Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:59
Autor Wiadomo¶æ
acidhouse
Wys³any: 2008-07-08, 23:43   3M Spraygun
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Co s±dzicie o tym cudaku - wygl±da apetycznie, jest HVLP, mo¿na malowaæ obracaj±c pistolet do góry rogami :p no i 3M firma jest raczej powa¿na wiêc sprzêt powinien byæ te¿ powaga. Parametry poni¿ej w fotach. Je¶li siê wy¶wietla nie bardzo to TUTAJ i TUTAJ mo¿na zobaczyæ w pe³nych rozmiarach obydwie fotki.




Pytania do fachowców - warto zbieraæ? I nie wyje¿d¿ajcie mi z Sat± bo mi siê przejad³o, czytaæ jaka jest dobra (wiem ¿e jest dobra - byæ mo¿e najlepsza, a teraz pytam o ten sprzêt).
_________________
Training all life
 
 

zed
Wys³any: 2008-07-08, 23:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ja kiedys sie nad nim zastanawialem ale niestety na naszych stronach firmy 3m nie mieli a w usa nikogo nie mialem wiec odpuscilem temat.a co do saty to mysle ze maja dobrych marketingowcow :wink: ze jest tak popularna bo tez jest pare firm co maja dobry sprzet.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-09, 16:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ile to kosztuje bo nie widze.
_________________
Bart
 
 

dawid
Wys³any: 2008-07-09, 18:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
system PPS mozna urzywac przy kazdym pistolecie, jest to piekny system:)) zadnego mycia zbiorniczka, sata tez ma cos podobnego, 3m to topowa firma oni siedza chyba w kazdej branzy:)) wiec jesli robia pistolety to robia je dobrze:)) bez watpienia,

To prawda Zed to zalezy jaka czesc swiata europa Sata, Stany, Skandynawia DeVilbiss, Iwata

a tak na serio jest wiele firm ktore dobre pistoleciki robia
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-09, 18:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
3m to topowa firma oni siedza chyba w kazdej branzy:)) wiec jesli robia pistolety to robia je dobrze:))


czylu hyundai tez musi byc dobry ?
 

dawid
Wys³any: 2008-07-09, 19:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
daj spokoj mylisz pojecia kolezko jak zawsze hujdaj to hujdaj a 3m to 3m i mi nie powiesz sa firmy ktore inwestoja i ida do przodu i sa firmy ktore sa tam gdzie sa chyba troche tak jak ty
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-09, 19:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
3M ma fajne materia³y...ale jak z narzedziami? Jak sie domyslam NIKT STAD nie mia³ stycznosci z 3M narzedziami. TO ile ten gun 3m kosztuje? bo nadal nie wiem
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-09, 19:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
daj spokoj mylisz pojecia kolezko jak zawsze hujdaj to hujdaj a 3m to 3m i mi nie powiesz sa firmy ktore inwestoja i ida do przodu i sa firmy ktore sa tam gdzie sa chyba troche tak jak ty


ja myle pojecia tak? widzisz zadalem ci bardzo latwe pytanie a ty jak zwykle sie madrzysz nie na temat. skoro 3m robi wszystko i musi byc dobre a hyundai tez robi wszystko to tez musi byc dobry a tak nie jest. zamiast hyundaia moze byc daewoo - to znacznie lepszy przyklad. podpowiedz: wspomniane Daewoo i Hyu produkuja wszystko.
 

dawid
Wys³any: 2008-07-09, 19:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
o tym hyundaju to calkiem z innej beki przytoczyles mowa o 3m wypowiadam sie o 3m taka jest moja opinia o 3m widzisz firma nigdy mnie nie zawiodla i wieze ze w tym temacie tez by mnie nie zawiodla wiec jesli wierca mi zeba i to wiertlo nie peklo i jest firmy 3M znaczy ze jest ok jesli uzywam podkladki 3m do myszki i reka mnie nie boli znaczy ze jest ok jesli uzywam korektora 3m i wyglada swietnie to znaczy ze jest ok jesli urzywam papierow 3m i robia one swoja robote ok znaczy ze pistolet tez bedzie ok, a ty mi z hyundajem proste pytanie heh
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-09, 19:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ja nigdy sie nie wypowiadam na temat urzadzenia ktorego nie uzywalem i nigdy bym nie napisal ze np. maska firmy sata jest dobra i zajebista tylko dlatego ze mam pistolet tej firmy i jest zajebisty- a takiej maski nigdy nie uzywalem. wcale bym sie nie zdziwil jesli by sie okazalo ze te pistolety 3m sa do dupy.
 

