-12, 15:31   
0
UP DOWN

tak opelek, astra h. Na szczęście nowy ori błotnik, więc nie spieszy mi się.
Niby wyrównałem zlewki przy pomocy szpachli + papier wodny, ale i tak jak już mam lakierować bazą i bezbarwnym to wyczyszczę, aby w ogóle nie było nawet delikatnego załamania, bo tak to ta dodatkowa robota nie ma sensu.
Muszę tylko poszperać po forum jak bezpiecznie rozlewać klar na ostatniej warstwie, bo wydaje mi się, że ostatnio po prostu przejechałem 1 pas pistoletem i jak kończyłem drugi niżej to po prostu nałożyłem lakier na kawałek wcześniej rozlanej warstwy.

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-12, 19:09   
0
UP DOWN

Przy Klarze muszą być pewne ruchy jeden obok drugiego. Tu nikt ci nie powie jak go położyć bo to trzeba poprostu wyczuć.
Jaki masz bezbarwny i jaki pistolet? :)

piotr_16
Wysłany: 2021-07-14, 17:45   
0
UP DOWN

Jasne, w końcu jakby pierwsza lepsza osoba mogła sobie polakierować samochód jak z fabryki to by lakiernicy nie mieli co robić ^^

Lakier bezbarwny: Deltron D800 - ale nie wiem czy go jeszcze mam, bo chyba ostatnio już resztkę zużyłem.
Pistolet: Devilbiss Gti Pro Clear dysza (chyba) 1.4

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-15, 19:49   
0
UP DOWN

Połóż sobie 2 pełne warstwy w odstępach ok 6 minut przy tych temp. I będzie 👍 :spoko:
Ciśnienie ustaw 2.2 bara szeroka miotłę a materiał ustaw tak na 70% do 80%.
No i pochwal się jak wyszlo :spoko:

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-07-16, 21:32   
0
UP DOWN

piotr_16 napisał/a:
Lakier bezbarwny: Deltron D800

MichuMachu napisał/a:
Połóż sobie 2 pełne warstwy

Nie wiem czy dobrze znacie ten produkt PPG ...
ale u nas w obrocie ten lakier jest sprzedawany z utwardzaczem o symbolu 802
a chyba żaden sprzedawca (dystrybutor) nie informuje nabywców że ten utwardzacz jest w archaicznym już systemie LS
nigdzie w sprzedaży nie ma do tego lakieru dedykowanego utwardzacza o symbolu 803 który jest w systemie MS ... wszędzie oferują ten lakier z utwardzaczem 802 a to powoduje że mamy lakier w systemie LS
System LS wymaga położenia 3 warstw tego lakieru przez co w warunkach amatorskich (garaż) mamy dodatkowe ilości paprochów na elemencie
w końcu trzecie wymagane przejście po elemencie przyciąga nam dodatkowe wtrącenia ... ;)

piotr_16
Wysłany: 2021-07-16, 23:34   
0
UP DOWN

Tak spróbuje zrobić.
Ja jestem totalnym laikiem w kwestii lakiernictwa, więc nie znam w ogóle produktów. Mogę tylko zaufać sprzedawcy lub wyczytać w internecie opinie.
Na pewno mam utwardzasz o symbolu 802. Właśnie na 3 warstwie przykleiło mi się chyba najwięcej paoprochów, więc to prawda.
Jako, że mi się skończył ten lakier bezbarwny to może polecacie jakiś z "łatwiejszą obsługą"?

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-17, 08:15   
0
UP DOWN

Spróbuj MC 500jest bardzo przyjemny cena deko wyższa niż ten PPG ale łatwiej ci będzie lakierować lub spróbuj jakiś lakier który jest przeznaczony do mniejszych napraw jeśli to tylko 1 element będzie szybciej schną i tyle syfu nie na łapiesz :spoko: :spoko:

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-07-20, 00:02   
0
UP DOWN

piotr_16 napisał/a:
Jako, że mi się skończył ten lakier bezbarwny to może polecacie jakiś z "łatwiejszą obsługą"?

A z jakiego mieszalnika masz dorobioną bazę ?
Podstawa aby mieć jak najmniej problemów to używać produktów jednego producenta a nie miksów z kilku firm .... ;)

Czereśniak
Wysłany: 2021-07-20, 01:21   
0
UP DOWN

piotr_16 napisał/a:
mi się skończył ten lakier bezbarwny to może polecacie jakiś z "łatwiejszą obsługą"?

A bezbarwnym do drewna malnołeś se panie już jakie autosy ? Tanio i jak go nawalisz na autosa to tak samo sie świci :cool:

piotr_16
Wysłany: 2021-07-22, 09:18   
0
UP DOWN

Do drewna nie malowałem.
Wczoraj jeszcze raz polakierowałem błotnik. Był to ostatni dzień, w którym miałem więcej czasu i na szybko musiałem szukać bezbarwnego w lokalnych sklepach.
Było pare ale dominował boll i novol. Wziąłem novol novakryl 540, bo było, że do szybkich napraw.
Ogólnie malowało się nim fajnie. Moim 1 błędem ostatnio było nierozkręcenie miotły na maxa. Teraz nawet nie musiałem patrzyć za bardzo na warstwy, bo ten devilbiss ma dosyć szeroka.
Zrobię zdjęcie jak się już utwardzi.
Jedno pytanie, bo nie obyło się bez nich. Jako, że malowałem w garażu to niestety nie można myśleć o sterylnych warunkach. Jak najlepiej wyczyścić wtrącenia?
„Wyciąć” je delikatnie nożykiem i później papierem wyrównać?
Boje się, że jak od razu wezmę papier to mi odpadną te wtrącenia z większa ilością lakieru niż chce i będę miał dziurki.

piotr_16
Wysłany: 2021-07-22, 09:21   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
piotr_16 napisał/a:

A z jakiego mieszalnika masz dorobioną bazę ?
Podstawa aby mieć jak najmniej problemów to używać produktów jednego producenta a nie miksów z kilku firm .... ;)

Kurczę, nie pamietam tego, bo farbę dorabiałem już chwile temu i zanim się zebrałem za lakierowanie to minął z rok. Przy dorabianiu bazy w tym samym sklepie kupowałem bezbarwny, a nie widziałem u nich zbyt dużego wyboru, wiec można zakładać, że mi dali te sama firmę wtedy.

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-22, 13:39   
0
UP DOWN

Najlepiej robi się to cyklina lakiernicza :tak:
Ale zakładam że nie będziesz jej kupował to kup sobie papier wodny p1500 p2000 p2500 p3000.
Zrób z 1 arkusza cztery kawałki zaokrąglij rogi nożyczkami i wrzuć do ciepłej wody.
Weź 1500 na kciuka i przecieraj wtrącenie ,,punktowo" w drugiej ręce trzymaj ręcznik papierowy i wycieraj co chwilę to miejsce żebyś mógł kontrolować co się dzieje z wtrąceniem.
Potem to samo z papierem p2000 tylko szerzej i analogicznie to samo p2500 i cały błotnik na koniec przelec papierem p 3000.
Mała kostkę odradzam plus papier wodny bo wyjdą ci dołki w tych miejscach w których są wtracenia.
Powodzenia :spoko:

piotr_16
Wysłany: 2021-07-22, 16:37   
0
UP DOWN

Kupiłbym ale trochę cena 140zł to sporo jak na moje takie pojedyncze próby lakiernicze, chyba, że są jakieś tańsze godne uwagi?
Czyli pozostaje mi papier ;)
A robić to teraz? Dzień po malowaniu czy dać wyschnąć i robić to za te 4 dni?

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-24, 09:29   
0
UP DOWN

Zrób teraz będzie ci łatwiej lakier wypolerować :spoko:
Tylko nie przesadz żebyś się do bazy nie przetarł :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu