Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
aniszek1
Wysłany: 2022-04-15, 12:50   Etapy malowania epoksyd - akryl - poliuretan - klar?
0
UP DOWN

Witam,

Do tej pory malowałem jedynie sprzęty rolnicze które nie wymagały zbytniej uwagi, podkładem epoksydowym novola a następnie farbą poliuretanową 2k w systemie mokro na mokro. I fajnie wszystko wychodziło.

Teraz chciałbym odnowić ciągnik no i też większość rzeczy będę malował tak jak do tej pory. Ale między innymi felgi i maska przednia, chciałbym aby nie dość żeby były maksymalnie zabezpieczone, to i również błyszczały się mniej więcej jak lusterko :)

Więc drodzy forumowicze obeznani w tym temacie proszę o poradę.

Wertując internet doszedłem do wniosku że najlepiej to będzie zrobić w następującej kolejności:

1 - Podkład epoksydowy np. Novol
2 - dla większych nierówności szpachlówka
3 - podkład akrylowy
4 - farba poliuretanowa Novol - błysk (dlatego błysk bo będzie kupowana większa ilość na cały ciągnik)
5 - lakier klar HS ROCK CLEAR 8200 NOVOL

Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, więc proszę o wyrozumiałość i szczegółowe wyjaśnienia ;)

- jeżeli nie będę dawał 2 i 3 to spoko lecę mokro na mokro w odstępach ok 15-20 min. po sobie warstwy podkładu epoksydowego i poliuretanu. A co w przypadku gdy położę szpachlówkę bądź akryl bądź to i to, kiedy mogę przechodzić do kolejnego etapu, jak trzeba, to czym to matowić? włókniną? papierem? jakiej gradacji?

- załóżmy że już położyłem farbę poliuretanową i tu znowu kiedy kłaść klar? od razu - mokro na mokro? ktoś doradzał abym odczekał min. 24 h i zmatowił to włókniną czerwoną - ale jakiej gradacji? co firma to inna gradacja.

Proszę o pomoc.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu