Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Ap714
Wysłany: 2022-03-02, 22:06   Preparaty antykorozyjne
0
UP DOWN

Cześć, czy na Forch l237 można stosować app r stop? Chciałbym z neutralizować ewentualną rdzę po szlifowaniu i odciąć wodę i powietrze APP R STOP. Robię podłużnice tylne u siebie. Na to Epoksyd + baranek + bitex.

Pozdrawiam

freddd 
Wysłany: 2022-03-03, 16:58   
0
UP DOWN

Po co łączyć różne konwertery rdzy? Trzeba się zdecydować na jeden, a na to podkład epoksydowy.
L237 reaguje z rdzą i nie powinno się go malować na gołą blachę. Nie znam tego App.

Baranki typu bitex ja odradzam, to stara szkoła. Niestety sam tak sobie zniszczyłem kilka samochodów. Kiedyś nie było tak szerokiej gamy materiałów jak obecnie.

Na podkład epoksydowy, mokro na mokro, polecam dwuskładnikowy poliuretan, tzn farba przemysłowa do mostów itp, można sobie nawet kolor RAL wybrać. Uwaga na wentylację, to są produkty dosyć szkodliwe.

Ap714
Wysłany: 2022-03-04, 07:10   
0
UP DOWN

Mógłbyś podać mi przykład takiego dwuskładnikowego poliuretanu?

freddd 
Wysłany: 2022-03-04, 10:05   
0
UP DOWN

Nie będę podawał konkretnej marki bo jeszcze by to zabrzmiało jak kryptoreklama.
Poprostu czytaj w opisach, to nie ma być poliuretan do malowania podłogi tylko konstrukcji stalowych, typu mosty, okręty itp. Taka powłoka będzie twarda i śliska, brud i syf z drogi nie będzie się tego trzymał. Ja akurat do baranków jestem bardzo uprzedzony, może ktoś inny doradzi coś innego.

Oczywiście jakość samego zabezpieczenia antykorozyjnego będzie zależała od wykonania pierwszej warstwy, czyli podkładu, ten etap niestety jest najtrudniejszy.

Ap714
Wysłany: 2022-03-04, 13:38   
0
UP DOWN

A właśnie wcześniej stosowałem na naprawę elementów lakierniczych najpierw l237, a następnie app r stop + epoksyd i na razie nigdzie rdza nie wychodzi. Raczej chodziło mi o to, że te preparaty mają troszeczkę inne działanie ( neutralizator oraz inhibitor rdzy), a wiadomo że zawsze znajdzie się trochę nie usuniętej rdzy w trudnych miejscach więc pomyślałem że to ma sens. Tylko czy te preparaty się nie "gryzą" ze sobą i po dłuższym czasie wyjdą kwiatki różne?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu