Szukaj FAQ AlbumAutor Wiadomość
acidhouse
Wysłany: 2008-07-27, 20:25   Podstawowe ćwiczenia
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomógł: 10 razy
Posty: 267
Jesteśmy szczęśliwi - wreszcie dotarło, w skromnym plastikowym opakowaniu dwufunkcyjne cacko, sprężarka dawno stoi w koncie, czeka na to żeby jej użyć. Tyle że potrzebny jest nam odwadniacz i odolejacz dołączony do wyjścia, od niego prowadzi długachny pleciony wąż, jedna końcówka dołączona do odolejacza i odwadniacza, poprzez szybkozłączkę, zaciśnięta pierścieniem zaciskowym najmniejszego kalibru (1 cm). Do drugiego końca dołączamy szybkozłączkę od aerografu i skręcamy pierścieniem zaciskowym (gdy mamy tu problem z rozmiarami zawsze można to ominąć poprzez dokrajanie małych kawałków z mniejszych rozmiarów węży lub większych, tak aby pasowały do szybkozłączki lub obejmy). Ok jak już działa to super, wtyczka do kontaktu i pompujemy (hałas przez chwilę) szybko stop. Zegar manometru powinien zatrzymać się najdalej na 2 atmosferach (2 bar). Słychać nieszczelności na złączkach - trzeba to zlikwidować i to szybko. Jeśli nie ma nieszczelności to wybieramy interesujący nas rodzaj farby którą zamierzamy wypróbować. Pierwszą czynnością przed nalaniem do kubeczka aerografu powinno być odpowiednie rozcieńczenie. Farba nie może być gęsta, a raczej płynna. Nie żałujmy rozcieńczalnika ale z wyczuciem (nie róbmy 4 herbat z jednej torebki) tzn. nie róbmy z koloru czarnego "brudnej wody". Ok po rozcieńczeniu napełniamy kubeczek, nie do pełna ale najdalej do połowy. Kubeczek koniecznie zakrywamy pokrywką, aby niechcący nie zrobić chlapnięć na otoczenie gdy gwałtowniej machniemy ręką. No dobra co teraz?
Teraz wciskamy tylko w dół spust górny - słychać syk. To dobrze powietrze przedostaje się swobodnie przez koronę aerografu. Więc do dzieła - psiknijmy na treningową powierzchnie (pionową nie poziomą) z odległości przynajmniej 1 cm lub więcej. Odchylamy lekko spust do tyłu (ciągle wciskając w dół) nie na odwrót - nigdy nie odchylamy w tył następnie wciskając w dół. Im mocniej odchylamy spust tym strumień jest szerszy - poróbmy kreski kropki i inne wywijasy na różnych odchyleniach. To proste.


Po takiej ilości kropek, kresek i wywijasów wiemy co nieco jak trzymać aerograf i kiedy go uzupełniać rozcieńczoną farbą.
Trzeba porobić trochę więcej aby móc sobie przyswoić ruchy ręką i odległości, no i wprowadzić trochę precyzji. Groty i pętle. Groty zaczynamy od natrysku trzymając spust w pozycji zerowej i ciągnąc szybko kreskę ku górze odchylając do pełnego cofnięcia spustu. Na samym końcu zatrzymujemy dozowanie strumienia powietrza tak aby nie utworzyły się kropki na końcach grotu oraz rozdmuchy farby na boki (w postaci małych pajączków).

Pętle - pętle tworzymy na małym ciśnieniu - zaczynamy od lekkiego odchylenia w pozycji zerowej spustu ciągnąc po zwrotnej pętli kreskę ku górze w pozycji szczytowej na maksymalnym odchyleniu wykonujemy ruch przeciwstawny w dół zmniejszając strumień do pozycji zerowej spustu. Ćwiczymy do upadłego aż zaczną wychodzić ładne pętelki.


Kolejne ćwiczenia pozwolą na precyzyjne wyrobienie ręki. Pobawmy się tym razem w kropeczki i kreseczki łącząc ten chaos coraz to cieńszymi kreseczkami (minimalnie odchylony spust i minimalnie dozowane ciśnienie).


To samo ćwiczenie ale na spokojnie i z większą koncentracją - przygotuj świeży panel tak aby nie dekoncentrować się poprzednimi ćwiczeniami. Spróbuj na początek powstawiać regularne, jak najmniejsze kropki. Jeśli wyszedł mniej więcej regularny kwadrat to dobrze. Następnie jak najcieńszymi kreskami łączymy kropka z kropką, długimi liniami jak i tymi krótkimi. Wykonuj te ćwiczenie regularnie, a twoja ręka stanie się pewna i spokojna. Jeśli doszedłeś do perfekcji to gratuluję - podnieś poprzeczkę, weź czarny arkusz do ćwiczeń i zrób to samo ćwiczenie białą farbą na czarnym tle. Teraz jeśli Ci idzie jak z płatka to zacytuję prekursora polskiej aerografii Pana Andrzeja Karpińskiego - "Jeśli zrobisz to samo z bielą na czarnym tle to jesteś baaaaaaaaaaardzo dobry(a)".
_________________
Training all life
 
 

rafdus
Wysłany: 2009-01-26, 13:33   
0
UP DOWN

Posty: 25
http://www.expertvillage....-airbrushes.htm na tej stronie mozna sie co nie co podszkolic :)
 

karas83
Wysłany: 2012-03-06, 21:59   
0
UP DOWN

Posty: 31
polecam tagrze jego filmy http://www.youtube.com/watch?v=Uva48ab1J6o
_________________
http://karas83.digart.pl/digarty/
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Artykuły

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group