dawid
Wys³any: 2008-07-09, 19:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
on pyta o opinie ludzi ktorzy nigdy tego nie uzywali chce znac ich zdanie wiec napisz ze ty nie dajesz wiary i kropka panie hyunday a nie swirujesz

a tak na marginesie maski saty sa ok
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-09, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jaki jest sens pytac kogos kto nie mial do czynienia z dana rzecza? poza tym nie widze w jego pytaniu ze kierowane jest do ludzi ktorzy tego nie uzywali :P
 

dawid
Wys³any: 2008-07-09, 20:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
pytanie brzmialo: co o tym sadzicie...? A nie co o tym wiecie?, jak wyglada to w praniu? i tym podobne. A pyta bo chce poznac zdanie innych bo nie uwarza sie za kogos kto zjadl wszystko na ten temat i moze chce sie upewnic w swoim zalozeniu ze jesli 3m to bedzie gicio.
_________________
hmmm
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-10, 01:52   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Ehh dziewczyny :razz: wy znowu o kosmetykach...
Dobra wracaj±c do tematu 3M robi zajebiste rzeczy i nie ma na to bata mia³em styczno¶æ z kilkoma rzeczami produkowanymi przez 3M - pierwyj moja maska lakiernicza która ma lat hmmm 8 jest nadal sprawna, a robi³em w niej w ró¿nych chemikaliach, obecnie odczuwam wzmo¿on± chêæ wymiany filtrów ale to jest inna baja, nastêpnie ta¶my 3M - nigdy mnie nie zawiod³y, projektor 3M - d³ugowieczny, lekki, porêczny, ekonomiczny, papier wodny 3M o strukturze nanotechnologicznej, w której piasek to nic innego jak u³o¿one w rzêdach setki tysiêcy ma³ych piramidek krzemu, hmmm.... nie znam osobi¶cie z autopsji innych przyk³adów. 3M to korporacja która nie przepuszcza przez kontrolê jako¶ci ¿adnego bubla, wiêc ich pistolety te¿ pewnie s± dobre - parametry macie w tych jpgach powy¿ej. A cena - hmm jakim¶ cuudem siê dogrzeba³em ¿e oko³o khem bagatela $726.31.
Dobra my tu gadu gadu a tu chop czere¶nie rwie - kolejny gwó¼d¼ którego nie omieszkam wbiæ w nowo¶ciach sprzêtowych.
Zreszt± zobaczcie sami - TUTAJ - chodzi o ten gun na górze 007 - ³adny niby jest, kolorowy i w ogóle, dyszê wymieniasz na zasadzie szybkoz³±czki, kubeczki polietylen na raz lub aluminium wielokrotne no i mo¿na go jedynie nabyæ tam gdzie rosn± kurczaki - w kentaki. Dobranoc bo ju¿ bredzê.
_________________
Training all life
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-10, 03:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nie widze powodu zeby wydawac $726.31 skoro mamy na rynku wiele tanszyh i sprawdzonych narzedzi. ale zawsze mozesz zostac krolikiem doswiadczalnym i zakupic ten pistolet :)
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-10, 09:50   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
no³ koment
_________________
Training all life
 
 

peter
Wys³any: 2008-07-10, 12:05   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
nie widze powodu zeby wydawac $726.31 skoro mamy na rynku wiele tanszyh i sprawdzonych narzedzi. ale zawsze mozesz zostac krolikiem doswiadczalnym i zakupic ten pistolet :)


w sumie dyskusja na nic i tak wszystko sprowadzilo sie do wspolnego mianownika-przereklamowana sata napewno :mrgreen:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-10, 12:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
w sumie dyskusja na nic i tak wszystko sprowadzilo sie do wspolnego mianownika-przereklamowana sata napewno :mrgreen:


akurat nie mialem na mysli saty poniewaz jest drozsza niz proponowany 3m :)
 

dawid
Wys³any: 2008-07-10, 17:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
jak jabym tak wszystko co sprawdzone preferowal i nie experymetowal to bym nadal byl w dupie
_________________
hmmm
 

peter
Wys³any: 2008-07-10, 18:07   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
akurat nie mialem na mysli saty poniewaz jest drozsza niz proponowany 3m :)


niekoniecznie.
Moze tam gdzie ty kupiles to jest drozsza,Sata 3000 digital ok 1200 zl. :mrgreen:

przeplaciles... :razz:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-10, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
Moze tam gdzie ty kupiles to jest drozsza,Sata 3000 digital ok 1200 zl. :mrgreen:


taaa tylko ciekawe ile przesylka ze stanow.... ?

peter napisa³/a:
przeplaciles... :razz:


stac mnie :mrgreen: :mrgreen:
przeliczajac na robote to jakies 3-4 elementy netto:P
 

kpopis
Wys³any: 2008-07-10, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Cytat:
taaa tylko ciekawe ile przesylka ze stanow.... ?


Ja zaplacilem za przesylke Devilbissa Gti 34$
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-10, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
oki niech bedzie ze taniej i ze przesylka tez tania. tylko zapominacie o jednej rzeczy - gwarancja.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-10, 23:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
rbfm napisa³/a:
oki niech bedzie ze taniej i ze przesylka tez tania. tylko zapominacie o jednej rzeczy - gwarancja.

Wa³snie...jak ci sie wysypie iglica czy cos to w np w Krakowie w byle sklepie jest kontakt z firma co ma zestawy naprawcze. Tez mnie ciekawi pistolet 3M... ale z tym porównywaniem maeria³ow do narzedzi to troche nie tak. papiery wodne mirki sa MAXYMALNIE do dupy ale za to pasta na sucho do polerki MIRKA jest wy¶mienita. Nie wiem czy nie lepsza od 3M bo 3M tez polerowa³em ale jakos na Mirce szybciej to idzie.
_________________
Bart
 
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-11, 08:42   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Kiedy ca³y czas w dyskusji na temat w³a¶ciwo¶ci sprzêtu pojawia siê temat co jest gorsze, a co lepsze i co sie komu wydaje, wyszpera³em foty guna 007 - zadam teraz inne pytanie poniewa¿ jêzyk polski bywa przewrotny w swej formie postaram siê go u¶ci¶liæ. Pytanie brzmi:
- Jak oceniacie mo¿liwo¶ci na podstawie parametrów pistolet 3M oraz nowy pistolet (powsta³y te¿ rok temu) firmy Dura - Block - "007"(oryginalnie producent ca³kiem ciekawie wygl±daj±cych klocków i hebli), jak ju¿ wy¿ej wspomnia³em zalet± tego drugiego jest mo¿liwo¶æ szybkiej zmiany g³owicy, a co za tym idzie dyszy, która dzia³a jak szybkoz³±czka. Kubeczki równie¿ zmienia siê na wtyk (podobnie jak w 3M).
Oto parametry:
* Air Consumption: 10.5 CFM @29 PSI
* Maximum Working Pressure: 29 PSI
* Gun Weight: 18.5 oz
* Air Inlet: 1/4" NPT
* Body Material: Forget 7075 Aircraft Grade Aluminum
* Cup Sizes Available: 400cc, 600cc, 1000cc
* Cup Eliminator Available: 500cc
Nie chce mi siê przeliczaæ, ka¿dy mo¿e zrobiæ to online bo s± do tego kalkulatory miar.
Koszt oko³o 530 $.




_________________
Training all life
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group